Ramazan Türkmen'in yeni eseri çıktı

12 Şub 2010
15,006
543,642
Sevgili Ramazan Türkmen ustamızın yeni eseri yayınlandı

Tarihe Yön Veren ZAFERLERİMİZ ve Unutulmaz Kahramanlar

Tamamen renkli, nefis çizgiler

Kutluyor ve seninle gurur duyuyoruz sevgili Ramazan Türkmen

12064297_10153640886808351_1468130644_n.jpg

12048506_10153640886598351_1913163964_n.jpg

12067814_10153640886773351_1324606399_n.jpg

12083765_10153640886783351_582315921_n.jpg

Sevgili dostlar;

04 EKİM 2015 PAZAR Günü

Çizgi Diyarı buluşmasını BAKIRKÖY ' de gerçekleştireceğiz.

Buluşmaya tüm çizgi roman severler davetlidir.

Buluşmaya katılacak çizgi roman severlere Ramazan Türkmen ustanın bu eseri ile ve ayrıca henüz edinmemiş olanlara Malazgirt 1071 isimli eseri de hediye edilecektir.​

İSTEME ADRESİ: adresinden Online Başvuru'ya tıklayıp, Kimlik ve İletişim Bilgileri'ni doldurunuz. Açıklama kısmına kitabın adını ve yazarını yazın. En alttaki Doğrulama kodunu girip Gönder'e basınız.
Bilgileriniz kontrol edildikten sonra kitabınız size en kısa zamanda kargoyla ulaştırılacaktır. Veya Mavi Masa Alo 153'ü arayıp isteyebilirsiniz.

t1B8fC.jpg

Not: İlk mesaja eklenebilirse güzel olur.:)

Moderatör tarafında düzenlendi:

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,630
Gaziantep
Duyuru için teşekkürler Haluk Bey. Bir adet "sipariş" etsem çok şey istemiş olurmuyum. :) 3.resime bakınca Karaoğlan'ı çizecek bir ustanın yetiştiğine artık inandım. Ellerine sağlık Sevgili Ramazan Türkmen.

hemşinli

Aktif Üye
11 Eki 2014
224
677
tarihi yerli çizgi romanları sevip te, Ramazan Türkmen'in bu enfes çizgilerini ve tarihi öyküsünü sevmemek olmaz.. teşekkürler Haluk abi. :)

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
26,011
İstanbul
İmzalı Malazgirt'in yanına ne de yakışacak.
Hafta sonunu iple çekeceğimiz kesin. Tüm dostlarla görüşebilmeyi dilerim.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,875
Güzel haber,aşiret olarak oradayız:D
Tüm dostları bekliyoruz.
Ramazan Türkmen üstada bu şahaserler için teşekkür ederim.
Allah(CC) bahtını açık etsin.

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,726
25,910
ordu-turkey
Duyuru için teşekkürler Haluk Bey. Bir adet "sipariş" etsem çok şey istemiş olurmuyum. :) 3.resime bakınca Karaoğlan'ı çizecek bir ustanın yetiştiğine artık inandım. Ellerine sağlık Sevgili Ramazan Türkmen.
Evet sadece karaoğlan değil tarkan karamurat hatta tolga bile çizer abimiz bence de çok güzel bir renklendirme var çizgiler zaten elinin kıvraklığından belli yani ramazan abim isterse yeni bir salgın şeklinde türk tarihimiz özellikle selçuklular,orta asya ve kurtuluş savaşı dönemine ait çok güzel eserlere imza atacak buna inanıyorum.

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,944
23,717
Kıbrıs
Türk çizgi romanının yükselen yıldızı Ramazan Türkmen dostumu yeni kitabı
için tebrik ederim.Daha da başarılı eserler üreteceğinden eminim.Tebrik
ederim...

R.Türkmen

Çizgi Roman Ustası
12 Şub 2012
763
2,979
Övgü dolu yorumlarınız, beğeni ve destekleriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim değerli dostlar. Layık olmayı diliyorum. Hiç merak etmeyin, kitaplarınızı imzalı olarak Haluk abiye gönül rahatlığıyla teslim edeceğim.:) Gönül isterdi ki İstanbul'da olalım ve kitaplarımızı siz dostlarımızla beraberken imzalayalım. Ama olmadı, şu aralar şartlarım elvermiyor. Bir diğer sefere inşallah görüşmeyi diliyorum.

