Yayınlanmasını Heyecanla Beklediklerim

Lami Tiryaki

Onursal Üye
21 Nis 2009
513
3,729
Bazı sayıların yayınını beklemek hakikaten zor oluyor. İşte bunlardan bazıları:

1-Martin Mystere, 335. sayı. L'ombra Dİ Za-Te-Nay (Za-Te-Nay Adındaki Adam). Alfredo Castelli, dev albümlerin sonuncu sayılarından birinde, yeni dev albüm projelerinden bahsederken, 242-243. sayılarda anlattığı Sihirli Balta/Za-Te-Nay'ın öyküsüne bir final yazacağından da bahsetmişti. Maalesef dev albüm serisinin sona ermesiyle bu proje gerçekleşmemişti. Martin Mystere'nin evreniyle Zagor'un "gerçek" evreninin müthiş bir keyifle örtüşmesini okurken açıkta çok nokta kaldığı da gözden kaçmıyordu. Şimdi bu projenin gerçekleştiğini görüyoruz. Her ne kadar dev albüm yoğunluğunda ve tadında olmayacaksa da, usta yazmış bir şeyler. Daha önce anlatılan Pier Francesco Prosperi'nin vasat Maymun Adamlar ve Yeti öykülerini de Castelli Sihirli Balta'da elinden geldiğince "kendi seviyesine" çıkarmaya çalışmıştı. Şimdi Za-Te-Nay Denen Adam'la bakalım "baltalı orman adamı" hakkında başka neler öğreneceğiz. Yayın periyodunda bir aksama olmazsa yaz başına gelen tarihlerde okuyabileceğiz.

2-Nathan Never, 170. sayı City Gangs. Alberto Ostini'nin bu Stanley Kubrick fenomenini nasıl yorumladığını hakikaten merak ediyorum. Aslında Nathan Never'ın her bir albümünü aynı yoğunlukta sabırsızlıkla bekliyorum. Mesela Universi Infinity (Sonsuz Evren) gibi.. Ama bu sayıda hikayenin altından kalkıp kalkamadıklarını özellikle inceleyeceğim. Bu arada henüz 108. sayıdayız ve daha 62 sayı var diyebilirsiniz, ama... Çizgi Düşler bu işe girdiğinde 49. sayıdaydık ve tez zamanda 108. sayıya geldik değil mi? Yani, olur tabi...

3-Maalesef Brendon'un ülkemizde yayını durdu diye duyduk. Üstelik İtalya'da da 100. sayıda yayını bitti. Ben iyi niyetle, bizim de bir gün Brendon'un 100. sayısını görebileceğimize dair umudumu taze tutuyorum. Belli mi olur?...

Selamlar
Lami Tiryaki

hozkoca

Aktif Üye
29 Nis 2009
361
718
Ben de ilk sayısından itibaren Web-Ofset'in çıkardığı renkli TARKAN'ların hızlı bir şekilde tam fasiküller halinde yayınlanmasını bekliyorum.