Tex 579 - Montales İçin İntikam (Renkli) 2015

yaşlıkurt

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
25 Mar 2011
847
20,185
Germany

Tex 579 - Montales İçin İntikam (Teks Oğlak Yayıncılık Maceraperest Çizgiler 179)

579_1.jpg

579_2.jpg

Diğer paylaşımlarım:
yaşlıkurt

Son düzenleme:

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,677
İstanbul
Günümüz hızlı başladı. Hayırlısı diyelim.

Mükemmel çalışman için teşekkür ediyorum, üstadım.

Keyifle okuyacağım.

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,824
52,199
Kendi Koltuğunda
Yaşlıkurttur forumda adı
Klonlamayla duyuldu şanı
Bakma yaşlılığına gençtir gönlü sende tanı
Almanyada yaşar ama sever canından vatanını
İsteriz zagorların,texlerin kalanlarını
Bırakmayacaktır,paylaşaktır, çizgi romanları
Çok teşekkkür eder sana tüm forumdaşların
Sayende tanıdık bu renkli çizgi romanları

12 Şub 2010
15,006
543,642
Boselli'nin çok sıkı senaryosunu, Tex yeni nesil çizerlerinden Piccinelli büyük bir ustalıkla resimlemiş

Yeni nesil çizerler Tex'i, aradan elli yıldan fazla zaman geçmesine rağmen modasını geçmekten kurtarmayı başarıyorlar

Montales İçin İntikam, çok iyi kotarılmış ve gerginlik unsurunun sürekliliğiyle aynı zamanda kaliteli bir korku öyküsü niteliğinde. Maceranın son anına kadar gerilim hiç azalmadan sürüyor

Mantıksız gelen bir yönü var bu maceranın. Tex ve Montales aşağı yukarı aynı yaştalar. Montales'in saçlarının bembeyaz olmasına mukabil Tex'in saçlarının hala simsiyah olmasına takılmıyorum ama
Yine de yaşlı olması gereken Tex'in, ileri bir yaşında yapmış olduğu tek bir banka soygunu ile meşhur olup çeteye davet alması ve
Montales'i meşhur eden kişinin Tex olmasına rağmen ve Meksika gazetelerinde de sık sık resimlerinin çıkmış olmasına rağmen, o yıllarda Montales'in haydut dostu olan Gutierrez tarafından tanınmıyor olması bana mantıksız geldi

Tex'in sakal veya başka şekilde makyajlı olarak haydut rolü oynaması daha mantıklı olacaktı

Siyah beyaz olarak okuduğum bu macerayı sevgili yaşlıkurt dostumun özgün emekleriyle ve lütfuyla okumak şansını bulduk. Bu hususta ittifak olduğunu görüyorum ki, Tex renkli olarak olağanüstü güzellikte...

Devam sayısının ve maceranın sonunu fazla bekletmeyeceğini biliyoruz yaşlıkurt dostumuzun

Şükranlarımı ve saygılarımı bir kez daha sunuyorum

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,491
Vazgeçemediklerimiz arasına girdi bu renklitexler.

Üstadım sağolun var olun sonsuz teşekkürler.

kicker

Süper Üye
14 Nis 2010
637
1,445
Piccinelli'nin cizdigi Tex'lere bayiliyorum. (Gerci ben tüm Tex'lerin hastasiyim o da ayri bir konu) Siyah beyazini cok severek okumuştum. Renklisini de buyuk bir ilgi ile okuyacagim. Yaslikurt ustam1za bu harika paylasimi için cok teşekkür eder, saygilar sunarim.

Not: Ilk karelerde gördüğümüz ve Tex'in cok ziyaret ettiği bir bölge olan Chihuahua bölgesine özgü bir köpek türü vardir, adi Chihuahua Köpegidir ve dünyanin en akilli köpek türlerinden birisidir.

chihuahuasf1.jpg

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,131
20,696
Mükemmel paylaşımlara bir yenisi daha eklendi. Teşekkürler, hızlıkurt.:)

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,464
26,954
Kapaktan havadaki elektriği,Western kokusunu ve soluksuz macerayı alabiliyorum.
Renkli çizgi roman bu kadar mı güzel olur? Emeklerine teşekkürlerimle üstadım...

