Bernet & Maicas & Trillo - Clara..after dark 1-1

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,338
hiçbiryerde :)
Bu çalışmayı beni yüreklendiren sevgili Ozan'a,
Clara ile tanışmamızı sağlayan Ahmet ağabeye,
Toplu albümleri bize ulaştıran Selahattin dostuma
ithaf edeceğim ama zaten iki sayfa, ayıp olur mu
acaba, yok canım yabancılar mı sanki? Değil mi,
hatta bak Zeki ağabeyin de üstümde hakkı vardır,
ona da ithaf ediyorum, bir de Savaş'ı unutmayayım,
beni o çekip aldı sokaklardan, yoksa Torpedo'dan
farkım kalmazdı, gerçekten; Yaa, biraz ayıp olacak
şimdi daha Nihat vaar, Güngör hocam, sonra hmmm,
3, 4,..8 kişi desek..... aslında her sayfayı dört kişiye
ithaf etsem, biraz karışabilir, dur her kareyi bir kişiye
ithaf edeyim...evet evet en iyisi o. İlk kare kimin olsuun,
acaba yaş sırasına göre mi yazsam, kararsız kaldım...
...
...
"Ezik" çeviren, renklendiren, balonlayan bendeniz :Ğ
Ezik lafını niye bu kadar seviyorum anlamadım, "loser"
lafını da severdim mesela ilk çıktığı zamanlar....

Kısa keselim, 1. kitapta ikişer sayfalık 50 hikaye var,
bu birincisi, ellide bir yani :

Son düzenleme:

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,338
Şaka maka tabii ki eleştiri olsun,
benimki sadece bir deneme, doğrusunu
sizin eleştirilerinizle bulacak benim gibi
acemiler:)
Hatta aslında önce sana ya da Nihat'a göndereyim
düzeltme yapılacaksa yapalım diye düşündüm ama
sonra acele edip açtım konuyu. Bunu tamamen
değiştirebilir ya da silebilirim de gerekirse,
n'olucak canım :)

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
61
44
denizci
Sadece “i”/“I” muhabbeti :) o da sehven yapılan hata zaten :39: ooooo bir bilsen bizde neler var neler :4:
Ne silmesi dostum :7: Clara senden sorulur artık yani :D öncesi biz sana göndereceğiz bundan böyle :d
Harbiden çok güzel :)

carson10

Aktif Üye
16 Ara 2012
388
1,154
Aids bu işlerin tadını kaçırdı.Gençler, bu konular Tabu olarak görüldüğünden çok bilgisiz. Sadece tahrik edici şeylere yönelim var.Cinsel hastalıklar, üreme, kadınların anatomi ve fizyolojisi, cinsel yaşamın sağlıklı ve zevkli olarak sürdürülmesi, doğum bilgileri utanılmadan derste ve televizyonlarda gösterilmeli.Haydar Dümen'e veliler tarafından sansür uygulandığı bir ülkede yaşıyoruz.Sonra ensest, tecavüz, cinayet vakaları geliyor.SAĞOLUN Sayın Yeryüzü.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,338
Aids bu işlerin tadını kaçırdı.Gençler, bu konular Tabu olarak görüldüğünden çok bilgisiz. Sadece tahrik edici şeylere yönelim var.Cinsel hastalıklar, üreme, kadınların anatomi ve fizyolojisi, cinsel yaşamın sağlıklı ve zevkli olarak sürdürülmesi, doğum bilgileri utanılmadan derste ve televizyonlarda gösterilmeli.Haydar Dümen'e veliler tarafından sansür uygulandığı bir ülkede yaşıyoruz.Sonra ensest, tecavüz, cinayet vakaları geliyor.SAĞOLUN Sayın Yeryüzü.

Harika bir yorum, teşekkür ederim üstadım,
bu konuyu açarken düşündüğüm bir şeydi
ama fazla didaktik olur diye bahsetmemiştim.

Cinsellik doğum öncesi başlayıp ömür boyu devam
eden, insanların değerleri, inanışları, duyguları,
kişilikleri, sevdikleri ve sevmedikleri şeyler,
tutumları, davranışları, fiziksel görünümleri ve
içinde yaşadıkları toplumlara göre şekil
lenen bir kavramdır.

Yalnızca cinsel organları değil, tüm bedeni ve aklı içerir
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) ’ne göre cinsellik;
fiziksel, duygusal, entelektüel ve sosyal yönlerin kişiliği, iletişimi ve
aşkı zenginleştirici etkilerinin bileşiminden oluşur.
Cinsel bir varlık olarak insanın sadece bedensel
değil; duygusal, düşünsel ve toplumsal bütünlüğü
sağlayan, kişilik gelişimi, iletişim ve sevginin
paylaşımını olumlu yönde zenginleştiren ve arttıran
sağlıklılık halidir.

