Yıllardır kayıp olan film bulundu!.. (Karaoğlan Şeyhin Kızı)

Raven

Yönetici
7 May 2009
1,443
12,533
Evet film bulundu ama ne yazık ki dili Arapça. Yine de izlenmeyecek gibi değil. Kuzey Vargın, tahminlerimin ötesinde çizgi romana çok benzer bir Karaoğlan karakteri çiziyor. Linke tıklayarak filmi online şekilde izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

sali38tr

Onursal Üye
14 Nis 2009
586
2,828
Üstadım eline emeğine sağlık. Kimler saklamış bu filmi? Çok teşekkürler emeğine..

Moderatör tarafında düzenlendi:

rkmen

Yeni Üye
15 Eki 2011
1
6
Emeğinize sağlık teşekkürler. "Karaoğlan Yeşil Ejder" filmini bulmak mümkün mü acaba? İzlemek nasip olmadı maalesef.

papillon7

Yeni Üye
7 Ocak 2010
97
291
Dil Arapça ya da Farsça olmalı ve İngilizce alt yazı da eklemişler. Fakat 01:04'ten sonrası yok, maalesef yarım kalmış. Klip tadında Arapça şarkılarda var. Güzel film ama sonu nasıl bitti acaba?

papillon7

Yeni Üye
7 Ocak 2010
97
291
Filmin 90 dakika eksiksiz halini youtube'da buldum. Görüntü iyi değil, dil Arapça. Raven'in yayınladığı linkte İngilizce alt yazı var, bunda yok. Lübnanlı sanatçı Samira Tewfik araya güzel şarkılar serpiştirmiş. Yeşilçam sanatçısı Oya Peri de rol almış. Film 1969 yapımı. Nostalji sevenlere.

not: malesef linkler silinmiş

Son düzenleme:

bilal64

Yeni Üye
18 Haz 2014
46
57
UŞAK
Eski Türk filmlerini çok seviyorum, hiç bir teknoloji olmadan, gerçekten de binbir emekle çekilmiş, kendine has bir doğallığı var. Sayın Raven ve Papillon 7'ye teşekkür ederim. :) Yeşil Ejder sanki TRT'de oynadı gibi geliyor, 1974 75 gibi ama yanılmış da olabilirim..

bilal64

Yeni Üye
18 Haz 2014
46
57
UŞAK
Evet filmi izledim. Sağ olsun arkadaşımızın verdiği linkde film var ama izlemeye niyeti olan arkadaşlara tavsiyem; hiç de beklentileri karşılayan bir film değil; şarkılı, türkülü, arabesk tarzı bir film; dövüş sahneleri çok az; bildiğimiz Karaoğlan filmleriyle alakası yok ama gene de izleyecek olan varsa "papillon7" arkadaşın verdiği linkte filmin tamamı var.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Evet film bulundu ama ne yazık ki dili Arapça. Yine de izlenmeyecek gibi değil. Kuzey Vargın, tahminlerimin ötesinde çizgi romana çok benzer bir Karaoğlan karakteri çiziyor. Linke tıklayarak filmi online şekilde izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

Sevgili Raven,
maalesef dosya kaldırılmış. Şayet tekrar yükleme şansımız varsa, yüklersen çok memnun olurum. Saygılarımla teşekkürler.

Filmin 90 dakika eksiksiz halini youtube'da buldum. Görüntü iyi değil, dil Arapça. Raven'in yayınladığı linkte İngilizce alt yazı var, bunda yok. Lübnanlı sanatçı Samira Tewfik araya güzel şarkılar serpiştirmiş. Yeşilçam sanatçısı Oya Peri de rol almış. Film 1969 yapımı. Nostalji sevenlere.

Sevgili papillon7,
verdiğiniz linkteki video maalesef kaldırılmış. Şayet alternatif bir video kaydı bulup, tekrar eklerseniz çok makbul geçer. Saygılarımla teşekkürler..

GüvenGüven

Süper Üye
19 Ocak 2010
1,093
5,322
Bandırma
Emeğinize sağlık teşekkürler. "Karaoğlan Yeşil Ejder" filmini bulmak mümkün mü acaba? İzlemek nasip olmadı maalesef.

Maalesef Yeşil Ejder Filmi kayıp. Hatta o kadar kayıp ki; Suat Yalaz Usta dahi filmin kayboluşundan şikayetçiydi. Bir gün bir sinema kompedanının arşivinden çıkacak ama, o güne kadar kayıp filmler listesindeki yerini koruyor...

Dedecan 61

Süper Üye
25 Şub 2019
1,781
4,506
'Karaoğlan Yeşil Ejder' (1967) Kartal Tibet filmidir.. Tahminim, Suat Yalaz üstadın kendisinde dahi makara kopyası yoktur.. Bildiğim kadarıyla Türkiye'de hala elinde olduğu bilinen biri ortaya çıkmadı.

İstanbul Anadolu yakasında oturan bir arşivci dostumuz var; son bir umut ona soracağım.. ama son model araba parası ister şayet varsa.. Bu filmi bulana zaten mükafat vermek lazım bence..
:d

karaoglan_yesil_ejder-291953282-large.jpg