Mister No Lal 91 Tek sayfa Düzenleme

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,124
Mister No Lal 91 Tek sayfa Düzenleme
BİR ERTUĞRUL_ZAMANGEZGİNİ ORTAK ÇALIŞMASIDIR.
Mister No
Vikipedi, özgür ansiklopedi:
Mister No

Yayım bilgileri
Yayımcı
Sergio Bonelli Editore

Yaratan Sergio Bonelli
Gallieno Ferri
Hikâyedeki bilgileri
Tam adı Jerry Drake
Mister No, Sergio Bonelli ve Galliano Ferri ikilisinin yarattığı çizgi roman ve baş karakter. İtalya'da 1975 Haziran ayında ilk serüveni yayımlanmıştır.
İtalyan çizgi romanında bir dönüm noktasıdır. Ona bu sıfatı kazandıran en önemli özelliği, western olmayan ilk Bonelli karakteri olmasıdır.
Dürüst, samimi, alkol ve güzel kadın düşkünü, tembelliği seven bir kişiliğe sahiptir.
II. Dünya Savaşı'na Amerikan hava kuvvetlerinde savaş pilotu olarak katılan Mister No (asıl adıyla Jerry Drake) savaş sonrası prototip bir hippi olarak, Brezilya'nın Manaus kentine yerleşmiş ve bir Pırpır satın alıp turist rehberliği yapmaya başlamıştır. Küçük uçağıyla Amazon Nehri üzerinde turist gezdirerek hayatını kazanmaktadır. SS takma adlı (asıl adı Otto Kruger) turist rehberliği yapan Alman bir arkadaşı vardır.
Olaylar Amazon nehri boyunca Brezilya, Kolombiya, Guyana gibi ülkelerde geçer. Kahramanımızın Karayip Denizi'nde dolanıp Haiti'ye uzanmışlığı da vardır. II. Dünya Savaşı'ndan sonra 1948-1950 yılları arası konu edilse de araba modelleri, kostümler, diyaloglarda geçen bazı kelimeler gibi detaylar, Vietnam Savaşı sonrasından izler taşımaktadır.
Yardımcı karakterler
Jerry'nin sıkı dostları arasında, barmen Paulo Adolfo, tamirci Augustino, şarkıcı Dana Winter sayılabilir. New York'taki dostları ise çenesi düşük barmen Harvey Fenner, kulüp sahibi Max Culver, arkeolog Patricia Rowland ve özel dedektif Phil Mulligan'dır.
Teknik ekip
Yaratıcı:
Guido Nolitta:" Sergio Bonelli", 1975
Çizerler:
Gallieno Ferri,
Franco Bignotti,
Franco Donatelli,
Roberto Diso
Editör: Michele Masiero
Kapaklar:
1'den 115'e kadar; Gallieno Ferri
116'den itibaren; Roberto Diso

Paylaşımın asıl sahibi sevgili dostum ERTUĞRUL'dur.Yönetici olarak kırık link bildirimine rastladım.Ama link sağlamdı.Yinede bildirimde bulunan arkadaşa link sağlam demeden önce bende indireyim dedim.Bak arkadaş Mister No'yu pek sevmem ama indirdim,link sağlam senin bilgisayarında bir sorun var galiba diye yanıtladım.
Sonra madem indirdim ne menem bir şeymiş bu Mister No,bir gözatayım bakayım dedim kendi kendime.Serüven çok ilgimi çekti ve sende zaman içinde değişmişsin be oğlum haberin yok dedim eski Bayhun'a...Güzel ama çift sayfa taramaydı,hemen sevgili Ertuğrul'u arayıp izin verirse tek sayfa olarak düzenlemek istediğimi ilettim.Memnuniyetle deyince işe koyuldum.Bakalım beğenecekmisiniz ?

Mister No Lal 91 Tek sayfa Düzenleme 66mb cbr mediafire:

Mister No Hakkında:http://www.cizgidiyari.com/forum/makale-deneme/58385-mister-no-hakkinda.html
newpdfdocument3pdf000mgm.jpg

newpdfdocument3pdf003ara.jpg

newpdfdocument3pdf014qfq.jpg

newpdfdocument3pdf066.jpg

newpdfdocument3pdf077.jpg

brletrmelvl.jpg

BAYHUN ÖNTÜRK_ZAMANGEZGİNİ VARÜLKE'DEN

Moderatör tarafında düzenlendi:
12 Şub 2010
15,006
543,776
Mr. No'ya yakıştı tek sayfa düzenleme

Yapacak çok iş var forumda

Çizgi roman severlerin zevkle okuması için, kalitenin yükselmesi için verilen emekler saygıyı fazlasıyla hakediyor

Yürekten teşekkürler

Vergilius

Onursal Üye
25 Nis 2009
5,689
4,849
Müthiş bir çalışma ve aydınlatıcı bilgilendirme.Eline sağlık kıymetli kardeşim.

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,124
Alternatif olarak yeni boxca linki ekledim.

BOXCA'DAN DOSYA NASIL İNDİRİLİR:
Forumda Bilmeyenler Var Sanırım Onlara Anlatıyorum:
adsz1mvfqf.jpg

Bulunduğunuz sitedeki linke tıklayınca boxca.com'daki dosya gelir.
Ve sizde "Endirme keçidini ver" düğmesine tıklayın.
adsz2snv.png

Tıkladığınızda hazırlanıyor der ve bir kaç saniye sonra sayfa yenilenir...
adsz3sz.png

Sayfa yenilendiğinde gelen bağlantıya tıklayarak dosyayı basitçe indirin...

Son düzenleme:

kinowa

Süper Üye
5 Nis 2009
2,784
4,405
Daha şahanesi şam'da kaysı..Süper iş yapmışsın dostum hem senin hem de sevgili ertugrul ustanın ellerine sağlık :)

neco50

Süper Üye
11 May 2010
2,731
1,872
Sevgili Bayhun, Eğer görünen resimler indirdiğin şekliyle düzenleme sonucuysa çok güzel bir çalışma olmuş.
Görünen köy kılavuz istemez deyip indirelim bakalım.
Emeğine teşekkürler üstadım.

recocore

Süper Üye
26 Nis 2009
1,563
847
Ertuğrul kardeşimizin taraması da güzeldi...

zamangezgini kardeşimizin daha güzeli paylaşma erdemliliğini göstermesi ve değerli çabasıyla kitap daha da güzel hale gelmiş...

Teşekkürler arkadaşlar harikasınız...

Tarantula

Onursal Üye
9 Ağu 2010
662
2,961
Zamangezgini teşekkürler link için. Link gayet düzgün çalışıyor.

Bir sorum olacak. Bu Mr.No'nun gerçek adı Jerry Drake olarak geçiyor yukarki yazında. Bir yerde de Jerome diye geçiyor. Peki bu Mr No ismi bizim taktığımız bir isim mi yoksa orjinalinde de Mr. No mu deniyor ? burayı tam anlayamadım.