Tamamen katılıyorum yazdıklarınıza, çok açık
ifade etmişsiniz zaten her yaştaki insan,
özgürce, güvenli ve sağlıklı olarak cinsel hayatını
yaşayabilmeli, bunun için de eğitim şart...

carson10

Aktif Üye
16 Ara 2012
388
1,154
Sayın Yeryüzü yazdılarınız çok eğitici.Ben çıktı aldım ve saklayacağım.Şu bölümler çok güzel: "Cinsellik doğum öncesi başlayıp ömür boyu devam eder. Yalnızca cinsel organları değil, tüm bedeni ve aklı içerir.".Entellektüel ve sosyal yönler de aşkı zenginleştirir.Ancak son sözü bedenler söyler.Emmanuelle filmini herkes hatırlar.Bizim kuşağı müthiş etkilemiştir.Orada yaşlı kurt çapkın Emmanuelle'ye aşkı ve seksi öğretir.Çok müthiştir.O yıllarda cinsel özgürlük akımı vardı.SAĞOLUN.

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
1,998
11,871
Bernet imzalı işlerin yayımı en risklilerinden Clara olsa gerek, bizimki gibi bu konularda ihtiyatı elden bırakmayan ülkelerde. O yüzden forum gönüllülerince çevirilmese herhalde kendi dilimizde okuma şansı hiç bulamayacağımız çizgiler bunlar.. O yüzden; akmeği taştan, erkeği baştan çıkaran Clara için teşekkürler Yeryüzü.. :)

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,726
25,910
ordu-turkey
Bu işe bir alkış tutmalı harbiden çünkü bu seri bernetin en popüler serisi doğrusu bu yiğit ve cesur çalışma için teşekkür ederim.Gelelim cinsellik konusuna bu ülke de hala kitap okumayı bilmeyen ömrünü kahve kültürü ile geçiren erkek saysı bu kadar yüksek iken bu ülkede daha çok pislik görünür.Halbuki kuran açık şekilde tek ayet ile çerçeveyi çizmiştir.Oda eşcinsellik ve anal yoldan ilişki yasaktır.Gerisi eşler arası rızadır.EVlilik kurumu çocuğun soyu için gereklidir.Bu kuranda açıkça yazar.Ve erkeğin kadından daha fazla namus sahibi olması gerektiği yazar.Yani bugün yaşanan islam falan değildir.Öyle olunca tecavüz ensest hayvanlara tecavüz gırla gider böyle işte.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,482
Tabuları yıkmak lazım be kardeşim. Henüz bakmadım bile, başka bir konumdayım. Ama ikili sağlam, tercümede sıkıntı yoktur.

Bekle İstanbul bekle fındıkçığım seninle çarşı muhabbetimiz olacak. Beklemediğin bir anda karşılaşacağız.

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
61
44
denizci
Bekle İstanbul bekle fındıkçığım seninle çarşı muhabbetimiz olacak. Beklemediğin bir anda karşılaşacağız.

cozvo1t8smtsef1ug.jpg

“Manuel, Tatanka ve Waivapak isimli kızılderililerden oluşan grup; Çarşı’da”
Basın

Dağları, ovaları aş; Dakota ovalarında, Siyulu kardeşlerin seni bekliyor dostum :59:

Bu hafta sonu olamasa da; bir hafta sonuna denk getirsen de aleme aksak be dostum :d

cozvxgae7t5o673tk.jpg

Malum; son haftalarda Çarşı sıkı uçuşta :mad: e bu hafta sonu; Alem kendine izin verdi :rolleyes: geçen ay Oymak Beyi’mizle de at koşturmuştuk bizim ovalarda :Ğ

Sen Çarşı’ya gel, atı bir yere bağla, ateş yak, kamp kur, dumanla Uçan Kartal’a haber gelir, bu ovalar bizim, Ulu Manitu seninle olsun :)

cozvmqk3c3i6z49p4.jpg

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
1976 yılıydı..
Rahmetli Mete İnselel ile Arzu OKAY'ın bir filmi vardı..
Adını unuttum aslında önemi de yoktu..
Mete İnselel zengin evin, gelişmiş, erkek irisi, salak çocuğunu, Arzu Okay'da eve gelen alımlı hizmetçiyi oynuyordu sanırım..
Bu ve benzeri filmler nedeni ile uzun zaman Mete İnselel'i seks filmlerinin sapık oyuncusu sanmıştım, o başka mevzu..
Trabzon'da yeryerinden oynamıştı, yani benim yaş kuşağım için, film'de ah uhlu sırnaşık bir sürü sahne vardı ama bunlar önemli değildi..
Arzu OKAY'ın çırılçıplak bir yıkanma sahnesi vardı..
Sırf bunu görebilmek için sinema önünde kuyruklar oluştururduk(m)..
İşte benim muhteşem efsane cinsel eğitimim böyle başlamıştı..
Eğtim şart..

Bu çocuğu sokaklardan kurtardığıma değdi.. Önce çay getir götür, sonra tarama şimdi çeviri balonlama..
Kim tutar seni.. Valahi ben tutmam..

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
26,011
İstanbul
Ben değil bir sayıyı, bir sayfayı... Bir kareyi bile bir dostla paylaşmaya razıyım.
Ee, artık bir ucundan başlaman gerekiyordu. Sevgili dostum, kolaylıklar diliyorum.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,482
Ülkemizde de tabuların yıkılması gerekir. Çizgilerle bir sürü olumlu ve olumsuzlukları topluma anlatmak daha kolay.

Bence devam bu seriye 2 sayfa 2 sayfa sonunda muaazzam bir eser çıkacak ortaya.

Tabi ne kadar yorganlara daha ulaşamasamda, belki buluruz o dergiyide.