Bu duygular içerisinde çizgi roman tutkunu Haluk ağabeye Çizgi Roman ve Çizgi Romancılara bugüne dek verdiği gönülden desteğinden dolayı içtenlikle teşekkür ediyorum.

Arayıp kitabımın yayınlandığını söylediğimde hemen bulunduğum yere gelerek sevincimi paylaşan Haluk ağabeye ayrıca çok memnun ve müteşekkir olduğumu ifade etmek istiyorum. Birlikte bu fotoğrafı çekilerek o anı hatıralarımıza kaydettik.

Kitabıma gelince hayırlara vesile olmasını diliyorum. İçinde yeni çizimlerimle birlikte öğrenciyken tamamını kağıt üzerine elle yaptığım, 25 yıllık çalışmalarımdan bazılarına da yer verdim. Umarım beğenirsiniz ve bazı kusurlarımı hoş görürsünüz.:) Bu kitaptaki hikâyeler gelecek nesillere ders olacak büyük bir fedakarlık destanıdır. Yeni nesiller geçmişte atalarımızın yaptıklarını gördükçe geleceğe umutla bakabilecek. Çünkü sırtını dayayacakları sağlam bir mirasa sahipler.

Son olarak muhteşem çizgileriyle Karaoğlan, Tarkan, Kara Murat ve diğer eserlerle bizleri yetiştiren tüm üstatlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Onlar büyük yetenektiler. Selam ve saygılarımla. Gösterdiğiniz ilgi için teşekkürler.

Son düzenleme:

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,464
26,953
Çizgilerin yeni nesil üstadı Ramazan Türkmen dostumuzu tebrik ediyorum.Çizgilerindeki mükemmellik çizgi roman sevmeyenleri bile bir mıknatıs gibi kendine çekiyor.
Anadolu'da imza günü olamayacağından dolayı yine Haluk Bey'e ekstradan iş çıkarıp Ramzan dostumuzun kitabını bekleyeceğim.
Azminden hiç bir şey kaybetmeden daha nice güzel eserler göreceğimize inanıyor ve tekrardan tebrik ediyorum...

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,085
Kastamonu
Üstadım elinize sağlık, görsellere bakılırsa yeni bir harika daha ortaya çıkarmışsınız.

Biz çizgiseverler hem şahsınıza, hem de adeta görev bilinciyle eserinizin tanıtımını üstlenen değerli hocamız Profesör'e teşekkür borçluyuz. Var olun...

kadirnip

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Kas 2014
4,654
22,310
Adana
Sevgili ramazan türkmen'i tebrik ediyorum ve başarilarinin devamini diliyorum... Biliyoruz ki başarilarinin devami hepimize büyük mutluluk ve görme-okuma keyfi olarak geri dönecek...
Keşke istanbul-bakirköy'deki etkinliğe katilabilseydim... Kendisini yüz yüze tebrik edebilme imkanini bulabilirdim...
Acaba, çanakkale zaferimiz ve ulu önderimiz atatürk'ün biyografisi ile ilgili kendisinin herhangi bir çalişmasi var mi? Bu iki konunun görselliği, üstadimizin çalişmalari ile daha da güzel hale getirilebilir ve önemine daha güzel vurgu yapilabilir...
Sevgili profesör üstadim, bu harika bilgilendirme için size çok teşekkür ederim...

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
Yine harika işler çıkarmışsınız Ramazan üstad.:)
Çok yaşayın.
Oğlum sayenizde okçuluk sevdasına tutuldu şimdilik bahçedeki
ağaçların canına okuyor.:D
Tebrik ederim, nice yeni sayılara inşallah.:)

muratusta

Süper Üye
14 Ağu 2012
570
2,146
İSTANBUL
Sevgili Ramazan bey tebrik ederim.ALLAH yolunuzu açık etsin.Çok güzel eserler.Bende Malazgirt 1071 adlı eserinizde yok.Bu iki esere nasıl sahip olabilirim.Pazar günü işlerim itibari ile Bakırköy'e gelemeyebilirim saygılar sevgiler.

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
1,998
11,871
Çalışkan adam, vesselam. Bir de yetenekli olunca, sadece eser değil emsalleri arasında şaheserler çıkartıyor. Ramazan Türkmen'i kutluyor, imza gününü sabırsızlıkla bekliyorum..

