Çizgi roman dükkanı açmak

joker1515

Yeni Üye
10 Ocak 2012
12
17
Herkese merhaba
Ben şu anda üniversite öğrencisiyim ama mezuniyet sonrası en büyük hayalim çizgi roman ve eski kitap satabileceğim bir dükkan açmak. Bu konuda bilgisi olanlara bir kaç şey danışmak istiyorum. Öncelikle sahaflar eski çizgi roman ve kitapları nerelerden tedarik ediyorlar. kendi koleksiyonlarından mı yoksa eski sayıların dağıtımını yapan kişiler mi var? Bir de böyle bir dükkanı istanbul,ankara veya izmir gibi büyük şehirlerde açmak ne kadara mal olur. Bilgisi olan varsa cevaplarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,946
denize sıfır
Değerli arkadaşım;
Eğer bu işi buradan alacağın bilgiyle yapacaksan hiç başlamamanı öneririm.
Çıraklığını yapmadığın işi patronu olman çok zor.
Umudunu kırmak istemem elbette, ama gerçekler böyle.:)
Selamlar.

Son düzenleme:

albay

Süper Üye
14 May 2010
1,143
4,901
iş hayalden açılınca bende bir gün çok zengin olduğumda, olursam, olsaydım, olaki.. çizgi diyarı kafe diye bir yer açacaktım. hani nasıl kütüphanelere gidip kitap okuyorsun ya, hah o kütüphanenin sadece çizgi romanlı olanından. çok katlı olacaktı. bir katında çizgi romanlar, bir katında mizah dergileri vb gibi. bir katı kafe-kütüphane olacaktı. girecektin çayını içerken çizgi romanını okuyacaktın. şimdiye kadar çıkmış bütün çizgi romanları alacaktım. hiç bir eksik sayı olmayacaktı. büyük bir salonu olacaktı. masalarda bilgisayarlar, bilgisayarlara sadece taranmış çizgi romanları yükleyecektim. gir istediğin sayıyı flash belleğine at hemen. Türkiyede tek ve ilk olacaktım. herkese çizgi romanı sevdirecek, okutacaktım. ama sonuç ne diye soracak olursan hayaller ertelenir ama vazgeçilmez derim.