Işığın Anısı - Zaman Çarkı 14. Cilt

comedian

Onursal Üye
13 Tem 2012
1,275
4,695
433641.jpg

Işığın Anısı - Zaman Çarkı 14. Cilt
Orjinal isim: A Memory of Light - The Wheel of Time 14

"Zaman Çarkı döner ve çağlar gelip geçer; ardında efsaneye dönüşen anılar bırakır. Efsaneler solup söylenceye döner; söylencelerse, ortaya çıkmalarını sağlayan çağ geri geldiğinde çoktan unutulmuş olurlar. Üçüncü Çağ'da, kehanetler çağında, Dünya ve Zaman dengede durduğunda, puslu dağlarda bir rüzgar eser... Kehanetlerin gerçekleşeceği zamandır bu. Zaman Çarkı, Çağların Deseni'nde bir ağ örmektedir; Dünyaya dolanan bir ağ, Dünyanın gözü kör edildiğinde, zamanın kendisinin bile ölebileceği bir zaman... "

"Bırakın ejder bir kez daha zamanın rüzgarlarına binsin."

Ulusların hükümdarları, Rand al'Thor'a katılmak veya Karanlık Varlık'ın zindanının mühürlerini kırma planını engellemek için Merrilor Meydanı'nda toplanır. Rand'ın planı deliliğinin bir işareti de olabilir, dünyanın son umudu da. Amyrlin Makamı Egwene, ilki olduğunu düşünmektedir.

Andor'da, Trolloclar Caemlyn'i ele geçirir.

Perrin Aybara kurt düşünde Katil'le savaşır.

Ebou Dar'a yaklaşan Mat Cauthon, artık Seanchan İmparatoriçesi Fortuona olan karısı Tuon'u ziyaret etmeyi planlamaktadır.

Tüm insanlık tehlikededir ve akıbeti Shayol Goul'de belli olacaktır. Çark dönmekte, Çağ sona ermektedir. Son Savaş dünyanın kaderini belirleyecektir.

(Tanıtım Bülteninden)
Türkçe (Orijinal Dili:İngilizce)
1064 s. -- 2. Hamur-- Ciltsiz -- 14 x 21 cm
İstanbul, 2013, 1. Basım

CİLTLİ BASKI EYLÜL AYINDA SATIŞA ÇIKACAKMIŞ...

(Sonunda seri tamamlandı... Bu sefer farklı olarak Zaman Çarkı Serisinin son kitabının çıkışını duyurmak istedim. Seriyi okumamış olanlara bir kez daha hatırlatayım korkmayın kitap kalınlıkalrından alın ve okuyun...)

Moderatör tarafında düzenlendi:

kral911

Süper Üye
12 Ocak 2010
3,050
1,505
çıkmış mı sonunda...hastası çok bu serinin...gözümü korkutuğu için ciltlerin kalınlığı ben bir türlü başlamadım..sağol...

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,088
36,756
İstanbul

(Sonunda seri tamamlandı... Bu sefer farklı olarak Zaman Çarkı Serisinin son kitabının çıkışını duyurmak istedim. Seriyi okumamış olanlara bir kez daha hatırlatayım korkmayın kitap kalınlıkalrından alın ve okuyun...)

Tabi canım, gözünüzü korkutmasın. Hepi topu 10000 sayfalık bir serüven... Bizim çevirilerin her biri yaklaşık olarak 20 sayfaya denk düşüyor. Bu oran devam ederse yapmamız gereken çeviri-balonlama sayısı da 500 civarında olur. Senin de gözün korkmasın, comedian :)

Şaka bir yana sahiden alın okuyun. Ben son iki cildi henüz okumadım. Bu maceranın içinde olmak büyük keyif benim için.

comedian

Onursal Üye
13 Tem 2012
1,275
4,695
demek ki baştan başlayıp sonlandırmak için iyi bir bahaneniz var :)