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
Bazı malum dostların mesaj içerikleri bu harika paylaşımlar kadar ilgimi çekiyor, okuyor, öğreniyor, bilgi ve fikir sahibi oluyorum.
Paylaşıma gelince kapak ve ilk sayfa zaten "ben buradayım" diye bağırıyor...
Harika bir paylaşım...
Teşekkür ediyorum Sayın "yaşlıkurt";
sayenizde keyfe devam...
Saygılarımla...

52308R.gif

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,726
25,910
ordu-turkey
Boselli'nin çok sıkı senaryosunu, Tex yeni nesil çizerlerinden Piccinelli büyük bir ustalıkla resimlemiş

Yeni nesil çizerler Tex'i, aradan elli yıldan fazla zaman geçmesine rağmen modasını geçmekten kurtarmayı başarıyorlar

Montales İçin İntikam, çok iyi kotarılmış ve gerginlik unsurunun sürekliliğiyle aynı zamanda kaliteli bir korku öyküsü niteliğinde. Maceranın son anına kadar gerilim hiç azalmadan sürüyor

Mantıksız gelen bir yönü var bu maceranın. Tex ve Montales aşağı yukarı aynı yaştalar. Montales'in saçlarının bembeyaz olmasına mukabil Tex'in saçlarının hala simsiyah olmasına takılmıyorum ama
Yine de yaşlı olması gereken Tex'in, ileri bir yaşında yapmış olduğu tek bir banka soygunu ile meşhur olup çeteye davet alması ve
Montales'i meşhur eden kişinin Tex olmasına rağmen ve Meksika gazetelerinde de sık sık resimlerinin çıkmış olmasına rağmen, o yıllarda Montales'in haydut dostu olan Gutierrez tarafından tanınmıyor olması bana mantıksız geldi

Tex'in sakal veya başka şekilde makyajlı olarak haydut rolü oynaması daha mantıklı olacaktı

Siyah beyaz olarak okuduğum bu macerayı sevgili yaşlıkurt dostumun özgün emekleriyle ve lütfuyla okumak şansını bulduk. Bu hususta ittifak olduğunu görüyorum ki, Tex renkli olarak olağanüstü güzellikte...

Devam sayısının ve maceranın sonunu fazla bekletmeyeceğini biliyoruz yaşlıkurt dostumuzun

Şükranlarımı ve saygılarımı bir kez daha sunuyorum
Değerli abim italya da şu an tex 665. sayısı çıktı.İyi hatırlıyorsam ve hala orada bir efsane bunda şüphesiz esas önemli olan bonelli ekolünün devam ettirilmesi.Tizzi dahil o kadar çizer teks çizmiş ki acaba bu kadar çizeri olan başka kahraman olmuş mu ben bilmiyorum.Aslında teksin bu derecede takip edilmesinde onun saçma kahramanlar özellikle amerikan son yıllar da çıkarılan absürt kahramanlarına bir tepki de var.Çünkü teksi teks yapan carson,kit ve kızılderili dostlarıyla beraber yaşadıklarıdır.Elinde ki tek gücü tabancası,tüfeği ve yumruklarıdır.Ama sonuç hep alınmaktadır.Bu elle tutulan gerçekçi bir senaryoyla uçmayan,saçma kahramanlardan daha gerçekçi olması sonucu okunulurluğunun devamını sağlıyor.Tıpkı mr.no ve zagor gibi italyanın comics alanın da yüzakıdır.

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,290
4,461
Evet bence de Yaşlı değil Hızlı kurt.Sevgili Nisan Yağmuru kardeşime aynen katılıyorum.
Sevgili kardeşim çok teşekkürler,sonsuz sevgi ve saygılar sana.Akşamın hayırlı olsun.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,880
Yakın bir yer olsan gelip seni bulacağım ama arada çok mesafe var.:D
Bu güzel paylaşımları ancak uzaktan tebrik ve teşekkür edebiliyoruz.:31::31::31:
Bir gün Yaşlı Kurt dostumuzu toplantılarda görmek dileğiyle.:)
Eline sağlık değerli dostum.
Kocaman yüreğine ve paylaşıma teşekkür ederim.

dracem

Guest
5 Ara 2015
91
849
Sayenizde renkli Tex'lerle tanışıp sevenlerdenim. Ben de bir gün sizinle tanışıp elinizi sıkmak, yüzünüze karşı teşekkür etmek isterim.

kadirnip

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Kas 2014
4,654
22,310
Adana
Teşekkürler sevgili Yaşlıkurt... Süper kalitede bir paylaşım... Kapak resmi de enfes... Ellerinize sağlık...