Bernet - 6

borkum

Yeni Üye
5 Haz 2014
73
108
Tanıtıcı resim vs. yok. Körlemesine dalalım bakalım ne çıkacak?

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
98
165
denizci
Bahsettiklerimden birisi buydu Ahmet abi, aslında serinin tamamı; Kara Komedi, lakin hiç çaktırmadan (Maicas ve Trillo; bunu bilinçli yapıyor), özellikle bu macerada; anlayamayan hemen hemen hiç çıkmaz tabii.

Bu arada; çeviriyi yapan herif; işin içine yine fena halde etmiş, son karede kendi kendine balon bile ilave etmiş; işin içine bu kadar etmiş yani, orijinalinde aynı karede; yani son karede, tek bir balon dahi yok, yani bir tarafından atmış herif, o karede; Clara sadece ağlar, ama hüngür hüngür değil, aslında hüngür hüngürden daha ötedir, Bernet onu sadece çizgide müthiş vermiştir, bu "Çeviri yaptım" diyen soytarı; son kareye de kendi kendine balon koyarak; Bernet, Maicas ve Trillo ustalara, biz okuculara ve her şeyden çok çok daha önemlisi; tüm Clara'lara küfür ediyor.

Kadınlara uygulanan şiddet; eğer hayat kadınına yapılmışsa, mahkemede, kanunlarımıza göre; verilecek cezada çeşit çeşit indirimler yapılır, yani hayat kadını iseniz; size uygulanan şiddetin bir miktarı devlet tarafından hoş karşılanır, hangi hayat kadını isteyerek bu mesleği seçmiştir, bu yasalardan utanç duyuyorum, kanunlarımızdaki kara lekedir.

Doya doya ağlamak bile; Clara'ya çok görülmüştür hep, Clara aşırı ciddi bir seri Ahmet abi, asıl bu Yorgan ve adına çevirmen diyen heriflerin yaptıkları ahlaksızlık, Clara'ların ki değil.

Son düzenleme:

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,618
hiçbiryerde :)
Son karenin yazısını sildim ben de, orjinali gibi.
Adamlar hüzünlü olmasın diye eklemişler o yazıyı,
derginin satış politikasını düşünerek sanırım...

Teşekkürler Ahmet ağabey.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,663
Kasımpaşa
Ne zaman Ozan, Ahmet Abi dese,
muhakkak aklımdan geçer bu şiir;
daha önce muhakkak paylaşmışımdır bir kez daha;

"
....
Onlar ki, hepsi
Bir tutsak ağaç gibi yanlış yerlere büyüyenler
Ah güzel Ahmet Abim benim
Gördün mü bak
Dağılmış pazar yerlerine benziyor şimdi istasyonlar
Ve dağılmış pazar yerlerine memleket
Gelmiyor içimden hüzünlenmek bile
Gelse de
Öyle sürekli değil
Bir caz müziği gibi gelip geçiyor hüzün
O kadar çabuk
O kadar kısa
İşte o kadar.

Ahmet Abi, güzelim, bir mendil niye kanar
Diş değil, tırnak değil, bir mendil niye kanar
Mendilimde kan sesleri.

edip cansever"

carson10

Aktif Üye
16 Ara 2012
388
1,155
CLara De Noche-Gecelerin Clarası'nın yazarları Carlos Trillo ve Eduardo Maicas Arjantinli. Çizeri Jordi Bernet İspanyol. Clara karakterini Trillo 1992 yılında yaratmış.Clara fahişelik yaparak yaşıyor.Clara'nın dış görünüşünü ve seksapelini de Jordi Bernet çizgileriyle vermiş.Sayın Fındık Fındık yorumunuz çok güzel ancak, kadınlara uygulanan şiddette ve tecavüzde mağdur fahişe ise indirim sağlayan yasa maddesi yürürlükten kalkalı çok oldu.Artık hepsi eşit.Ben böyle biliyorum.Son karede bir tuhaflık olduğunu sezdim.Çünkü orijinal yazarların böyle saçma birşey yazması imkansız.Tam kara komedi bu kısım olmuş.Her fahişenin bir şahsi dramı ve onu o yola iten KARAKTERSİZ İNSANLAR mutlaka vardır.Ama geçmişte biz işimize bakıyorduk.Hiç bunlarla ilgilenmiyorduk.Sağolun Sayın Tex. Sizde Sağolun Sayın Yeryüzü doğrusunu verdiğiniz için.

Hellblazer

Onursal Üye
31 Mar 2012
752
1,588
Gotham
Sevgili yeryüzü'nün o balonu silmesi çok iyi olmuş. Gerçekten ciddi bir çizgi roman aslında Clara ama sondaki balon eseri illa ki komediye çevireceğim diyor sanki.

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,648
Gaziantep
savok

Dağılmış pazar yerlerine benziyor şimdi istasyonlar
Ve dağılmış pazar yerlerine memleket

Hep birlikte tarumar olmuş pazar yerini şenlendirmeye çalışıyoruz. Teşekkürler Sevgili "savok".

12 Şub 2010
15,006
543,776
Mizah dergilerimizde Tarkan'a ve Kurt'una, Çelik Blek'e, Tommiks'e neler yaptıkları, ne hallere soktuklarını gördük.
Yorgan'cının Clara'ya yaptığı da onlardan farklı değil. Yani Yorgan'cılara kızmaya gerek yok:D

Tarkan_Kurt_Boy_veriyor.jpg

Blek_ko_un_ngilizler_Blek_Abiyi_d_v_yorlar.jpg

Bir duayı tekrar edeceğim:)

Ulu Tanrı bizi mizahçıların kaleminden, dilinden korusun.

Clara'yı da