Yeni Yumurcak Şilliler Yayınevi Haftalık Mecmua Sayı 017

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
file

file

Macera devam ediyor; saygılarımla...

bayrakzaf.gif

Moderatör tarafında düzenlendi:

dynamo

Onursal Üye
3 Eyl 2009
3,180
4,071
Baster'in macerasını okumaya devam edelim.Yeni Yumurcak Mecmuası için sarkomer hocaya çok teşekkürler.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,678
İstanbul
Sarkomer Hocam devam sayısı için bizi hiç bekletmedi. Baba - oğulun epey eğlenceli diyaloglarını okumak keyifli olacak :)

Ellerine sağlık, hocam.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Saygıdeğer hocama verdiği emekler için teşekkür ederim.. Aslında aramızda görmeyi de çok isterdim.. Artık ne olursan ol gel mesajına uymak gerekecek.. Saygılarımla..

12 Şub 2010
15,006
543,642
Çeviride aslından uzaklaşarak, resimlere Yeşilçam komedi filmlerine uygun diyalog uydurmanın iyi örnekleri de var. Hatta iyi örnekleri aslından daha hoş olabiliyor.

Gordon Baytekin örneklerinde isyan derecesinde tepkime sebep olan örnekler yanında komedi tarzı böyle çizgi romanlarda hoş görülü ve eğlenceli buluyorum. İyi ki öyle yapmışlar dediğim de oluyor.

Viking'i İngilizcede çoğul yapan "s" in, Tükçeleştirmede atılmayarak Vikingsler olarak çevrilmiş.

Çevirmenin İngilizcesi benimkinden de kötüymüş, ama resimlere diyalog yakıştırma yeteneği benden fazla:D

Yeni Yumurcak sıralı listesi de düzeltilmiş bu arada.

Bu kapakların inanılmaz bir cazibesi var benim kuşağımdakiler için:), çocukluğumuzun unutulmuş mutlu günlerini canlı olarak, gözümüzün önüne öylesine canlı olarak bir kez daha getiriyorlar ki,

Hayali olarak değil, canlı olarak.

Hayali cihana bedel ise, canlısı:) ?

Teşekkür ve saygılarımı sunuyorum hocam.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,881
Bu ne hızdır hocam:D
Daha diğerini sinderemedik:D
Olsun,hızın kesilmesin hocam,Allah nazardan korusun,devam:)
Paylaşım ve emeğiniz için teşekkür ederim.
Kitaplardaki temizleme kalitesi süper,nokta lekeler bile temizlenmiş.
Çok emek veridiği her halinden belli.