Yenilmez Adam Herkül Hasal Yayınları Sayı 06

palio68

Guest
4 Ağu 2012
1,338
26,076
Bursa

IMG_0051.jpg

Yeniden düzenlenmiş tek sayfa olarak
ozanbariş & palio68 Keyifli okumalar dileriz
.

Moderatör tarafında düzenlendi:
12 Şub 2010
15,006
543,758
Kapak, Samson ve Dalila filminden, Samson'un tapınağı yıktığı ünlü sahneden esinlenmiş

Herkül'ün çevirisinde güldüğüm kadar bir de " Gladyatör " filminin Elazığ şivesiyle yapılan dublajını izlediğimde gülmüştüm:D

Resimlere bakarak balon doldurmuşlar

Amanin'ler, lavuk'lar, kereviz'ler, goril kebab'ları gırla gidiyor:D

Güldüğüme mi yanayım, yoksa ağlasam daha mı iyiydi bilemedim:)

Okuyanlar fikirlerini söylesinler, ben hala gülüyorum

İyi tarama ve paylaşım için teşekkürler sevgili ozanbarış&palio68 dostlar

Gabby

Onursal Üye
18 Haz 2012
264
1,450
Sinema girişlerinde çizgi roman değiş-tokuşu yapılan günleri anımsatan, yabancısı olmadığım bir isim “Herkül”…

Tommiks’in satış başarısı piyasayı nasıl benzer kahramanlarla doldurmuş, hatta bazılarını “Tommiks’in kahraman arkadaşı” olarak lanse ettirmişse, İtalyan B sinemasının “epic” filmleri ı tıpkı İtalyan fumettilerine benzer bir gelişme göstermiştir

Steve Reeves’li “Herkül” filmleri çok tutulunca, Gordon Scott’lu “Masist”, Ed Fury’lu “Ursus”, Brad Harris’li “Samson” dönemin çizgi roman çocuklarını bir o, bir bu sinemaya koşturmuştur.

Paranın gözü kör olsun derler ya, yetmemiş, hepsi farklı zaman dilimlerinde yaşamış bu mitolojik kahramanların bir arada oynadığı dört dev adamlı filmler bile yapılmıştır.

Rol yetenekleri sınırlı, bütün kerametleri kaslı vücutları olan oyunculardan kurulu bu filmleri seyrederken kendimizden geçerdik… Güzel günlerdi… :)

Teşekkürler...

12 Şub 2010
15,006
543,758
Herkül'ün kapağını görünce tam da NewLand dostumuzun nostaljisini yaşamıştım. Herkül, Samson, Masist ve Ursus filmleri ve sözünü ettiği Dört Dev Adam filmi, dördü bir aradaydı

Biz Teksas Tommiksçilerin kaçırmadığı filmlerdi

Bu Herkül'leri daha önce de okumuş ve çevirilerine kafayı takmıştım:)

Bu kez kendimi tutamadım:D

pandora1972

Süper Üye
1 Ağu 2012
2,229
4,833
Kapak, Samson ve Dalila filminden, Samson'un tapınağı yıktığı ünlü sahneden esinlenmiş

Herkül'ün çevirisinde güldüğüm kadar bir de " Gladyatör " filminin Elazığ şivesiyle yapılan dublajını izlediğimde gülmüştüm:D

Resimlere bakarak balon doldurmuşlar

Amanin'ler, lavuk'lar, kereviz'ler, goril kebab'ları gırla gidiyor:D

Güldüğüme mi yanayım, yoksa ağlasam daha mı iyiydi bilemedim:)

Okuyanlar fikirlerini söylesinler, ben hala gülüyorum

İyi tarama ve paylaşım için teşekkürler sevgili ozanbarış&palio68 dostlar

Çok sağolun, ben de hâlâ gülüyorum, önce inanamayıp her bir balonu bir daha okudum. Çok matrak olmuş :D:D:D. Ya ayrıca bir bilen varsa söylesin, lavuk ne demek ?

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,069
Sarıyer
Ben en çok siklops'un o düşürdüğü kağıdı neresinde sakladığını merak ettim.

teşekkürler, dostum.

Son düzenleme: