Hoz Comics Kapanıyor(mu) ?

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,515
Yayın dünyasında ilkeli duruşu ile ilklere imza atanlardan hoz comics yayım dünyasından çekilmeye hazırlanıyor.(mu) Birinci kaynak değil ama Haşim Bey artık yorulduğunu piyasadan çekilmeye hazırlandığını belirtmiş.Böylelikle dylan dog yine öksüz kaldı .sağlık olsun .Teşekkürler Haşim Bey .

lemazmatik

Kıdemli Üye
18 Eyl 2010
221
206
Facebook sayfalarını kapattılar sitelerini güncellemiyorlar ben de böyle düşünmüştüm... :'( spiderman okuyacaktık daha :'( ... :)

Ravage

Çeviri & Balonlama
13 Ağu 2009
329
3,624
Yanarım yanarım Dylan Dog'a yanarım.Önce hayatında Dylan Dog okumamış bir avuç insanın elinden hollywood tarzı saçma sapan bir filmi çekildi üzüldüm, şimdide bu.Benimde favorilerimden olan ve İtalya'nın tartışmasız en çok okunan fumettisi olan bu çizgi roman bizde nedense bir türlü tam olarak tutunamadı...

Bu arada filmi bize büyük ihtimalle uğramaz bile, uğramasın zaten...Groucho'yu komple atmışlar yerine zombiden bozma bir tür karakter koymuşlar ama aynı tadı vermiyor tabi...Koca filmde Dylan'ı, Dylan yapan tek şey o kırmızı vosvos arabaydı sanırım.Melankonik kabuslar dedektifi gitmiş yerine herşeye ateş eden, tehlike anında araya iki espri bile sallayan rambo ile VanHellsing arası saçma bir karakter gelmiş.

Son düzenleme:

Mehmet Ali

Süper Üye
1 May 2009
3,351
53,673
TAM 35
Maalesef kapandığı doğru sanırım arkadaşlar çünkü bu ay yayınlanan Dylan Dog 31.sayının tam orta sayfasında yaklaşık şöyle yazıyor.

2004

Kaptan Swing
Teksas
Tommiks
Bella Bronco
İç Savaş
Spider Man
Tombraks
Pecos Bill
(Yayınladıkları diğer çizgi roman isimleri)
Ve Dylan Dog

Nisan 2011

"Her şey çok güzeldi."

HOZ-BOZ
Bu her şeyi anlatmaya yeter sanırım.Bir yayın evi daha kapandı.Bize de kalan sadece kuru bir hüzün.Ama çizgi roman severler her ay en azından bir çizgi roman alsalar böyle olur muydu dersiniz?

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,645
Kasımpaşa
Hoz kapanmasın!

Bence çizgi romanın Türkiye'de popülerleşip
yeniden okunmasını sağlayan en önemli yayınevidir.
Kapanması çok üzücü.
Dampyr konusunda yapılan çalışma Hoz içinde yapılabilir.

Superman_cyp

Yeni Üye
30 Mar 2011
30
1
Uzucu elbette ancak cizgiromanlarda ne yazıkkı cok pahalılar !! Bununda buyuk bır etkısı oldugunu dusunuyorum...

filmografi

Süper Üye
8 May 2010
1,420
2,326
istanbul
Bir paket sigaranın 4,5 bir cafede bir fincan kahvenin 5-6 TL olduğu günümüzde 100 sayfalık bir çizgi romana 7 TL verilir herhalde diye düşünüyorum.
bu konuda haklısınız ama bir tane değil ki meretler... ben devamlı çıkan yayınları almaya çalışan biriyim ve biraz zor oluyor gerçekten... ülkemizde çizgi roman okuyan kitle ve bu kitlenin genel ekonomik durumuda belli gerçekten...

hoz comics'in kapanması gerçekten çok üzücü... hoz comics en çok beni wasteland serisine başlaması ile sevindirmişti ama o da artık devam edemeyecek...

Mehmet Ali

Süper Üye
1 May 2009
3,351
53,673
TAM 35
bu konuda haklısınız ama bir tane değil ki meretler... ben devamlı çıkan yayınları almaya çalışan biriyim ve biraz zor oluyor gerçekten... ülkemizde çizgi roman okuyan kitle ve bu kitlenin genel ekonomik durumuda belli gerçekten...

hoz comics'in kapanması gerçekten çok üzücü... hoz comics en çok beni wasteland serisine başlaması ile sevindirmişti ama o da artık devam edemeyecek...

Evet maalesef pek çok serinin başına gelen onunda başına geldi.

dezocan11

Çeviri & Balonlama
10 Kas 2009
163
225
İzmir
Çok kaliteli iş yapıyorlardı. Karşılığını alamamaları çok üzücü. Ne yazık ki ülkemizde çizgi romana verilen değer bu kadar az.

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,515
Haşim Bey net bir açıklama yapmadı ama en azından sitelerinde judası yayınlamaya başlayacaklarına dair duyuru geldi.Bekleyelim...

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,515
Hoz sevenlerinden gelen olumlu tepkiler karşısında sanırım suskunluğunu bozmaya hazırlanıyor.Edindiğim bilgilere göre hoz Dylan dog 32 ile seriye geri dönmüş gibi.Sanırım sürprizlerde var.Haşim beye bu yürekli davranışından dolayı teşekkür ediyorum.Hoş geldiniz...

sleepingforest

Yeni Üye
20 Nis 2011
92
27
Zaten çok fazla çizgi roman basan yayınevi yok bu nedenle hoz'un kapanması bir çoğumuz açısından hiç hoş olmamıştır yeni projelerle dönerlerse cidden harika olur

exodus

Aktif Üye
22 Tem 2010
334
112
ÇR pahalı ama hozun yayınları hem kaliteli hemde gayet ucuzdu.Ama sonuçta ülkemizde çr'a verilen değer ortada.Ironman Extremis bile 600 sattıysa hoz tabiki kapanır.Ama bir de şöyle bir şey duydum hoz sadece amerikanı bırakmış italyana devam ediyormuş.

sleepingforest

Yeni Üye
20 Nis 2011
92
27
Fumetti'le pek alakam olmadığı için eğer öyleyse benim için üzücü olur ama diğer arkadaşlar için umarım doğrudur. Iron Man riskli bir işti film sayesinde bir çok kişiye kendi sevdirmiş olabilir ama onların çoğu çizgi roman almayı bırak okumaz bile çizgi roman okuyan bir çok insanda Iron Man'i sevmiyor zaten en azından benim gördüğüm bu

exodus

Aktif Üye
22 Tem 2010
334
112
Iron Man'i bende sevmiyorum ama Extremis çok kaliteli bir öyküydü bir de bu yönden bakmak lazım.Ayrıca burada paylaşıldığında en az 1000 kişi indirmiştir.

12 Şub 2010
15,006
543,719
Dylan Dog 32 yayınlanırsa HOZ a destek için 3 adet alacak ve 2 adedini uygun bir yerde unutacağım:)

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,645
Kasımpaşa
Artık almama gerek kalmadı,
iş şu uygun yeri bulmak..
Hiç de ipucu yok..
n'apcağız..
Bir iki yer aklıma geliyor..
Beklemedeyim..
Haydi HOZ..

exodus

Aktif Üye
22 Tem 2010
334
112
Iron Man riskli bir işti film sayesinde bir çok kişiye kendi sevdirmiş olabilir ama onların çoğu çizgi roman almayı bırak okumaz bile çizgi roman okuyan bir çok insanda Iron Man'i sevmiyor zaten en azından benim gördüğüm bu

Alan Moore'un kült eseri League Of Extraordinary Gentlemen'i yayınlansa bile yayınevi yüzde 90 zarar eder.O yüzden Türkiye'de ancak Fumetti yada Marvel'ın uyduruk eserlerini okuyabiliriz.

sleepingforest

Yeni Üye
20 Nis 2011
92
27
Alan Moore'un kült eseri League Of Extraordinary Gentlemen'i yayınlansa bile yayınevi yüzde 90 zarar eder.O yüzden Türkiye'de ancak Fumetti yada Marvel'ın uyduruk eserlerini okuyabiliriz.

Kesinlikle katılıyorum. Heralde Killing Joke falan da pek üstün bir başarı sağlamamış ki baykuş yeni çizgi roman çıkarmıyor

exodus

Aktif Üye
22 Tem 2010
334
112
Aksine Killing Joke çok sattı şuan piyasada bulunmuyor.Ama Dc yayınlarının telif haklarını çok pahalıya veriyor.Yoksa Gerekli Şeyler vs. Marvel yayınlıyacağına Batman v Superman'in seçme eserlerini yayınlarlar.

DeadFool

Süper Üye
21 Ara 2010
558
311
MÜJDEMİ İSTERİM GENÇLER! Hoz Comics sessizliğini bozmaya hazırlanıyor.
Hemde Dylan Dog'la. Öyle diyorlar. Akşam akşam sevindiriyim sizi :D