AVATAR-01, Tsu'tey'in yolu-Türkçe.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,734
44,012
denize sıfır
Dünyanın en çok hasılat yapan filminin çizgiromanı yokmu diyenler, var efendim.:)
Çizgiler, renkler olağanüstü. Farklı bir dünyaya birde bu açıdan bakalım.
Çeviriyi ben, balonlamayı Milyarderdahi dostumuz üstlendi.
Fontun ismini de kendi yazsın artık.:) font: CCVictorySpeechLower
Bu konu benim 5001.ci konum. Bir nebze birilerinin tebessüm etmesini sağladıysam ne mutlu bana.
Çizgi roman hepimizin.:)

Konuya gelince,
Alpha Centauri sistemindeki egzotik Pandora gezegeni üzerinde yaşayan Navi klanına ev sahipliği yapar. Yerli ve akıllı varlık Navi’ler bağlantıları aracılığıyla çevreleriyle ve doğadaki yaşam formlarıyla iletişim kurabilirler.
Fakat maden aramak için gelen insanların kullandıkları dev makineler, yüksek teknolojik silahlar ve yapay olarak Navi’ler arasında dolaşmalarını sağlayan ‘’Avatar’’ bedenler yüzünden Navi halkının yaşam biçimi bozulur.
Bu hikayenin tamamı zaman içinde gelişir, ilerler.

İyi seyirler.:)
VQyd5P.jpg

anBWPd.jpg

Son düzenleme:

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,638
İzmir
Filmini bir kaç kere seyrettim. Hikayesi çok güzel. Olayların gelişimi bir kaç açıdan beyaz adamların Amerikan Yerlilerine yani toprakların gerçek sahiplerine yaptıklarına benziyor. Bu kez beyaz adam Amerika kıtası yerine başka bir gezegenin kaynaklarını kullanmak için yerli halkı yok etmeye çalışıyor. Çizgi romanlarda da bir çok kez işlenen bir konu. Avatar sevenlere Valerian serisinin 04. albümü Alflolol'a Hoş Geldiniz'i öneririm.
61fopBlhwFL.jpg

Teşekkürler, elinize sağlık.

enger66

Onursal Üye
26 Eyl 2010
1,036
3,279
Filmi kadar iyi bir çalışma. Bizlerle buluşturduğunuz için teşekkürler. Ellerinize sağlık.​

asimreis

Kıdemli Üye
23 Nis 2010
242
188
sayın kardeşim çok iyi bir çalışma.filmini seyrettik.çizgisi ayrı bir güzel.
karşılıksız paylaştığınız için çok teşekkürler derim.devamını bekleyeceğim iyi günler
asimreis izmir-1951

baybora

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 Şub 2012
893
4,656
İzmir
Bayram tatilinde tam onikiden vurmuşsunuz Ali Bey. Konusu ve popülerliği ile aranan, beğenilen bir filmi bir de böyle okuyalım bakalım.
Ali Bey'e ve Milyarderdahi'ye çok teşekkürler.

memogianni

Süper Üye
26 Haz 2011
897
1,849
İstanbul
Gerçekten süper. Filmini çok severek izlediğim Avatar'ın çizgi romanını da severek okuyacağım.

Teşekkür ederim Büyük Beyaz.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,366
141,629
Harika bir filmdi, harika bir çizgi roman olacağını düşünüyorum. Emeklerinize sağlık, teşekkürler.