Mister No Lal 45 Bataklık Canavarı_Tek sayfa Düzenleme

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,124
Mister No Lal 45 Bataklık Canavarı_Tek sayfa Düzenleme
BİR KOLİBRİ_ZAMANGEZGİNİ ORTAK ÇALIŞMASIDIR.
Mister No
Vikipedi, özgür ansiklopedi:
Mister No

Yayım bilgileri
Yayımcı
Sergio Bonelli Editore

Yaratan Sergio Bonelli
Gallieno Ferri
Hikâyedeki bilgileri
Tam adı Jerry Drake
Mister No, Sergio Bonelli ve Galliano Ferri ikilisinin yarattığı çizgi roman ve baş karakter. İtalya'da 1975 Haziran ayında ilk serüveni yayımlanmıştır.
İtalyan çizgi romanında bir dönüm noktasıdır. Ona bu sıfatı kazandıran en önemli özelliği, western olmayan ilk Bonelli karakteri olmasıdır.
Dürüst, samimi, alkol ve güzel kadın düşkünü, tembelliği seven bir kişiliğe sahiptir.
II. Dünya Savaşı'na Amerikan hava kuvvetlerinde savaş pilotu olarak katılan Mister No (asıl adıyla Jerry Drake) savaş sonrası prototip bir hippi olarak, Brezilya'nın Manaus kentine yerleşmiş ve bir Pırpır satın alıp turist rehberliği yapmaya başlamıştır. Küçük uçağıyla Amazon Nehri üzerinde turist gezdirerek hayatını kazanmaktadır. SS takma adlı (asıl adı Otto Kruger) turist rehberliği yapan Alman bir arkadaşı vardır.
Olaylar Amazon nehri boyunca Brezilya, Kolombiya, Guyana gibi ülkelerde geçer. Kahramanımızın Karayip Denizi'nde dolanıp Haiti'ye uzanmışlığı da vardır. II. Dünya Savaşı'ndan sonra 1948-1950 yılları arası konu edilse de araba modelleri, kostümler, diyaloglarda geçen bazı kelimeler gibi detaylar, Vietnam Savaşı sonrasından izler taşımaktadır.
Yardımcı karakterler
Jerry'nin sıkı dostları arasında, barmen Paulo Adolfo, tamirci Augustino, şarkıcı Dana Winter sayılabilir. New York'taki dostları ise çenesi düşük barmen Harvey Fenner, kulüp sahibi Max Culver, arkeolog Patricia Rowland ve özel dedektif Phil Mulligan'dır.
Teknik ekip
Yaratıcı:
Guido Nolitta:" Sergio Bonelli", 1975
Çizerler:
Gallieno Ferri,
Franco Bignotti,
Franco Donatelli,
Roberto Diso
Editör: Michele Masiero
Kapaklar:
1'den 115'e kadar; Gallieno Ferri
116'den itibaren; Roberto Diso

Paylaşımın asıl sahibi sevgili dostum KOLİBRİ'dir.Sevgili dostumun çift sayfa taramasını serüvenin adı hoşuma gittiği için tek sayfa olarak düzenledim.Umarım beğenirsiniz...

Mister No Lal 45 Bataklık Canavarı_Tek sayfa Düzenleme cbr boxca:

Mister No Lal 45 Bataklık Canavarı_Tek sayfa Düzenleme cbr mediafire:

Mister No Lal 91 Tek sayfa Düzenleme:http://www.cizgidiyari.com/forum/mister-no/58382-mister-no-lal-91-tek-sayfa-duzenleme.html

Mister No Hakkında:http://www.cizgidiyari.com/forum/makale-deneme/58385-mister-no-hakkinda.html

newpdfdocument3pdf000sis.jpg

newpdfdocument3pdf011jyj.jpg

newpdfdocument3pdf027kfk.jpg

newpdfdocument3pdf040.jpg

newpdfdocument3pdf086.jpg

newpdfdocument3pdf094.jpg

BAYHUN ÖNTÜRK_ZAMANGEZGİNİ VARÜLKE'DEN

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,124
Konuyu gece yarısı açtığımdan gündemden çabuk düştü.Yazdığım bu mesajla tekrar beğeninize sunuyorum.

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,132
20,709
bu ortak çalışmalarınızın hayranı olarak kitabınızı
hemen almam lazım.izdihamdan sonra sıramı
kaçırabilirim.ayrı bir renk , ayrı bir soluk
getirdiniz.çok çok teşekkürler.

pandora1972

Süper Üye
1 Ağu 2012
2,229
4,833
Sevgili Zaman Gezgini,
önceliklle emeğiniz için sizlere teşkkür ederim; farklı zamanların insanları olsalar da tıpkı Corto Maltese gibi Mister No'nun da sürekli gündem de tutulması gereken kahramanlar olduğunu düşünüyorum. Köşeyi dönmek için herşeyin mübah sayıldığı bir dünyada (ait oldukları dönemde de şimdi de), kayberken kazanan bu kahramanlar bana/bize bu sentetik dünyada sahici olmanın kıymetini hatırlatıyor. Güzel müzik, güzel içki, güzel kadın ve iyi dostlar. Darısı hepimizin başına:).