Yabani Çizgi Roman Dergisi

devrimk

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
19 Ağu 2010
328
1,256
81movr.jpg

Yabani'yi merak ediyorsunuz biliyoruz. Buyrun size ön izleme...

Pdf olarak indirmek için:

Cbr olarak indirmek için:

Issuu'dan da okuyabilirsiniz.

Beğenirseniz Haziran'da almayı unutmayın.

KHANN

Kıdemli Üye
19 Ara 2012
126
277
Tanıtımını çok beğendim , umarım yayın hayatı uzun olur , bu hususta elimden gelen katkıyı satın alarak ve diğer dostlarıma tanıtarak yapacağım .
Devrim KUNTER beyefendi gibi bir çizer ve sanatçının içinde olduğu tüm projeleri destekliyorum , umarım imza günü olur , kendisinin Korkunç Abdül vinyetini kalın kağıda bastırdım ; Hayırsız Ada ile birlikte imza gününü bekliyor .

12 Şub 2010
15,006
543,641
Elbette alacağız sevgili Devrim Kunter

Yeter ki, çizgi roman adına üretimde bulunun

Khan dostumuzun işaret ettiği gibi ayrıca tanıtım için etkinlikler de düzenleyin

Bir de istirhamım var

Türk çizgi romanının ayağa kalkması için bir eldeki avuç ustanın da birbirine desteğini bekliyoruz

Başka ustaların benzer etkinliklerine siz de destek olun, imza günlerini kaçırmayın, onlar da sizin etkinliğinize katılsın, dayanışma içinde olalım

Çizgi roman severlerin özlediği, beklediği tablo budur

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Elbette alacağız sevgili Devrim Kunter

Yeter ki, çizgi roman adına üretimde bulunun

Khan dostumuzun işaret ettiği gibi ayrıca tanıtım için etkinlikler de düzenleyin

Bir de istirhamım var

Türk çizgi romanının ayağa kalkması için bir eldeki avuç ustanın da birbirine desteğini bekliyoruz

Başka ustaların benzer etkinliklerine siz de destek olun, imza günlerini kaçırmayın, onlar da sizin etkinliğinize katılsın, dayanışma içinde olalım

Çizgi roman severlerin özlediği, beklediği tablo budur

Haluk abinin söylediklerine katılıyorum. Elbette alacağız. Ancak ben kendi adıma kağıdından basımına çizgisinden öyküsüne her geçen gün artan kalite beklerim. Kalıcı olsun isterim. Uzun vadeli bir strateji isterim.
Başarılı olması dileklerimle.

devrimk

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
19 Ağu 2010
328
1,256
Herkese iyi dilekleri için teşekkürler.

KHANN Korkunç Abdül'ün bir ara büyük ebadını yükleyecektim, bir kaç kişi daha istemişti aklımdan çıkmış. Onu da yapayım arada.

profesör ben bu üreticilerin birbirine destek olmama, yapılan işi görmezden gelme konusundan çektiğim için sayfamda çizgi romanla ilgili her türlü atılım, etkinlik vs. duyurmaya çalışıyorum. Katılma konusu biraz zamanla ilgili her zaman denk düşmüyor.

savok evet, ilk sayımız haziranda çıkıyor ama önümüzdeki üç sayının içerikleri elimizde mevcut. Bağımsız bir çizgi roman dergisi girişimi için oldukça planlı gidiyoruz diye düşünüyorum. Çok kişiye ulaşabilmek adına fiyatı da minimum da tutuyoruz, bakalım gerisini okuyucu belirleyecek.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,336
hiçbiryerde :)
Şu forumlardaki birkaç bin çizgi roman
seven dostun mutlaka takip etmesi
gereken bir yayın. Süreli çizgi roman dergisi olarak "otlak" (6ayda bir), "hortlak" ve şimdi de "yabani" üç dergimiz olacak, bunlara "karakarga"yı da eklersek dört derginin aylık maliyeti 20-25 tl civarı ki bu dergilerin çeşitliliği ve kalitesine baktığımızda bir hazine gibiler. Tebrik ederim sevgili Devrim üstat. Hep destek tam destek...
Aslında kim kimi destekliyor, emin değilim, bu dergiler sayesinde benim hayatım hep zenginleşiyor çünkü.

Son düzenleme:

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Sevgili Devrim,
Derginin ilk duyurusundan buyana merakla çıkmasını bekliyorum.
Umarım uzun soluklu ve kalıcı olur.

kadirnip

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Kas 2014
4,654
22,310
Adana
Güzel projelere her zaman açığız ve bu da harika olanlardan birisi... Yayın hayatında başarılar dilerim...
Ve güzel duyuru için, çok teşekkürler sevgili Devrimk Üstadım...

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,043
20,201
Kamlançu
Ön izleme bize harika bir derginin geldiğini gösteriyor.
Umarım uzun ömürlü olur. Başarılar dilerim sevgili Devrimk ve emeği geçen bütün dostlara...

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,304
49,801
NeverLand
Korku ve fantastik çizgi roman meraklıları için çok güzel bir haber. Ayrıca genç yeteneklere fırsat niteliğinde olması da yeni kalemleri gün yüzüne çıkartacaktır diye düşünüyorum. Yerli çizerlerimizi cesaretlendirecek bu tür yayınların artarak devam etmesini diliyorum.
Yolunuz açık olsun.

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,803
Merhabalar, dergiyi nereden alabileceğiz? D&R'larda veya normal kitapçılarda satılacak mı?

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
1,998
11,871
Çizgi dünyamız için çok güzel bir gelişme. Umarım dağıtım sorunlarıyla karşılaşmadan yurdun dört yanındaki bayilerden temin etme şansımız olur.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
Üff arka sayfaya bayıldım doğrusu.:)
Kestereli hatun kişiyi de merakla bekliyorum.
Dostlara hediye etmek için ne alsak diye düşünmemize de gerek kalmadı.
Tebrikler değerli dostum, bahtın açık olsun.:)
İzmir'den sevgilerle.

Hakan Alpin

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
24 Şub 2015
1,781
15,130
Heyecanla yayınını bekliyorum.. Yabani'nin yayın ömrü uzun, başarısı büyük olur inşallah..

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
Çizgi romanseverlerin destekleyeceklerine
ve başarılı olacağına yürekten inanıyorum Devrim bey...
İnşallah uzun süreli bir yayın olur;
tebrik ediyor ve saygılarımı sunuyorum.

52308R.gif

devrimk

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
19 Ağu 2010
328
1,256
Herkese iyi dilekleri için tek tek teşekkürler.

Her yerde bulunacak, büyük bir dağıtımcıyla anlaştık. Dağıtım başlayınca bulamadığınız yerler olursa tekrar haberleşiriz.

"penGO"

Süper Üye
12 Ara 2012
572
2,518
Neil Armstrong Aya ayak bastığında ilk söylediği tarihi cümle "Bir insan için küçük, insanlık için büyük bir adım" demişti. Bu sözleri "Yabani" için söylemiştir aslında...

devrimk

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
19 Ağu 2010
328
1,256
Teşekkürler. Görüldüğü üzere çizgi roman severlerin ortak dileği uzun süreli olması, bakalım elimizden geleni yapacağız.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,336
hiçbiryerde :)
Tanıtım sayfalarını şimdi okudum.
Tam bir çizgi roman dergisi olacak.
Çok uzun süre okuruz umarım...
Okur köşesi, bilmece-bulmaca, farklı
popüler kültür haberleri gibi dergiyi
daha zenginleştirecek, ilgi çekecek
bölümler de düşünülebilir.
Devrim Kunter'in yeni çizgilerini de
özlemişim bu arada.
Az kaldı :)...

"penGO"

Süper Üye
12 Ara 2012
572
2,518
Yarın İstanbul'da haftasonuna kadar bütün Türkiye genelinde yay-sat gazete bayilerinde ve kitapçılarda... İlk işim yarın almak olacak... !​

Son düzenleme:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
"Yabani" ile ilk tanışmam!

20160526_100747.jpg

20160526_090601.jpg

Sabah Galatasaray Lisesinin girişindeki bayiden gazete alırken "Yabani" diye bir çizgi roman dergisi çıktı, sana geldi mi diye sordum.
Önce bir durdu, sonra arka taraftan uzattı...
Arkadaşım çıkarıyor dedim, 15 dakika bana eskiden ne satardık teksas tommiks mister no diye anılarını anlattı...
İlk izlenimim "küçük" diye düşündüm...
Bunu için hortlak, otlak ve yabani fotoğrafı çektim.
Sonra hemen sayfaları çevirdim, kağıt renk dokusunu beğendim...
Ancak bendeki baskıdan mı bilmem, yoksa anlatım özelliğinden mi ilk öykü ile Devrim'in öyküsünde farklı sayfalarda renk solukluğu dikkatimi çekti...
Bu bir ilk sayı...
Pek kusur aramamak gerek...
Bu arada gurur verici bir yan daha var ki o da bir yöneticimizin balonlamaları yapması...
Sevgili Devrim'e, çizer ve yazarlara, balonlamacı Yusuf Ulaş Tüfekçiler (comedian) herkeslere teşekkürler.
Daha da iyi olacak umarım.

