Yeni Martin Mystere Lal Kitap Sayı 199 İblisler (20 Eylül 2022)

ihtiyardost

Onursal Üye
12 Kas 2010
3,392
66,382
Karagümrük
nm1ONQ.jpg

:wbtr::wbtr::wbtr: Yepyeni bir paylaşım. Türün meraklılarına keyifli okumalar :wbtr::wbtr::wbtr:

Ahmet Cemil

Aktif Üye
7 Eki 2011
171
1,063
İstanbul
Bu paylaşım için maalesef ki erken paylaşırken iç kapaktaki tarihi göz ardı etmeyin lütfen

5) Bir eserin (çizgi roman, mizah dergisi, kitap, vs.) paylaşılabilmesi için ilk basım tarihinden itibaren en az iki yıl geçmiş olmalıdır.

ihtiyardost

Onursal Üye
12 Kas 2010
3,392
66,382
Karagümrük
Bu paylaşım için maalesef ki erken paylaşırken iç kapaktaki tarihi göz ardı etmeyin lütfen

5) Bir eserin (çizgi roman, mizah dergisi, kitap, vs.) paylaşılabilmesi için ilk basım tarihinden itibaren en az iki yıl geçmiş olmalıdır.
Zaman zaman esnemeler olabiliyor. 1 sene 11 ay 20 gün dolmuş, bu kadar takılmanıza anlam veremedim. Madem tarihlere bu kadar takmışsınız, dün paylaşılan Zagor maxi yukonlu kazaklar isimli kitabın iç kapağında da ekim 2020 yazıyordu, aynı tepkinizi o esere de aynı mesajı yazarak neden ortaya koymadınız acaba ?

Son düzenleme:

Ahmet Cemil

Aktif Üye
7 Eki 2011
171
1,063
İstanbul
Kural kuraldır. Forum kuralları esnetilecekse gereği olmayan bir şeydir. İdare bu durumu hoş görüyorsa bunu bildirmeli ya da kaldırmalıdır.

Sizin paylaşımlarınıza bir şey dediğim yok! kimsenin hafiyesi değilim ama bu durum kurallara aykırı

Moderatör tarafında düzenlendi:

ihtiyardost

Onursal Üye
12 Kas 2010
3,392
66,382
Karagümrük
Kural kuraldır. Forum kuralları esnetilecekse gereği olmayan bir şeydir. İdare bu durumu hoş görüyorsa bunu bildirmeli ya da kaldırmalıdır.

Sizin paylaşımlarınıza bir şey dediğim yok! kimsenin hafiyesi değilim ama bu durum kurallara aykırı
Ne yapacağımın bilincindeyim. Sayın aksamsefası, yöneticilerimizden olan Mehmet Ali isimli arkadaşın düzenlemesiyle 2 senenin dolmasına 11 gün kala mesajımda belirttiğim paylaşımı yapıyorsa KURAL KURALDIR diye dellenmenin anlamı yok. Diğer bir örnek Tex Willer paylaşımlarıdır. Ülkemizde yayınlanan son Tex Willer mayıs 2022 de yayınlanmasına rağmen sitemizde renkli olarak paylaşılmıştır. SİZİN PAYLAŞIMLARINIZA BİR ŞEY DEDİĞİM YOK demişsin. O zaman bu kadar örnek varken neden sadece benim paylaşımımın altına TEŞEKKÜR ETMEK yerine bu CAN SIKICI VE POLEMİK YARATICI mesajı yazdın ? Canımı sıktığın yetmezmiş gibi bir de aklımla dalga geçme bari ?
Not : Lal kitabın sahibi olan beyefendiyle konuşmuşluğum da vardır. Kendisine bu paylaşım konusunu sorduğumda olumsuz bir tepki vermemişti.

Son düzenleme:

Ahmet Cemil

Aktif Üye
7 Eki 2011
171
1,063
İstanbul
Ne yapacağımın bilimcindeyim. Yönetici olan büyükbeyaz isimli arkadaş bile 1 sene 11 ay 21 gün kala mesajımda belirttiğim paylaşımı yapıyorsa KURAL KURALDIR diye dellenmenin anlamı yok. Kaldı ki diğer bir örnek te sayın daltas tarafından yapıla Tex Willer paylaşımlarıdır. Ülkemizde yayınlanan son tex willer mayıs 2022 de yayınlanmasına rağmen sitemizde renkli olarak paylaşılmıştır. SİZİN PAYLAŞIMLARINIZA BİR ŞEY DEDİĞİM YOK demişsin. O zaman bu kadar örnek varken neden sadece benim paylaşımımın altına TEŞEKKÜR ETMEK yerine bu CAN SIKICI VE POLEMİK YARATICI mesajı yazdın ? Canımı sıktığın yetmezmiş gibi bir de aklımla dalga geçme bari ?

