Yeni Asır Çocuk Magazin 05 - 08 Mart 1986

Melih41

Yönetici
4 Ağu 2012
3,697
47,811
Mistercaki Arşivinden, keyifli okumalar..

5GaypD.jpg

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,325
Cumartesi için yine harika bir paylaşım okumak için çizgi roman bulamadığımız günleri hatırladım bir anda.Ne oldu diyoruz kitapçılara soruyoruz ne oldu cevap gelmiyor.Halbuki almaya devam ediyoruz.Satış grafikleri muhtemelen hepsi azar azar bir bir ortadan kayboldu.Sahaflık Anadolu nun her yerinde şimdiki gibi yaygın değildi.İkinci el kitap alınıp satılan yerlerin sayısı bile çok azdı.Bir süre oralardan idare ettiysek te oralarda da bitmeye başladı.Neyse ki sayıca hiçte az olmayan sanat severler bu değerli eserleri muhafaza altına almayı başarmışlar.Şimdi bana göre altın değerinde ki bu dergiler digital olarak her yere ulaşıyor.Umarım gazeteler yine çizgi ekleri verirler.Örnek olur tekrar.Çizgi bantları bile yayınlamayan gazete olurmu olur ama olmaz olsun.
Asaf ın meşhur şiiri aklıma geldi uyarlama oldu aslında.
İnsansız adalet olmaz
Adaletsiz insan olur mu
Olur olmaz olur mu
Ama olmaz olsun

Yine Asaf şiirsel dehasıyla " Herkesi bir hikayesi vardır ama herkesin bir şiiri yoktur " demişti.Bende "Herkesin bir romanı vardır ama herkesin bir çizgi romanı yoktur " diyorum.
"Çizgi romana değer vermek önemlidir.Önem vermek ise çok değerlidir."
Emeği geçen Sevgili Mistercaki Üstadımıza ve sizlere bütün sanatseverler adına teşekkür ederiz.

Son düzenleme: