Hürriyet Sinemamızın En İyi 100 Filmi >> (8) Sürü (1978) Tarık Akan, Melike Demirağ

sinoplu

Süper Üye
1 Mar 2017
189
747
Karadeniz
dhzxxg3yzk57or4l9.jpg

dhzxxofjepeb6y2nx.jpg

Hürriyet Sinemamızın En İyi 100 Filmi >> (8)
Sürü (1978) Tarık Akan, Melike Demirağ, Tuncel Kurtiz

Aldığı puan: 211

Kıskandığım tek film (Şerif Gören yazdı)

Filmi Yeni Ar Sineması’nda (sonradan Sinepop oldu) seyretmiştim. Çok beğendim, gittim Zeki Ökten’i buldum, “Kalk ayağa” dedim ve ekledim: “Hayatımda ilk defa bir filmi kıskanıyorum”... Sonra da alnından öptüm.

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,646
Gaziantep
Bu önemli filmi 1980 de İstanbul'da askerlik yaparken (o zaman yaş 28) bir hafta sonu iznin de izlemiştim.
12 Eylül karanlığının izin verdiği ölçüde.
O günden bu yana oturup şöyle doğru dürüst izleyemedim.
Temiz bir kopya ise arşivlemek lazım. İndirip göreceğim.
Teşekkürler "sinoplu"

Ne yazık ki kötü bir kopya.

Son düzenleme:

sinoplu

Süper Üye
1 Mar 2017
189
747
Karadeniz
Bu önemli filmi 1980 de İstanbul'da askerlik yaparken (o zaman yaş 28) bir hafta sonu iznin de izlemiştim.
12 Eylül karanlığının izin verdiği ölçüde.
O günden bu yana oturup şöyle doğru dürüst izleyemedim.
Temiz bir kopya ise arşivlemek lazım. İndirip göreceğim.
Teşekkürler "sinoplu"

Ne yazık ki sinema çekimi kötü bir kopya.

Sevgili KARAOĞLAN , sinema çekimi bizim buralarda elinde kamerayla
sinemada görüntü almaya deniyor. Film sinetürk tv den kaydettiğim 720x576 çözünürlüğünde riplediğim bir film. Yaklaşık boyutu 2gbtır, ancak openload 1gb altına düşürene kadar 2 defa dönüşüme sokmuş. Tabiki kalite kaybı oluyor bu sitede, yapacak birşey yok..

Yok ben illa 1080p film arıyorum diyorsan onlar bende yok olsa da 3,4gb lık filmleri yüklemeye dermanım da gücüm de yetmez ;)

Velhasıl sinema çekimi yorumuna diğer üyeler de katılıyorsa ben paylaşımı bırakayım, keza diğer kaydettiğim filmler de bu şekildedir.. Boşa zaman harcamayalım..

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,646
Gaziantep
Sevgili KARAOĞLAN , sinema çekimi bizim buralarda elinde kamerayla
sinemada görüntü almaya deniyor. Film sinetürk tv den kaydettiğim 720x576 çözünürlüğünde riplediğim bir film. Yaklaşık boyutu 2gbtır, ancak openload 1gb altına düşürene kadar 2 defa dönüşüme sokmuş. Tabiki kalite kaybı oluyor bu sitede, yapacak birşey yok..

Yok ben illa 1080p film arıyorum diyorsan onlar bende yok olsa da 3,4gb lık filmleri yüklemeye dermanım da gücüm de yetmez ;)

Velhasıl sinema çekimi yorumuna diğer üyeler de katılıyorsa ben paylaşımı bırakayım, keza diğer kaydettiğim filmler de bu şekildedir.. Boşa zaman harcamayalım..

Sevgili sinoplu;
Filmin kenarındaki düzgün olmayan siyah çerçeveyi görünce tam da öyle düşündüm. Bunu sen yaptın anlamında yazmadım. Zamanında biri yapmıştır, onun kopyasıdır anlamında.
Kırılmaca yok.
Hemen de vazgeçme.
Arşivlemek için görüntü kalitesi yüksek bir şey olsun istedim.
Sevgi ve selamlarımı gönderiyorum.

sinoplu

Süper Üye
1 Mar 2017
189
747
Karadeniz

Sevgili sinoplu;
Filmin kenarındaki düzgün olmayan siyah çerçeveyi görünce tam da öyle düşündüm. Bunu sen yaptın anlamında yazmadım. Zamanında biri yapmıştır, onun kopyasıdır anlamında.
Kırılmaca yok.
Hemen de vazgeçme.
Arşivlemek için görüntü kalitesi yüksek bir şey olsun istedim.
Sevgi ve selamlarımı gönderiyorum.

Yanlış anlaşılmasın ben her türlü eleştiriye açığım ancak olmayan birşeyin bilgi diye sunulması üzücü, yorumunuzdan sinema çekimi kısmını silerseniz sevinirim , diyerek buradan ben de selam ve sevgilerimi yolluyorum :)

yuzbasivolkan

Aktif Üye
31 Ocak 2012
200
609
Moderatör tarafında düzenlendi: