Logicomix Çıktı!

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,675
İstanbul
Logicomix

logicomix500x500.jpg

Albatros Kitap

Yazarlar: Apostolos Doxiadis, Christos Papadimitriou
Çizer: Alecos Papadatos
Çeviren: Özge Özgür

logicom750x327.jpg

RAFLARDA! ALALIM, OKUYALIM! YAYINEVLERİNE DESTEK OLALIM!

pandora1972

Süper Üye
1 Ağu 2012
2,229
4,829
Merak ettim iyi mi, bir araştırayım bakalım nedir ne değildir? Haber verdiğin için teşekkürler arkadaşım :)

pandora1972

Süper Üye
1 Ağu 2012
2,229
4,829
Daha bizim Kadıköy'e düşmemiş, bakalım gelir herhalde. Çizgi romanları Altan varken, normal kitapçıdan almak istemiyorum. Bekleyeceğiz artık :(

merkal

Kıdemli Üye
3 Ocak 2012
131
289
Ankara
D&R raflarında taze taze fiyatı bana biraz fazla geldi. Nette uygun fiyata bulursam alıp okuyacağım...

Albatros Kitap

Yeni Üye
4 Mar 2013
9
21
Logicomix'in fiyatı

Logicomix'in 40 TL'lik fiyatını pahalı bulanlara öncelikle kitabın, kuşe kağıda basılmış, tamamı renkli, 345 sayfadan oluştuğunu belirtmek gerekiyor. Bu 40 TL'nin %50'si doğrudan dağıtım şirketine ait. Dağıtımcı kitabı 20 TL'den alıyor. Yani yayınevine kalan 20 TL'den matbaa, kuşe kağıt, nakliye, çeviri, tasarım, yazar telifi, ajans komisyonu, %8 KDV, aylık telefon, internet, elektrik, kira, stopaj gibi tüm masrafların karşılanması gerekiyor...
Gelelim kitabı 40 TL'den satın alıp kendini... kötü hissedenlere. Biz Albatros Kitap olarak kendi web sitemizden indirim yapmadan önce de İdefix gibi pek çok şirket kitabı indirimli sattı ve satmaya devam ediyor. Yani isteyen kitap ilk çıktığında da çeşitli web sitelerinden 30 TL'ye hatta İdefix sanal fuarında 20 TL'ye alabilirdi!
Ayrıca her yayınevi satışı artırmak adına zaman zaman kampanyalar düzenler. Kitap fuarları, sanal kitap fuarları bunun için yapılır.
Bu kadar maliyetli bir kitabın maliyetini daha arttırmak pahasına ve sırf kitap kitabevlerinde zarar görmesin diye her kitaba ayrı shrink (jelatin) konuldu ve 11 adetlik küçük kolilere yerleştirildi.
Fakat sorun kitabın fiyatı değil ülkemizde kültür sanat ürünlerine verilen değer... Maça gitmek için kolaylıkla 100 TL verebilen insanlar kitap ya da kültür ürünleri söz konusu olunca her fiyatı pahalı bulabiliyor. Ayrıca şunu belirtmekte fayda var: 2005 yılından beri yayımladığımız HİÇBİR kitaba zam yapmadık! Acaba Türkiye'de 2005'ten beri fiyatı değişmeyen TEK bir ürün var mıdır?
Son olarak derdi gerçekten kitap okumak olan her insan halk kütüphanelerinden ücretsiz olarak yayımlanan kitapları alıp okuyabilir ayrıca internet sitelerinden de yayımlanan her kitabı indirimli satın alabilir.