Bergen - Comics Festival (Norveç)

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,069
Sarıyer
İnternette "comic" ararken bir çizgiroman festivali ile karşılaştım. 70 milyonluk ülkede yok ama 5 milyonluk ülkede önümüzdeki sene 19. su yapılacakmış!

Gitsek mi, ne yapsak? Bergen'e 10 yıl evvel bir toplantı için gitmiştim 250.00 lik nüfusu ile Norveç'in 2. büyük şehri olmasına rağmen bana büyük bir balıkçı ilçesinden hallice bir yerleşim gibi gelmişti. Balık yeyip kafayı çekmek için ideal bir yerdi aklımda kalıdğı kadar ile...

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
39
43
denizci
Ah be Nadir abi, ne 5 milyonu, 2 milyon olmayan Kuzey İrlanda’dan iki foruma üyeyim ki herifler haldır haldır Bonelli bağlamında hem de, bence gidelim harbiden (Kesinlkle şaka yapmıyorum, aşırı ciddiyim; “1. Çizgi Diyarı Çizgi Roman Gezisi” olur valla, hem daha da var zamanı, ikincisini de Manusa’a yaparız :D).

12 Şub 2010
15,006
543,758
Ah be Nadir abi, ne 5 milyonu, 2 milyon olmayan Kuzey İrlanda’dan iki foruma üyeyim ki herifler haldır haldır Bonelli bağlamında hem de, bence gidelim harbiden (Kesinlkle şaka yapmıyorum, aşırı ciddiyim; “1. Çizgi Diyarı Çizgi Roman Gezisi” olur valla, hem daha da var zamanı, ikincisini de Manusa’a yaparız :D).

Kuzeyi bilmiyorum sevgili Ozan. Ama Güney İrlanda'nın başkenti Dublin'de bir tek fumetti göremedim. Tamamı uçan kaçan Amerikan çizgi romanlarıydı. bana hitap eden sadece Conan ve Vampirella gördüm.
Ama küçücük Dublin'deki bir kitabevi vardı ki, bir kaç katlı koca bir tarihi binaydı ve İstanbul'da bile böylesi yoktu. Çizgi romana ayrılmış bölümü ise Dost Kitabevi kadardı.
Büyülü Dükkan gibi bir başka kitabevinde inanılmaz sayıda çizgi roman yanında akla gelen tüm Amerikan çizgi roman kahramanı ve yan karakterlerin figürleri, oyuncakları tıka basa doluydu. Meraklıları akıllarını oynatır:)
Ama bir hafta boyunca gezdiğim ikinci el sahaflarda bile gördüğüm fumetti sayısı bir elin parmaklarını geçmezdi.

Bizim yayınevleri aralarındaki aralarındaki kıskançlığı bırakıp bir platform oluştururlarsa ileride bizde de çizgi roman festivali yapılmasını önü açılabilir sevgili Nadir. teşekkür ederim.