Şehzade Yangını - 2. Kitap

fatihcetin

Aktif Üye
22 Haz 2015
349
621
Ekli dosyayı görüntüle 2683

Selçuk Ören'in yazıp çizdiği "Şehzade Yangını" serisinin ikinci kitabı, 1768 yılında Galata'da yangının ortasında kalan Tahir, ağır yaralanan hasmı Kadırgalı Kör Emin'in kurtarmaya çalışmasının hikayesi... "Yeraltı Camii'nin avlusunda bulunan kalabalık, Adem'in cennetten kovulduğu bu mübarek günde dua ediyordu. Kimisi günahları için af dilerken, kimisi de borçlarını kapatabilmek için para diliyor, birkaç mecnun ise vuslat için Allah'tan medet umuyordu. Osman Dede ise cennete kabul edilmek için Allah'a yalvarıyordu. Başını huzurla göğe kaldırdığında gökyüzünde uçan yalıçapkınlarını gördü. Yalıçapkınlarının cennete taşıdığı mümin kardeşlerinin ruhlarını, kıskanmadan edemedi. Fakat ne olduysa bir anda oldu..."
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 96

Baskı Yılı: 2015

Dili: Türkçe
Yayınevi: Sırtlan Kitap

Sayfa Sayısı : 96

İlk Baskı Yılı : 2015

Dil : Türkçe

2. kitabın tanıtıldığı videoya ulaşabilirsiniz.

Benim düşüncelerim; 1. kitabı 2 hafta önce okumuştum o yüzden ara çok uzun sürdü farkındayım ama sindire sindire ilk kitabı ezberledim. 2. kitap için de aynı düşüncelerim geçerli. müthiş bir seri çıkmış ortaya. tarih konusunda, çizim konusunda üst düzey bir çizgi roman olmuş. 3. kitap da elimde onu da okuyunca bir yazı yazarım. sabırsızlıkla 4. bölümü bekliyorum.