R.Türkmen

Çizgi Roman Ustası
12 Şub 2012
763
2,979
Övgü dolu, ilgi dolu, samimi ve içten yorumlarınıza çok teşekkür ediyorum arkadaşlar. Allah utandırmasın. Elimizden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Alacağımız daha çok yol var. Sizlerin desteği ve ilgisi sürdüğü müddetçe güzel çalışmalar yapacağımıza inanıyoruz. Sizin de inandığınızı biliyoruz. Çocuklukta Suat Yalaz, Sezgin Burak, Abdullah Turhan ustaların yaktığı meşale hiç sönmedi içimizde. Bir yanımızda yanıp duruyor hala.
Bu bayrağı hakkıyla taşımak için kendimizi geliştirmek, kaliteli üretimler yaparak çağı yakalamak zorundayız. Bir çizerin çalıştığı veya çalışmadığı gerçekten görülür. Ayrıca okurlarımız da çok bilinçlendi, daha kaliteli üretimler görmek istiyorlar. Zaten hakları da... Ben okuyucunun daha özenli çizgi romanlar tercih ettiklerine inanıyorum. Ve basit gözlem tarafından anlaşılması gerektiğine.. Yeni nesil okuyucular için çizimlere biraz zamane çekiciliği kazandırmak da gerekiyor. Dünya almış başını gidiyor. Aradaki mesafeyi kapatmamız zor ama bu iş kültürümüzün bir parçası olduğu için gayretlerimizi sürdüreceğiz.

Acaba, çanakkale zaferimiz ve ulu önderimiz atatürk'ün biyografisi ile ilgili kendisinin herhangi bir çalişmasi var mi? Bu iki konunun görselliği, üstadimizin çalişmalari ile daha da güzel hale getirilebilir ve önemine daha güzel vurgu yapilabilir...

Tek tek illüstrasyonlar dışında yok ama sonra ki kitapların içinde olacak inşallah.

Oğlum sayenizde okçuluk sevdasına tutuldu şimdilik bahçedeki ağaçların canına okuyor.:D

Çok sevindim, böyle oluyormuş demek ki?:) Biz de çocukken tahta kılıçlarla oynardık. Ve meşrubat kapaklarından ok uçları yapar, kamışlara takıp ağaçlara atardık. Ağaçlar adına çok üzgünüm.:) Oğlunuz gibi ben de o çocuklardan biri olduğum için mutluyum. Selamlarımı iletin lütfen.

Son düzenleme:

hemşinli

Aktif Üye
11 Eki 2014
224
677
Ramazan abi bizde aynen tahtadan kılıçlar yapıp, karşı mahalleyle(karşı sokakla) durmadan savaşırdık.. karşı mahalle bizim için adeta bizans'tı.. :)
bu arada belki beni tanıyamamış sındır, facebook'ta ismim "yşrmh kurt" diye geçer, orada ara sıra yazışırız.
abi diye hitap etmemin sebebi ise senin 1971'li olduğunu biliyorum bende 1975'liyim.. :)

baybora

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 Şub 2012
892
4,652
İzmir
Öncelikle yeni çalışmanız için sizi kutlarım. Her çizgi romanın renkli olması görselliği daha da artırıyor.
Ülkemizin çizgi romana ilgisinin Avrupa seviyesine çıkması çok zaman alacak. Bu geçecek zaman içinde sizler gibi bu işi severek ve kaliteli yapan arkadaşların da çoğalması gerekiyor.
Bunun için, birikimlerinizi; hem size yardımcı olacak, hem de ileride hayal edip gerçekleştirdiğiniz eserlerinizi devam ettirecek genç çizerlere de aktarabilirseniz mükemmel olacağını düşünüyorum.
Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

R.Türkmen

Çizgi Roman Ustası
12 Şub 2012
763
2,979
İSTEME ADRESİ: adresinden Online Başvuru'ya tıklayıp, Kimlik ve İletişim Bilgileri'ni doldurunuz. Açıklama kısmına kitabın adını ve yazarını yazın. En alttaki Doğrulama kodunu girip Gönder'e basınız.
Bilgileriniz kontrol edildikten sonra kitabınız size en kısa zamanda kargoyla ulaştırılacaktır. Veya Mavi Masa Alo 153'ü arayıp isteyebilirsiniz.

t1B8fC.jpg

Not: İlk mesaja eklenebilirse güzel olur.:)

Son düzenleme:

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,482
Abi ilk mesaja ekledim, aynı zamanda da mavi masadan talep ettim. Bakalım uygulama nasıl sonuç verecek.

