Far west serisi-Türkçe 02

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,734
44,022
denize sıfır
Bu akşam yine vahşi batıdayız.
Ev sahiplerimiz Oturan Boğa ve Çılgın At.:)
Far West serimiz aslında yayın sıramızda Corentin yayınından sonraydı. Fakat Corentin daha uzun sayfalı olunca bu sayımız öne geçmiş oldu.
Önümüzdeki hafta sonu için Corentin yayın sırasına geçecek.
Ardından size duyurmadığım şahane bir frankofon var. Laf aramızda Lotoloto usta bile henüz bilmiyor.
Gerçek hayattan kesitler sunan bu çalışmamızı yine Philippe abi çevirdi, Lotoloto usta balonlayıp düzenledi. Fontu da kendi belirtirse ekleyelim.
Ben getir götür yaptım, koltuğa uzanıp keyfini sürdüm.
Buyrun sizlerde keyiflenin efendim.:)
Philippe abi yaz sendromuna girdi biraz yavaşladık, ama yol almayı sürdürüyoruz.
İyi seyirler.:)
font: CCMeanwhıle
d92rd10c33tq566qq.jpg

d92rdj0lh9dppb6w2.jpg

Son düzenleme:

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,044
20,235
Kamlançu
İzmir ekibini seviyorum, sınava hep doğru yerlerden çalışıyorlar :)
Emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sağ olun...

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,187
Harika görünüyor...
Verilen büyük emek zaten ortada...
Sayın "Philippe, Sayın "lotoloto" ve de size
yürekten teşekkürlerimi
ve selamlarımı iletiyorum.
...
Ahh, İzmir ahhh;
bayağı özledim memleketimi...

52308R.gif

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,648
Gaziantep
Çizgiler çok güzel.
Konu nasıl, şimdilik bilmiyorum.
Eve gidince indirip bakacağım.(Oğlum bilgisayarına herhangi bir şey indirmemi istemiyor)
Arayı çok uzatıyorsunuz. Yılda(neredeyse) iki adet az değil mi?
Teşekkürler Sevgili lotoloto, philippe abi, büyükbeyaz.

kandraks53

Onursal Üye
29 Ağu 2010
2,778
7,984
Sanki çizgi roman değil tarih ansiklopedisi..Harika bir ortak çalışma..Ellerinize sağlık dostlar..

baybora

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 Şub 2012
893
4,656
İzmir
Tatlıyı severim ama kabak tatlısını pek tutmam. Bu paylaşım bence herkesin beğendiği bir tatlı çeşidi kıvamında. Teşekkürler Philippe, Büyükbeyaz ve Lotoloto arkadaşlar.

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,882
52,470
Kendi Koltuğunda
Vahşi batıyı severim. Bakalım
Ev sahiplerimiz Oturan Boğa ve Çılgın At bizlere ne ikram edecek elmalı turta mı portakallı ördekmi! die düşünürken İkisine de razıyız.Ama Cevizli kabak tatlısı niyetine, olmadı şimdi desem de olmaz hadi olsun diyelim.
Büyük şefime teşekür ederim.

Son düzenleme:
12 Şub 2010
15,006
543,776
Onlarca çizgi romanda okuduğumuz, bir o kadar filme konu olmuş bir olayı bu kez j. Ollivier senaryosu ve Serpieri çizgileriyle ve belgesel tarzında okuyoruz.

Olayın en ünlü savaşı Little Big Horn Savaşı. General Custer'ı (kibirli aptal) efsane yapan savaş. En etkileyici çizgi romanı Ken Parker'ın bir macerasıdır. film olarak da Dustin Hoffman'ın oynadığı Küçük Dev Adam'dır.

Her okuduğumda beyaz adamı lanetlemişimdir. Altın ve para hırsı ile katliamdır özeti. En azından bu izlenimi verir şimdiye kadar okuyup izlediklerim. Kızılderilileri haksız gösteren bir çizgi roman veya film bilmiyorum. Varsa onu da okumak veya izlemek ilginç olabilirdi.

Sevgili Philippe dostumuz ile lotoloto ve büyükbeyaz dostlara Serpieri çizgisiyle izleme olanağı tanıdıkları için yürekten teşekkür ediyorum.