Türkiye’nin ilk polisiye dergisi 221B dergisi Çıktı

kemalettin

Onursal Üye
13 Eyl 2011
489
2,338
221B%2BDergi%2BKapak%2BG%25C3%25B6rseli.jpg

Mylos Yayın Grubu tarafından hazırlanan 2 aylık polisiye dergi 221B; polisiyede evrensel olanla yerli olanı bir araya getirmek, memlekette polisiyenin merkez üssü olmak için geliyor!
Polisiyeye hem akademik temaslar, hem edebi ürünlerle değinecek olan dergi, 8 Ocak'ta dergi satan bayilerde, kitap mağazalarında ve online satışta yer alacak.
221B'nin ilk sayısı, polisiyenin en büyük ve güncel sorularından birini dosya konusu yapıyor:
"Dedektif Hikayeciliğinde Altın Çağ, Kara Roman'a Yenildi mi?: Altın Çağ vs. Kara Roman"
İlk sayısının kapak tasarımında Mazhar Bilgiç imzasını taşıyan 221B Dergi yayın kurulunda Ahmet Ümit, Algan Sezgintüredi, Ece Özbaş, Erol Üyepazarcı, Hüseyin Çukur, Özlem Özdemir, Sevin Okyay gibi, Türkiye'de polisiyenin en ünlü isimleri yer alırken sayfalar arasında karşımıza Celil Oker, Ceyhan Usanmaz, Derviş Şentekin, Elçin Poyrazlar, Esra Ertan, Fulya Turhan, Levent Cantek, Murat Başol, Oğuz Eren, Özgür Şen, Seda Çıngay, Seval Şahin, Suat Duman, Suphi Varım, Umut Göksal, Yankı Enki gibi kalemler de çıkacak.
221B Dergi'yle ilgili güncel gelişmeleri, sürpriz paylaşımları kaçırmamak için aşağıdaki sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.
Ayrıca keşfedilmemiş Conan Doyle'lar, polisiyeye gönül vermiş genç Agatha Christie'ler, polisiye ürünlerini bilgi@221bdergi.com adresine gönderebilirler.

facebook.com/221bdergi
twitter.com/221b_dergi
instagram.com/221bdergi

kemalettin

Onursal Üye
13 Eyl 2011
489
2,338
64 sayfa için 12 TL fiyatından şikayetçi olanlar var. Benzerleriyle kıyaslanırsa 8 TL nin daha uygun olacağını belirtiyorlar.
Yayınevi de fiyat konusunda önerileri göz önünde bulunduracağını söylemiş.
Belki bir sonraki sayı 10 TL olur.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Yeni yayınların tanıtımına çok önem veriyorum.
Bu tanıtımlar olmasa bu dergiyi görme şansın olmayacaktı.
Bilgilendirme için teşekkürler.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,676
İstanbul
Aslında bu alanda bir boşluk vardı. Polisiye kitapların en çok satanlar listesinde zaman zaman zirveye tırmandığı bir ülkede umarım dergi de kalıcı olmayı başarır ve uzun yıllar polisiye severlere hizmet eder.

İlk fırsatta birinci sayıyı edineceğim.

Bilgilendirme için teşekkürler, sevgili kemalettin.

atsinaa

Onursal Üye
27 Tem 2011
357
3,058
Tokat -Niksar
Ben dergiyi beğendim, tasarımı, yazılar, incelemeler ve yazarlar harika. Tek problem fiyatı. 12 lira ile devam ederlerse yine alırım ama gönül daha uygun olmasını ve artan paranın başka yayınlar için kullanılmasını istiyor.

poyrazkalender

Yeni Üye
20 Kas 2015
10
50
benim tahminim fiyatı düşürmek yerine sayfa sayısını artıracakları yönünde, bir derginin 2.sayıdan fiyatını aşağı çekmesi zordur, ama "düşünülecek" dediklerine göre 64 sayfa yerine 100 sayfaya yakın bir içerikle çıkabilirler 2.sayıda.

tabii derginin müthiş olduğunu da söylemeliyim, lazımdı böyle bir şey.

kandraks53

Onursal Üye
29 Ağu 2010
2,778
7,980
Bu kadro duyulurda,kitabı alınmazmı?İlk fırsatta temin etmek lazım..Bilgilendirdiğin İçin Teşekkürler kemalettin..

kemalettin

Onursal Üye
13 Eyl 2011
489
2,338
Dergide bahsedilen Danimarka/İsveç Polisiye dizisi Broen/Bron/Bridge in efsane kadın dedektifi SAGA'yı izleme fırsatı bulamayanlar için bir fırsat:

Yakında TRT 2 ye gelecek diye bir anons geçti.

Ben 3 sezonunu da izlemiştim.

BU mükemmel bir dizinin efsane kadın dedektifi SAGA'ya hayran kaldım.

Mutlaka izlemelisiniz

AgUqJY.jpg

AOerku.jpg