Bu uygulama tutarsa bir sürü arkadaşımız bu yolla ulaşabilecek. Aydınlatma için teşekkürler.

R.Türkmen

Çizgi Roman Ustası
12 Şub 2012
763
2,979
İnşallah tutar sevgili Gandor. Sordum bu yolu gösterdiler.:) Yalnız kitaplar henüz Belediyeye ulaşmadı. Sanırım dağıtımı haftaya yapılmaya başlanacak. Başvuru yapan arkadaşların kitapları ulaşmazsa bana haber versinler takip ederim.

hggurak

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
8 May 2015
1,132
8,143
İstanbul
Merhabalar üstadım,

Çalışmalarınızı takdir etmek bize düşmez, ancak ve naçizane gönülden teşekkürlerimi sunabilirim.
Harika çizgileriniz ve harika kitabınız için ellerinize sağlık diyorum...
Tanışmadık ama takip edebildiğim kadarıyla çizgilerinizin hayranıyım.

Meşrubat kapağını bükerek ok yapmak beni taa nerelere götürdü bir bilseniz? Çocukluğumun en güzel anılarından biridir bu...
Bu nostaljik yolculuk için de ayrıca teşekkürler...

Sağolun, varolun...

Son düzenleme:

R.Türkmen

Çizgi Roman Ustası
12 Şub 2012
763
2,979
Çalışmalarınızı takdir etmek bize düşmez, ancak ve naçizane gönülden teşekkürlerimi sunabilirim.
Harika çizgileriniz ve harika kitabınız için ellerinize sağlık diyorum...
Tanışmadık ama takip edebildiğim kadarıyla çizgilerinizin hayranıyım.

Meşrubat kapağını bükerek ok yapmak beni taa nerelere götürdü bir bilseniz? Çocukluğumun en güzel anılarından biridir bu...

Merhabalar sevgili hggurak,
Nezaketiniz, iyiliğiniz ve dostane tavrınız için çok teşekkürler.
Resim yapanın olduğu kadar bakanındır da..:)
Bu yüzden sizlerin beğenisi, takdiri ve sahip çıkması benim için çok önemlidir.
Bir gün inşallah tanışırız, yüz yüze de hasbihal eder, çocukluk anılarımızı yad ederiz.:)

tappers

Onursal Üye
24 Eyl 2013
637
2,217
Ramazan kardeşimle aynı şehirde olmama rağmen istanbulluları kıskandım şimdi! Şaka şaka! Kardeşimi tebrik ediyorum!

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,824
52,199
Kendi Koltuğunda
Ben de Sevgili Ramazan Türkmen
üstadımı tebrik eder, başarılarının devamını dilerken, bu güzel haberlerin devamlarını beklerim.

egitimonemli

Aktif Üye
10 Mar 2012
283
562
Bu tür yerli çalışmaların artarak devam etmesi temennisi ile teşekkürler. :)

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,482
Sevgili kardeşimizin çıkartmış olduğu yeni kitabı için Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı Mavi Masadan net üzerinden forumu doldurup talep etmiştim. Kargoya verdiklerine dair cep telefonuma mesaj atıldı. Büyük bir heyecanla kitabı beklemekteyim.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,482
Kitabımı teslim aldım ve muhteşem çizimlerle okudum. Teşekkürler üstadım, umarım Rabbim bu yolda sizi utandırmaz ve devamı gelir.

R.Türkmen

Çizgi Roman Ustası
12 Şub 2012
763
2,979
Hikmet abi sen iste yeter ki. Ama İstanbul'a geldiğimde kendim bizzat takdim etmek istiyordum.:)

bereket

Kıdemli Üye
30 Haz 2011
207
177
Ramazan Türkmen üstadı tebrik ediyorum. Fevkalade bir çizim üstadı olduğundan bunu da daha pek çok eserlerle taçlandırmasını beklemeliyiz...Saygılarımla.