1001 Roman 6 ncı Seri Derlemeleri - Sihirli Göz 002

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,489
dlkcjn.jpg
vfku1y.jpg

446 sayfa macera sonlanmıyor

Moderatör tarafında düzenlendi:

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,946
denize sıfır
Çok güzellikler biriktirdim sayenizde ama bakalım ne zaman fırsat bulup okuyacağım bende bilmiyorum.:) Teşekkürler sevgili dostum..

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
1,998
11,871
Anlaşılan mediafire kaprisli günündeymiş, 3. bölümü halen kabul etmediğine göre.. :) Olsun, Kelly's Eye için beklenir. Solano Lopez'in bir zamanlar fırtına gibi esen kahramanı o günlerde herkesin gözdesiydi, hem burada hem de Avrupa'da okuyucuyla buluştuğu tüm ülkelerde..

Teşekkür ediyorum Gandor08...

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,489
3-4 defa 3 ncü partı yüklemeye çalıştım, öğlen makineye talimatı verdim akşama atarım herhalde.

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,170
7,981
Malumunuz 3 rar dosyası olmadan diğer dosyalar açılmıyor.
( Ya da ben de mi öyle oluyor bilemiyorum.)
3. rar dosyası bekleniyor efendim.....selamlar.

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
1,998
11,871

Solano Lopez mi abi, bizim Ana eserindeki usta ise; çizgileri zamanla çok değişmiş, sanırım bu oğul değil; baba Lopez oluyor, ben bu çizgileri önce İngiliz sanmıştım :D

Aynen "bizim" Solano Lopez, yani baba olan. :) Çizgileri elbette zaman içinde değişmiştir ama temel karakteristik özelliklerini korumayı sürdürdüğünü söyleyebiliriz Ana'ya bakarak. Tabi içerik farkı da çizgiye yansımıştır diyorum. Ana, ciddi ciddi "ciddi" bir konu içerirken Sihirli Göz, aksiyon avantür, mizah karışımı... Haliyle farklı ele alınmıştır. Tabi Ana'da oğul Lopez'in katkısı da fark yaratmıştır bir parça..

İngilizlerin o dönemdeki dergilerine çizen hatırı sayılır miktarda yabancı çizer var. Şimdi ismini hatırlayamadığım bir uluslararası ajans, dünyadaki bir çok yeteneği İngilizler adına çalışmak üzere bünyesine almış, İspanyollar, İtalyanlar, Fransızlar, Arjantinliler, hatta Amerikalılar dahi var. Bizden de bir çizer, yanlış aklımda kalmadıysa Şahap Ayhan Tiger'a çizmişti o günlerde...

Moderatör tarafında düzenlendi:

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,489
En sonunda 3 ncü partıda yükleyebildim, medifare beni kırmadı 4 ncü defada yükledi.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,676
İstanbul
Otur, sayısız dergiyi gözden geçir. Buradan ilgili sayfaları bul, biraraya getir. Düzenle. Neredeyse 650MB büyüklüğünde bir dosya oluştur ve bunu mediafire'a yükle. Bu müthiş bir emek, müthiş bir sabır ve müthiş bir özveri demek.

Macera yarım kalıyorsa yine sevgili abartman'a başvurmak ve devam ettiyse nerede devam ettiğini öğrenmek lazım. Sonra da birilerimiz el atıp tamamlarız macerayı. Olmaz mı?

Teşekkürler, sevgili gandor08.

atilkurt

Onursal Üye
4 Ocak 2010
335
1,313
tamamlanırsa bence çok güzel olur. çizgi roman hobim içinde "devamı gelecek sayıda" en sevmediğim cümleler olmuştur..

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
1,998
11,871

Macera yarım kalıyorsa yine sevgili abartman'a başvurmak ve devam ettiyse nerede devam ettiğini öğrenmek lazım. Sonra da birilerimiz el atıp tamamlarız macerayı. Olmaz mı?

Bildiğim kadarıyla Türkiye'de yayınlanan bir "devam" nüshası yok, maalesef. Geriye kalan kısım İngilizlerin Valiant dergisinin 18 Temmuz 1970 tarihli 406. ve izleyen sayılarından okunabilir. :)

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,676
İstanbul
Bildiğim kadarıyla Türkiye'de yayınlanan bir "devam" nüshası yok, maalesef. Geriye kalan kısım İngilizlerin Valiant dergisinin 18 Temmuz 1970 tarihli 406. ve izleyen sayılarından okunabilir. :)

Teşekkür ediyorum, üstadım. Seni yordum. Şimdi iş başa düşüyor. Hangisini hangi zamanda yapacaksak artık bunu da not edelim bir yere. Ya da ben iyisi mi fındıkfındık'ı sıkıştırayım biraz. Tabi Valiant dergilerinin bulunması işi de var. Dur bakalım...

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
1,998
11,871
Valiantları bulmak mesele değil. Lakin arşivde boşluklar olabilir. Kelly 592. sayıya kadar sürüyor. Yani, 364 sayfalık bir çeviri işi çıkartır bu heves. :) Tam külliyat için Knockout dergisinin 1962-63 sayıları da lazım, onları bulmak şimdilik mümkün değil, sadece bir iki nüshası var nette. Bir de yıllar sonra 2000AD'de yayınlanan bir Kelly's Eye var, ki evlere şenlik bir değişim geçirmiştir, sihirli göz ile Tim'in vücudu bütünleşmiştir filan, o olmasa da olur.. :)