idefix'den sanal kart ile e-kitap satın alamıyorum

yolbulduran

Onursal Üye
16 Nis 2011
255
701
Bazı sorularım olacak
1- Türkçe e-kitap satın almak istiyorum. Bildiğim kadarıyla idefix ve dr dışında seçenek yok, varsa öğrenebilirsem memnun olurum. İkisi de aynı firma zaten.

2- Daha önce işbankası sanal kart ile aynı siteden e-kitap almış, adobe digital editions ile açmış, daha sonra Calibre'ye aktarmış, epub ve mobi formatına çevirerek tabletlerde okuyabilmiştim. Ancak şu anda, sitesine baktığımda, e-kitapların sadece Kobo reader'lar ile okunabileceği yazıyor. Acaba, hala ADE ve Calibre'ye aktarıp drm kaldırabiliyor muyuz?

3- DRM kaldıramama riskini göze alarak 6,5 TL'lik bir e-kitap satın almak istedim, İş Bankası sanal kartıma para yükledim ve alışverişi tamamladım, ancak "siparişiniz sonuçlandırılamadı" şeklinde hata alıyorum.
Opera, chrome, edge tarayıcılarını denedim, hep aynı hatayı aldım. Gerçek VISA kart numaramı vermemek konusunda kararlıyım.
"siparişiniz sonuçlandırılamadı" hatasını neden aldığım konusunda bir fikriniz var mı?

Türk yazarların e-kitap satışı konusunda bu firmaya bağımlı olmaları çok rahatsız edici bir durum. Keşke yazarlar e-kitap satış haklarını idefix'e vermeseler.

yolbulduran

Onursal Üye
16 Nis 2011
255
701
6,5 TL'lik kitap, taksitlendirmiyorum.
İş Bankası Sanal Kart ile yaşadığım ilk sorun diyebilirim. Bugün, pazar gecesine özel bir sorun da olabilir, bakalım yarın da deneyeceğim.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,664
Kasımpaşa
Ben de benzer bir sorun yaşadım, telefonumun sim kartını değiştirmiştim, bu nedenle telefonuma onay SMS'i gelemiyordu. İzin vermem gerekiyormuş. İzinden sonra alışveriş yapabildim.

yolbulduran

Onursal Üye
16 Nis 2011
255
701
Cep telefonu numaram sitede kayıtlı değilmiş. Ev telefonu - cep telefonu bilgilerimi ilk defa olarak girdim gene olmadı.
Adres çubuğunda çok kısa süre, iş-bankası sitesine girdiğini anlayabiliyorum, hemen arkasında hata veriyor.

tam olarak önce şu siteye gidiyor:
sonra şu siteye bakıyor ve hata veriyor:

Son düzenleme:

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,640
İzmir
Cep telefonu numaram sitede kayıtlı değilmiş. Ev telefonu - cep telefonu bilgilerimi ilk defa olarak girdim gene olmadı.
Adres çubuğunda çok kısa süre, iş-bankası sitesine girdiğini anlayabiliyorum, hemen arkasında hata veriyor.

tam olarak önce şu siteye gidiyor:
sonra şu siteye bakıyor ve hata veriyor:

Bir defasında siparişimde bir hata olmuştu ve müşteri hizmetleri düzeltmişti. Bu tarz problemler için direkt müşteri hizmetlerini arayınız. En iyi bilgiyi onlardan alırsınız.

carson10

Aktif Üye
16 Ara 2012
388
1,155
Ben de idefix'ten sanal kart ile alışveriş yapıyorum.Sizinki gibi sorun çıkıyordu.E-mail ile ilettim.3-D secure seçeneğini eklediler.Bu seçenek işaretlenmiş olarak çıkar.Oradaki işareti kaldırarak yani 3-D secure olmadan alışveriş yapmayı deneyin.

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,993
13,518
Eğer site ikinci bir güvenlik katmanı , 3D secure gibi, kullanıyorsa sanal kart ile alışveriş yapılamıyor. Ben de OSYM'nin sitesinden sınav ücretini böyle olduğu için yatıramamıştım. Belki site 3D secure gibi bir uygulamayı mecbur tuttuğu ve sanal kartta da bu olmadığı için alışveriş yapamıyor olabilirsiniz.

yolbulduran

Onursal Üye
16 Nis 2011
255
701
Firmaya gönderdiğim mesaja henüz yanıt alamadım, ama parayla epub formatında kitap satan başka bir siteye denk geldim.
Aradığım kitap orada yok ama, seçenek bulduğuma sevindim:

Bir ara oradan kitap almayı deneyip tecrübemi paylaşacağım.