HYDRO MAN 1.1 Türkçe (1938)

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
Lotoloto-büyükbeyaz, Hydro man dostumuzu tanıtmaktan gurur duyar.:)
Heroic comic-1938
Bill Everett imzasıyla yazılıp çizilen kahramanımız bir kaza sonucu suya dönüşebildiğini görünce bunu kötüleri temizlemek için kullanır. Daha sonraki yıllarda Marvel tarafından çizilen Hydro man tamamen bizim kahramanımızın dışında bir tip.
Bu tarz eskileri yapmaktan büyük keyif alıyoruz. Öyküler kısa olunca bizi baymıyor, ilgi az olsa bile biz yapmayı sürdüreceğiz.
Çeviri benden, balonlama ve diğer düzenlemeler lotoloto ustadan.
İyi seyirler.:)

dl1mctwzojl21ysnw.jpg

dl1mdezle517x8p7g.jpg

:)

hggurak

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
8 May 2015
1,132
8,143
İstanbul
Bu tip eski kahramanları paylaşmanızdan dolayı kendi adıma çocuk gibi seviniyorum. Eliniz boşaldıkça ve vaktiniz oldukça devam edin lütfen. Hele ki böyle kaliteli çeviri ve balonlamayla tadından yenmez. Sizlere çok çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız...

gitarisyen

Çeviri & Balonlama
7 Ara 2016
455
3,768
Hiçbir Şey Ülkesi
İndirdim, bir solukta okuyup bitirdim ve çok zevk aldım. Ellerinize sağlık ve çok teşekkürler...

Edindiğim ilk izlenimler hikâyeye hızlı bir giriş yapıldığı, Bob'un "Hydroman"e ilk defa nasıl dönüştüğü gösterilirken biraz aceleyle hareket edildiği, bu kısa öyküde bile Amerikan milliyetçiliğinin biraz fazla hissedildiği ve aşağıdaki iki kareden dolayı sanki diğer süper kahramanlara biraz mizahi bir gönderme yapıldığı yönünde...

8d60qQ.jpg

Bu arada, "Bu tarz eskileri yapmaktan büyük keyif alıyoruz. Öyküler kısa olunca bizi baymıyor, ilgi az olsa bile biz yapmayı sürdüreceğiz. Çeviri benden, balonlama ve diğer düzenlemeler lotoloto ustadan." demişsiniz sevgili büyük beyaz.

Ben de diyorum ki;

Ben de bu tarz eskileri okumaktan çok, çok, ama çok büyük keyif alıyorum. Öyküler kısa olmasa bile (belki de eski bakış açısının süreklilik ve akıcılığa dayalı olmasından) beni baymıyor. Bu tarzdaki eski eserlere ilgininse hiç de az olmadığını düşünüyorum. Bu tarz eserlere imza attığınız sürece -diğer çalışmalarınızda da olduğu gibi- zevkle okuyacağımı ve arşivime katacağımı da özellikle belirtmek istiyorum.

Çeviriniz için size, balonlama ve diğer düzenlemeler için sevgili lotoloto'ya tekrar ve sonsuz teşekkürlerimle...

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,231

Derginin renklerine bayıldım, o hevesle renkleri hemen Photoshop'un "renk örnek tablosu"na alayım dedim, ama orada pek sade durdular. Aslında doku olarak örneklerini almak lazım. Üstelik "Hydroman" taa 1938'de basılmış, hayranlık verici. Elinize sağlık sevgili "büyük beyaz" ve "lotoloto" dostlar.

hydro_swatch.jpg

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,464
26,951
Umarım bu altın çağ arşivlerinin devamı da vardır.Oldukça eğlenceli bir macera bizleri bekliyor gibi.İnmesini bekliyorum.
Balonlama yapan dostların ellerine yüreklerine sağlık.
Şu ara fumetti harici yayınlarla ilgileniyorum.Hepsi bir kaza sonucu durumun farkına varıyorlar.
Acaba diyorum kırk beş yıldır harcanıyormuyum.Zorlasam üç beş numara da benden çıkarmıydı.:D
Umarım bir gün kazasız belasız öğrenirim...:)
Teşekkür ediyorum dostlar...

hadramut

Aktif Üye
19 Eyl 2009
385
852
selam

''keşke emeğinizi "nuh nebi"den kalma eserler için değil de güncel eserlere harcasanız. '' dedinizde...

güncel eserleri uzaylılardan alıyoruz.epeydir göndermediler.
kusura bakma özür dileriz.
(not.buraya herhangi işaret koymayı zul addettim)

baybora

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 Şub 2012
892
4,652
İzmir
Çeviri ve balonlamayı gerçekleştirip paylaşan ben de dahil tüm arkadaşlar, bu işin ne kadar zahmetli ve çok sabır istediğini gayet iyi biliyoruz. Sadece indiren ve okuyan bazı arkadaşlar bunu tam olarak anlayamazlar maalesef. Böyle olduğu için bu sıkıntılı işler ancak insanın sevdiği çizgi romanlarda paylaşım yaparak yürür. Karşılıksız olarak yaptığımız bu çalışmaları bazı arkadaşlar beğenmeseler de saygı ile karşılamaları gerek. Hiç olmazsa yukarıdaki gibi sert ve acımasız yorumlar yapmamalı. Tabii durum idrak edilebiliyorsa. Bizler yine sevdiğimiz türlerde devam ederiz. İstemeyen indirmez. Başka türler de var sitemizde. Zorlama yok, beğendiğinizi indirirsiniz.
Yoğun çalışma temposuna rağmen yine de bizlere güzel şeyler sunmaya devam eden Ali Bey'e ve Haluk Bey'e bu özverilerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
keşke emeğinizi "nuh nebi"den kalma eserler için değil de güncel eserlere harcasanız.

Son zamanlarda hoşuma giden en güzel yorum buydu. Gerçekten.:)
Herkes bu türü sevmek zorunda değil elbette.
Ancak yeni eserler bu eskiler sayesinde bugün varlar.
Forumu dolaşın sizin yaş grubunuza uygun çok kitap bulacaksınız.
Selamlar.:)