Güzel yazmışsınız. Forumları ayakta tutan şey kurallardır. Dediğim gibi bu durum esnetiliyorsa ki benim bu durumdan haberim yok bütün topicleri takip etmiyorum yönetimden biri bunu söylesin şunu düşün bir futbolcusun hakem ikide birde offsidetan gol atmana rağmen karışmıyor hakemde çağırdı offside yok dedi sence benim umrumda olur mu? Tekrar ediyorum sizi ilgi ile takip ediyorum kimsenin aklıyla da işim yok ama bu başka bir şey bir admin gelip bu durumu açıklayabilir mi? (İhtiyardost değil bir admin bende ona göre davranacağım)

aksamsefasi

Süper Üye
5 Eki 2018
4,513
85,221
İzmir
Zaman zaman esnemeler olabiliyor. 1 sene 11 ay 20 gün dolmuş, bu kadar takılmanıza anlam veremedim. Madem tarihlere bu kadar takmışsınız, dün paylaşılan Zagor maxi yukonlu kazaklar isimli kitabın iç kapağında da ekim 2020 yazıyordu, aynı tepkinizi o esere de aynı mesajı yazarak neden ortaya koymadınız acaba ?

sayın bakanımızın dediği gibi gözümüzü bir kapatsak, 10gün sonra açsak hiç bir sorun kalmamış olacak :D
bu arada ufak bir açıklama; düzenleme Büyükbeyaz değil Mehmet Ali üstad tarafından yapıldı. Ayrıca tarama ve düzenlemesini 15ay önce yapmıştık. Paylaşım tarihlerine ben karar veriyorum başka hiçkimsenin konuyla ilgisi yok.

ihtiyardost

Onursal Üye
12 Kas 2010
3,392
66,382
Karagümrük

sayın bakanımızın dediği gibi gözümüzü bir kapatsak, 10gün sonra açsak hiç bir sorun kalmamış olacak :D
bu arada ufak bir açıklama; düzenleme Büyükbeyaz değil Mehmet Ali üstad tarafından yapıldı. Ayrıca tarama ve düzenlemesini 15ay önce yapmıştık. Paylaşım tarihlerine ben karar veriyorum başka hiçkimsenin konuyla ilgisi yok.
Düzenleyen kişiyi yanlış yazmışım. Düzeltmeyi mesajımda yaptım. Hatırlatmanız için teşekkürler. Yeri gelmişken mükemmel Maxi Zagor paylaşımlarınız için teşekkür ediyorum. Sağlıcakla kalın.

yolbulduran

Onursal Üye
16 Nis 2011
255
701
Özenli taramanız ve kaliteli bir scanner/tarayıcı kullandığınız için teşekkürler.
Arşivimde zaten olan bir sayı yayınladığınızı görsem de, sizinkini mutlaka indiriyorum.

ihtiyardost

Onursal Üye
12 Kas 2010
3,392
66,382
Karagümrük
Özenli taramanız ve kaliteli bir scanner/tarayıcı kullandığınız için teşekkürler.
Arşivimde zaten olan bir sayı yayınladığınızı görsem de, sizinkini mutlaka indiriyorum.
Paylaşmış olmak için paylaşım yapmak yerine,
keyifle okunacak kalitede paylaşımlar yapmaya
çalışıyorum. Güzel mesajınız için teşekkürler.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,351
Martin Mystere gibi gizem dolu bir efsanenin her sayısı inanılmaz.
Emeğinize yüreğinize sağlık çok teşekkür ederim.

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,446
8,391
İzmir
Sayın Yol Bulduran'a katılıyorum.
Aynı eseri İhtiyar Dost üstadımız da paylaşsa
ben özellikle İhtiyar Dost ustamızın kitabını
tercih ediyorum.
Bu arada; Kitap paylaşım süreleri ile olan polemiğin
tatlıya bağlanmasına sevindim.
Ahmet Cemil üstadımız da çok değerli paylaşımlar
yapmakta sonuç olarak.
Aynı kitabı kim daha iyi taramış polemiği bence de
gereksiz. İsteyen istediği linkten indirir.
Kalp kırmaya değmeyecek bir şey bu.
Değerli paylaşımlarınız için tekrar teşekkürler.
Sayı 197 ve 198 elinizde varsa şayet
paylaşırsanız memnun olurum.