Karaoğlan | 1-2-3-4 | 1965-1966-1967 | BoxSet

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,874
52,438
Kendi Koltuğunda
Karaoğlan | 1-2-3-4 | 1965-1966-1967 | BoxSet
fbf0400cef4e4fbe5.jpg

Info - Bilgi

Karaoğlan: Altay'dan Gelen Yiğit (1965)

Karaoğlan fedaisi olduğu Anadolu topraklarını ve bağlı bulunduğu hanlığı, Moğol işgalinden korumak için canını feda etmekten çekinmeyen bir Türk evladıdır. Savaş meydanlarındaki yiğitliği dillere destan olan Karaoğlan hükümdar kızlarından, Moğol prenseslerine kadar pek çok da kadının yüreğini yakmıştır. Bu sefer ezili rakibi Camoka'ya karşı Anadolu topraklarını kanının son damlasına kadar savunur...
1960'lı yılların ortalığı kasıp kavuran Karaoğlan çizgi roman serisinin, çizgilerin yaratıcısı Suat Yalaz tarafından sinemaya ilk uyarlaması olan film, henüz genç bir oyuncu olan Kartal Tibet'in de sinemaya geçiş yaptığı ilk yapım olma özelliğini taşıyor. Çekildiği dönem Anadolu'da fırtına estiren film, özellikle ardından gelen Karaoğlan, tarkan, Malkoçoğlu, Kara Murat gibi çizgi kahramanların ve epik tarihi aventürlerin de önünü açmıştır...

Karaoğlan: Baybora'nın Oğlu (1966)

Karaoğlan, hiç tanımadığı babası Baybora'yı bulmak için sadık adamı Balaban ile Bizans'a gelir. Yolda karşısına Toro adlı bir savaşçı çıkar. Onunla çarpışır. Aslında Toro, Baybora'nın adamıdır. Baybora, Bizans'ı haraca kesen bir serseri kral olmuştur. Karaoğlan, Toro yüzünden Baybora ile dövüşür ve ağır yaralanır. Onu Peder Fokas ve çetesi kurtarır. Fokas ve rahibe Bereni, tedavi ettikleri Karaoğlan'ı Baybora'yı ortadan kaldırmak için kullanmaya karar verirler. Fakat tesadüfler baba oğulu birbirine kavuşturacaktır...

Karaoğlan: Camoka'nın İntikamı (1966)

Camoka, yiğit Karaoğlan’dan intikam almaya yemin etmiştir. Karaoğlan’dan aldığı darbeler sonucunda dağılan adamlarını toplar ve yeni planlara girişir. Ünlü savaşçı Berkyaruk’u kalleşçe öldürür ve suçu Karaoğlan’a atar. O’nun kızı Almila da babasının intikamı için Camoka’ya katılır. Camoka ve adamları Karaoğlan’ın yerini öğrenmek için Türk köylerine saldırmaya başlar. Almila’ya aşık olan Karaoğlan, O’na gerçeği anlatmak isterken, Camoka ve adamları tarafından cüzamlılar mağarasına hapsedilir. Camoka planladığı intikamı alabilecek midir?

Karaoğlan: Bizanslı Zorba (1967)

Bizans’ın kadın düşkünü gaddar imparatoru Manuel Vasilias rakiplerini arenada vahşice öldürterek zevk almaktadır. Bir gün sadık adamlarından Yüzbaşı Viktor kendisinden evlenme izni istger. Manuel Viktor’u öldürterek evlenmek istediği Eleni’ye sahip olmaya kalkar. Genç kız saraydan kaçar. Ormanda dolaşırken Karaoğlan ve sadık adamı Balaban ile karşılaşır. Karaoğlan Eleni’ye aşık olur ve O’na yardım etmeye karar verir. Manuel ile Karaoğlan arasında kıyasıya bir mücadele başlar.

Karaoğlan: Altay'dan Gelen Yiğit (1965)

Karaoğlan: Baybora'nın Oğlu (1966)

Karaoğlan: Camoka'nın İntikamı (1966)

Karaoğlan: Bizanslı Zorba (1967)

Hepsi alıntıdır ben upload etmedim indirebilen preminyumu olanlar indirsin.4 Adet fim.iyi seyirler.
Dedecan 11 e gelsin bu paylaşım

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,353
Forum kendini aştı kitap ,dergi,film,afiş ne ararsanız var.Çok teşekkür ederim üstadım saygılarımla.