YILDIZ Sayı : 22

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,630
Gaziantep
imghih.jpg

Bu sayının Genç İstidatlar'ında Hayri Caner var.(Karaoğlan-Baybora'nın Oğlu filminin Siril'i).

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
61
44
denizci
Kapak performansları düşmeye başladı Ahmet abi ya :( neyse :rolleyes: "Tüm Yıldız'lar bitti" dediğinde; bir sürpriz yapacağım sana abi :d, harbiden şaka yapmıyorum :39: çok ciddiyim :cool: 1. Çizgi Diyarı ........... olacak abi :D

İlklerin adamı Uçan Kartal konuştu, UGH :Ğ

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,231
26 Mayıs 1951 tarihli Yıldız dergisinin "Genç İstidatlar" köşesinden gene ilginç bir isme rastladım: Hayri Caner. 1998'de 62 yaşındayken kaybettiğimiz bu sinema emekçisi o tarihte 14 yaşında sinema heveslisi bir çocukmuş, Kadırga'da oturuyormuş. Orta 2 den terk ve berber çırağıymış

img0003lrl.jpg

Son düzenleme:

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,630
Gaziantep
Kapak performansları düşmeye başladı Ahmet abi ya :( neyse :rolleyes: "Tüm Yıldız'lar bitti" dediğinde; bir sürpriz yapacağım sana abi :d, harbiden şaka yapmıyorum :39: çok ciddiyim :cool: 1. Çizgi Diyarı ........... olacak abi :D

İlklerin adamı Uçan Kartal konuştu, UGH :Ğ

Uçan Kartal,sürprizini merakla bekliyorum.1945 yılına ait 40 adet Yıldız var ama yıldız taramasına bir süre ara vereceğim.Haluk bey "kozmik odadan" bir türlü çıkamadığından Hızlı Gazeteci'yi taramaya başlayamadı.Devam etmeyi düşünüyorum.

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
1,998
11,871
Genç İstidatlar'ı görünce İhsan Oktay Anar'ın son kitabı Galiz Kahraman'da anlatılan bir bölüm geldi aklıma. Artizliğe merak salanların fotograflarını 30 lira karşılığı bir kataloga basan cingöz yöneticisiyle merdiven altına sığınmış köhne bir Ajans... Halbuki, Yıldız 25 kuruş, fotograf göndermek ise bedava.. :).. Hayri Caner'in parıltısını yakalayan yönetmenler çıktığına göre, sektörde yeri olan bir dergiymiş Yıldız.

Teşekkürler Tex...

12 Şub 2010
15,006
543,642
Uçan Kartal,sürprizini merakla bekliyorum.1945 yılına ait 40 adet Yıldız var ama yıldız taramasına bir süre ara vereceğim.Haluk bey "kozmik odadan" bir türlü çıkamadığından Hızlı Gazeteci'yi taramaya başlayamadı.Devam etmeyi düşünüyorum.

Eline sağlık sevgili tex dostum, paylaşımların bir harika...

Yıldız'lardan fırsat bulursan Hızlı Gazeteci'ye devam edebilirsin, ben de fırsat buldukça destek olmaya çalışayım:)

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,486
Bence bunlar çok güzel, ulaşamayacağımız kitaplar sayenizde arşivlerimize giriyor ve nette de ölümsüzleşiyor. Teşekkürler.