Yeni Mister No Lal Kitap Bonelli Comics Sayı 146 - Maya Heykeli

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
26,011
İstanbul
file

file

Tarama Zeki ağabeyden, düzenleme benden, keyifle okuyunuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

prestij16

Süper Üye
9 Ağu 2010
2,585
3,387
mayalar kendi dönemlerine göre çok gelişmiş bir uygarlık
ansızın yok olmaları hala büyük bir sır
mel gibsonun muhteşem apokalipto filmi bu sorunun yanıtını aradı ve güzel fikirler verdi
şimdi mister no da bu esrarengiz tpoluluğun macerasını okumak keyifli olacak
teşekkürler başkan

Tarantula

Onursal Üye
9 Ağu 2010
663
2,941
Sevgili Ertuğrul'a ve Sevgili Uzung'ye teşekkürlerimi sunuyorum.

Mister No'yu ben biraz geç keşfettim sayılır. Hatta şöyle söyleyeyim, ilk okuduğum Mister No sayısı da ilk sayıdır. Bak böyle bir yeni çizgi roman çıkmış diye ablam göstermişti. İlk okuduğumda pek sarmamıştı ama son yıllarda inanılmaz keyifli buluyorum.

Kahramanımız Maya uygarlığıyla tanışmış. Önculu Toltek ve Olmeklere dayanan bu uygarlık Yucatan yarımadasında uygarlıklarını kuruyorlar. Daha sonra da gizemli şekilde çöküş sürecine giriyor. Neden kayıp bir uygarlığa dönüştüğü üzerine çeşitli teoriler var. Yıllar sonra ise Aztekler daha kuzeyde benzer bir uygarlık kuruyorlar, onların da sonunu hem dinsel inançları, hem ispanyollar hem de zorlu doğal afetler hazırlıyor.

Emeği geçen herkese teşekkürler.

Son düzenleme:

senefru

Süper Üye
14 Eki 2010
1,119
1,357
Gizemli yolculuk sayenizde devam ediyor elinize kolunuza sağlık, çok teşekkürler...

kandraks53

Onursal Üye
29 Ağu 2010
2,778
7,980
Çizimi pek hoş değil..Macera ve paylaşım harika..Emeği geçen tüm dostlara selam sevgi ve teşekkürler..

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,464
26,951
İşbirliği iki ustadan gelince,çizgiler tarihle harmanlanıp mükemmel bir öykü ve paylaşım ortaya çıkmış.
İki üstada da teşekkürlerimi sunuyorum...

ikarus75

Aktif Üye
31 Ağu 2011
356
500
Yeni bir macera başlıyor.Teşekkürler sayın uzung tüm güzel emekleriniz için çok teşekkürler.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
Maya ve aztekler ilgi alanımın zirvesinde yer alıyor.
İşin içine pilotumuzda karıştığına göre, keyif zamanı.:)
Teşekkürler arkadaşlar.