Dövüş Kulübü 2 - Çizgi Roman Serisi

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,620
hiçbiryerde :)
745745

Orjinal isim: Fight Club 2
Chuck Palahniuk, Cameron Stewart
Ayrıntı Yayınları / Yeraltı Edebiyatı Dizisi

"Bazı hayali arkadaşlar asla çekip gitmez!"

İlk kez yayımlandığı 1996'dan beri bir yeraltı klasiği olarak anılan Dövüş Kulübü, bir anti-ütopya öyküsünü anlatıyordu. Chuck Palahniuk'un ilk romanı, kapitalizmin tüketim kültürüne, insan tekindeki hırs ve üstünlük duygusuna, güzellik idealine ve elbette iş dünyasına zehir zemberek bir eleştiri hamlesiydi: Kışkırtıcı, yadırgatıcı, yıkıcı bir hamle. Ve işte şimdi aynı hamle, aynı gözüpeklikle, aynı karşı-ses ataklarıyla ve sonuna kadar sürdürülen bir eleştirellikle kaldığı yerden devam ediyor!

Son yılların en özgün, en sarsıcı romanları arasında sayılan Dövüş Kulübü 2 okurlarla buluşuyor, ama bu kez farklı bir biçimde. Çizgi roman olarak hazırlanan Dövüş Kulübü 2, on ayrı fasikül olarak yayımlanacak. Ayrıntı Yayınları, Dövüş Kulübü 2'nin her sayısını Amerika'daki orijinal baskılarla eş zamanlı olarak yayımlayacak. Palahniuk, karanlık bir mizahla desteklediği güçlü ve çarpıcı üslubuyla, yaşadığımız dünyanın çirkin suretine yine ayna tutuyor. Korku ve öfkeyi, karamsarlık ve umudu bir arada veriyor.
(Tanıtım Bülteninden)

Türkçe
26 s. -- 2. Hamur-- Ciltsiz -- 17 x 26 cm
İstanbul, 2015
ISBN : 9786053140047
Çeviri : Gökçe Alper

Ön Sipariş: 10.07.2015

Etiket Fiyatı : 6,90 TL (KDV Dahil)
idefix Fiyatı :5,24 TL (KDV Dahil)

Moderatör tarafında düzenlendi:

CAN_AVAR

Kıdemli Üye
27 Ocak 2013
177
251
Tam macera olarak yayımlanmadan almam. Sonra arada bir fasikül ben alamıyorum ya da yayıncı getirmiyor reklama girince gerisini izleyemediğin film gibi anlamsız oluyorlar.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,620
hiçbiryerde :)
Bir yaraya parmak bastınız sevgili "CAN_AVAR".
Uzun yıllar oluşmuş bir yargıyı kırmak zor.
O kadar çok seri yarım bırakıldı ki insan ister
istemez acaba bitirilir mi diye sormadan edemiyor.

Benim de aklımdan acaba seri sonunda "hardcover"
özel baskı yapılır büyük ihtimalle, onu mu alsam
diye geçmedi değil :).

Fakat bu seriyi almak için bir kaç nedenim var:
1-Kitap çok iyi.
2-Fiyat çok uygun.
3-Yayınevi çok ciddi :)
4-Fasiküllerin ilk baskılarına sahip olmak iyidir :).
5-Birkaç madde daha düşünsem bulurum da fazla maddeye gerek yok diye düşündüm sonra...:)

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,640
İzmir
Dövüş Kulübü 2 Sayı: 0
Orjinal isim: Fight Club 2

752892

Türkçe (Orijinal Dili:İngilizce)
12 s. -- 2. Hamur-- Ciltsiz -- 17 x 26 cm
İstanbul, 2015
ISBN : 9786053140030

Etiket Fiyatı : 2,90 TL (KDV Dahil)
idefix Fiyatı :2,20 TL (KDV Dahil)

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,640
İzmir
Dövüş Kulübü 2 Sayı: 2
753909

Niçin insanları, canlarını yaktıktan sonra daha çok severiz?

Palahniuk'un, çizgi roman olarak geçen ay devamı basılmaya başlanan yeraltı fenomeni Dövüş Kulübü 2, sarsmaya, şaşırtmaya ve bildiklerimizi unutturmaya devam ediyor. Tyler Durden'in on yıl sonra geri dönüşüyle, kaldığı yerden yeniden başlayan hikayenin 2. Sayısı, Cameron Stewart'ın çarpıcı çizimleriyle Ağustos ayında Amerika ile eş zamanlı ve yine farklı kapak tasarımlarıyla geliyor.

Aradan on yıl geçmiştir. Kahramanımız Marla Singer'la evlenmiştir. Dokuz yaşında bir oğulları vardır. Huzursuzluklar, tatsızlıklar… Tyler Durden aralarında gezinmeye başlamıştır. Herşey Marla'nın onu aldattığını itiraf etmesiyle başlar ve bir gece... Bir kundaklama, bir aldatma ve bir kaçırılma...

"Haplara dayanıyoruz, haplarla dayanıyoruz. Yumruğu patlatın, kiliseleri devirin, kendiniz olun. Size giydirilenleri çıkartın. Sahip olduklarınız, size sahip olacak yoksa. Bırak onları, bırak televizyonların yalanlarını, arabaları, evleri, kıyafetleri ve modayı. Bizim savaşımız kendimizle."
(Tanıtım Bülteninden)

Türkçe
24 s. -- 2. Hamur-- Ciltsiz -- 16 x 25 cm
İstanbul, 2015
ISBN : 9786053140061
Etiket Fiyatı : 6,90 TL (KDV Dâhil)
idefix Fiyatı :5,24 TL (KDV Dâhil)

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,640
İzmir
Dövüş Kulübü 2 Sayı: 3
757064

Chuck Palahniuk'un ilk kez 1996'da yayınlanan yeraltı edebiyatı klasiği Dövüş Kulübü 2'de Tyler Durden yine popüler kültüre ve modern kapitalist yaşamın açmazlarına karşı, köleleştirilen bireyler adına çarpıcı bir reddedişle karşı duruyor. Anti-ütopya Dövüş Kulübü 2, elinizdeki 3. sayısında da Tyler Durden ile atağa geçiyor; Durden karakteri normalleşen yaşamlarımıza meydan okumaya devam ediyor.

Sahip olduğun her şey, en sonunda gün gelir sana sahip olur. Ancak, her şeyini kaybettikten sonra her şeyi yapmakta özgür olursun. Umudunu kaybetmen özgürlüğündür.
Tyler Durden eve dönüyor.
(Tanıtım Bülteninden)

Türkçe (Orijinal Dili:İngilizce)
24 s. -- 2. Hamur-- Ciltsiz -- 17 x 26 cm
İstanbul, 2015
ISBN : 9786053140078
Etiket Fiyatı : 6,90 TL (KDV Dâhil)
idefix Fiyatı :5,24 TL (KDV Dâhil)