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,304
49,801
NeverLand
Hayırlı, uğurlu, uzun ömürlü olsun inşallah. Taşraya dağıtımını heyecanla bekliyorum. Savaş abi gibi şanslı dostların yorumlarını da merak ediyorum. Yusuf'u da katkısından dolayı tebrik ediyorum.

devrimk

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
19 Ağu 2010
328
1,256
20160526_100747.jpg

20160526_090601.jpg

Sabah Galatasaray Lisesinin girişindeki bayiden gazete alırken "Yabani" diye bir çizgi roman dergisi çıktı, sana geldi mi diye sordum.
Önce bir durdu, sonra arka taraftan uzattı...
Arkadaşım çıkarıyor dedim, 15 dakika bana eskiden ne satardık teksas tommiks mister no diye anılarını anlattı...
İlk izlenimim "küçük" diye düşündüm...
Bunu için hortlak, otlak ve yabani fotoğrafı çektim.
Sonra hemen sayfaları çevirdim, kağıt renk dokusunu beğendim...
Ancak bendeki baskıdan mı bilmem, yoksa anlatım özelliğinden mi ilk öykü ile Devrim'in öyküsünde farklı sayfalarda renk solukluğu dikkatimi çekti...
Bu bir ilk sayı...
Pek kusur aramamak gerek...
Bu arada gurur verici bir yan daha var ki o da bir yöneticimizin balonlamaları yapması...
Sevgili Devrim'e, çizer ve yazarlara, balonlamacı Yusuf Ulaş Tüfekçiler (comedian) herkeslere teşekkürler.
Daha da iyi olacak umarım.

"Arkalara koyma yine satarsın" deseydin.

devrimk

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
19 Ağu 2010
328
1,256
Erlangen çizgi roman festivalindeyim. Burada gerçekleştirdiğimiz sergiden ve festivalden fotoğrafları sayfamdan paylaşıyorum.

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,630
Gaziantep
Bugün "Büyülü Dükkan" a uğradım.
Kasadaki arkadaşa "Yabani" dergisi geldimi dedim.
Yüzüme tuhaf tuhaf baktı.
Çizgiroman dergisi dedim.
Yok dedi.

comedian

Onursal Üye
13 Tem 2012
1,275
4,694
Yabani hepimize hayırlı olsun. Umarım uzun soluklu olacağız ve çok güzel öyküler paylaşacağız... :)

devrimk

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
19 Ağu 2010
328
1,256
Bugün "Büyülü Dükkan" a uğradım.
Kasadaki arkadaşa "Yabani" dergisi geldimi dedim.
Yüzüme tuhaf tuhaf baktı.
Çizgiroman dergisi dedim.
Yok dedi.

Yay-sat ile anlaşınca başka birine dergi gönderilemiyor. Yay-sat'ın anlaşma şartları çizgi roman dükkanlarına uygun gelmiyor. Bu konuda benim yapabileceğim bir şey yok maalesef. Eğer okuyucular ısrar ederse az karla dergi satmaya yanaşırlar belki.

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,630
Gaziantep
Yay-sat ile anlaşınca başka birine dergi gönderilemiyor. Yay-sat'ın anlaşma şartları çizgi roman dükkanlarına uygun gelmiyor. Bu konuda benim yapabileceğim bir şey yok maalesef. Eğer okuyucular ısrar ederse az karla dergi satmaya yanaşırlar belki.

Bugün de marketleri, gazete büfelerini, kitapevlerini dolaştım.
Yok yok yok !!!

Fatih'te bulabileceğim bir adres verin.

devrimk

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
19 Ağu 2010
328
1,256
Bay_Hyde_kapak.jpg

Gazete bayiilerinde bulamıyorsanız bağlantıdaki dosyadan size yakın "Yabani" satan yerlere bakabilirsiniz.

Haziran'dan itibaren kitabevleri ve süpermarketlerde.

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,630
Gaziantep
Üç günden beri arayıp bulamıyordum.
Bugün Millet Caddesi'nde (Çapa) ilk rastladığım gazete bayine sordum "geldi ama nerede" deyip aramaya başladı.
Köşede bir yerde buldu.
Nihayet aldım.

"Bayiinizden ısrarla isteyiniz" :)

Son düzenleme:

yturan

Onursal Üye
28 Ağu 2009
1,047
4,628
Denizli
Dağıtım listesine bakınca buldum. Biz yanlış yerde aramışız. Migros ve DR'ye baktıydım.
Okuduk, bitti. İşin yoksa 1 ay bekle...
Aldığım gazetecide 2 adet vardı, birini ben aldım. Arkadaş en üste koyduğu için rahat görünüyordu. Ancak boyutu nedeniyle çoğu gazetecide arada görünmeyeceğini düşünüyorum. Acaba boyu makul seviyede olabilir miydi, diye düşündüm. Gerçi 'boyu değil işlevi önemli' diye bi söz de var.

Nejat

Guest
5 Şub 2016
320
3,104
Pir Ece'nin derdest etmeyi yanlış yorumladığını düşünüyorum ama bunu ona söyleyecek cesaretim yok :) Devrim üstat, aşağıdaki okla gösterdiğim obje nedir, bir türlü çözemedim...

2eozkaa.jpg

Ufak bir eleştiri : Tanıtımda gördüğüm canlı renkler, aldığım dergide çizimleri öldürecek derecede karanlıkta, ekrandaki görüntü ile basılı malzeme arasındaki farkın gelecek sayıda giderilmesini isterim :)

256zfb9.jpg

Son düzenleme: