Zagor 11 - Korku Adası (Renkli) 2015

yaşlıkurt

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
25 Mar 2011
847
20,201
Germany

Oturduğum evin önündeki çalılıklarda bir kirpi yaşıyordu düne kadar. Ona her gün kedi maması verirdim, kuru kedi mamasını severdi.
Kedimi beslediğim gibi onu da beslerdim. Aramızda bir nevi dostluk oluşmuştu. Hiç kaçmazdı benden, yanıma kadar gelir,
karnını doyurup tekrar çalıların arasına girerdi. Alışmıştık birbirimize senelerden beri. Dün arabamla fırına ekmek almak için
yola çıktığımda evin önündeki yolda ezilmiş olarak buldum onu. Üzüldüm, sanki benden bir parça kopmuş gibi oldu, tuhaf bir duygu ile birlikte
bir iki damla yaş süzüldü gözlerimden. Ne işin vardı yolda be dostum, niye çıktın o lanet yola.
Bunu yapana lanet yağdırdım, çok ağır küfürler ettim.
Bu yolda 30 km/h dan hızlı gitmek yasak. Bu hızda giden bir kişi çok rahat fren yapabilirdi.
Böyle insanlara lanet olsun. İnşallah onu da biri bir gün böyle ezer.
Elveda dostum. Çok üzgünüm. Seni unutmayacağım.
Yıllardır bana verdiğin sevgi ve güvenine teşekkür etmekten başka birşey gelmiyor elimden maalesef.

Z11_1.jpg

Z11_2.jpg

Diğer paylaşımlarıma ulaşabilmeniz ve takip için bağlantı adresim:
yaşlıkurt

Son düzenleme:

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,608
İnsanın alıştığı varlıklardan ayrılması zor oluyor, bu bir hayvan bile olsa. Bazen hayvan doslarımız nice insan dostlarımızdan daha insana güven ve arkadaşlık yapabiliyor. Sizi anlıyorum ve üzüntünüzü paylaşıyorum.

11 nci renkli zagor için teşekkürler.

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
25,953
ordu-turkey
Yaşlıkurt yaradılanı yaradandan dolayı sevdiğin ve hala kalbinde sevgi olduğu için şükret.Hergün hayvanları katleden bir toplumun içinde yaşayan az sayıda gerçek insandan biri olarak ben de en az senin kadar üzüldüm.Ve arabada kendini kral zanneden varlıklara başka canlara saygısı olmayanlara lanet olsun.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,044
75,445
hiçbiryerde :)
Üzücü bir haber bu. İnsan yaşadıkça neler
görüyor böyle. Hele yaşımız ilerledikçe ölüm
arkadaşımız olmaya başlıyor, çocuk ve gençlikte
hiç tanımazken onu, yıllar içinde sevmeye bile
başlayabiliyoruz. Öyle durumlar da olabilir, gerçek.
Evet o da unutulmalı zamanla, hayat böyle işte...
Teşekkür ederim üstat eline gönlüne sağlık.

Hones

Guest
11 Nis 2009
3,046
10,048
165ira.jpg

Ben de üzüldüm , onların yaşam alanlarına girdiğimiz için bazen kazalar olabiliyor. Ama orada işkence edilerek hayvanlar öldürülmez. 21. Yüzyıl Türkiyesin de ise , tren raylarına eşek bağlanır , kediye damacana fırlatılır , deniz kaplumbağasına taş bağlanır , bekçi köpeği pompalı tüfekle öldürülür. Yapanlar yakalansa bile serbest bırakılır... 2000 Senesinin mizah dergisi kapağında İnsanlığımızı Kaybettik diyorlardı , sene 2015 değişen bir şey yok :(

Paylaşımla beraber yaptığınız bu sohbetler çok hoşuma gidiyor , lütfen devam ediniz.

2vtdqhi.jpg

12 Şub 2010
15,006
543,719
Sevdiğimiz cansız bir nesnenin kırılması, telef olması bile üzüntü verir
Canlı olunca üzüntü çok daha büyük olur
Allah başka acı vermesin sevgili yaşlıkurt dostum

Hayat devam ediyor ve mükemmel Zagor için teşekkür ediyorum

Yazar ve çizerleri ismen bile tanımazdık yakın zamanlara kadar
Şimdi daha ilk sayfada doğum tarihlerine kadar öğreniyoruz

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,183
8,060
En az sizin kadar üzüldüm değerli dostum.
Her canlı için herkesin çok değil biraz daha duyarlı olması dileğiyle...
Emekleriniz için de çok teşekkürler.

kadirnip

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Kas 2014
4,654
22,314
Adana
Kirpiniz için üzüldüm sayin yaşlikurt. Hayvanlarda, insanlarda pek göremediğimiz bir masumiyet oluyor. Sevgimizi de çeken bu masumiyetleri galiba. Maalesef, teknolojinin gelişmesi ile insanoğlu konforunu artirirken, hayvanlar alemi bundan çok olumsuz etkileniyor. Zagor paylaşiminiz harika, teşekkür ederim.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,733
44,000
denize sıfır
Kirpiniz için üzüldüm.
Dün sabah yakıt alıp benzinlikten çıkarken bende 3 tane sincap görüp şaşırmıştım. Anne önde 2 yavru arkada arabanın önünden geçip gittiler.
Ama bu trafikte uzun yaşayamazlar eminim.
Keyif katan paylaşımınız için çok teşekkür ederim.:)

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,087
36,746
İstanbul
Üzüntünüzü paylaşıyorum sevgili yaşlıkurt.

Bağımlılık haline gelen renkli Zagor serisinin bu yeni kitabı için de çok teşekkür ediyorum.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,096
Kitap şahane ama kirpinin başına gelenler üzücü.
Gerçekten üzüldüm.
Kitap için teşekkür ederim.

abaki1960

Yeni Üye
29 May 2015
1
2
Buna benzer bir kötü anım olmuştu...sizi çok iyi anlıyorum...başınız sağolsun...insansınız....ne diyeyim :((

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,086
Kastamonu
Kirpi'ye çok üzüldüm Yaşlıkurt... :(

Kitap için teşekkürler; elinize, gözünüze sağlık.

ikarus75

Aktif Üye
31 Ağu 2011
358
507
İnsanoğlunun öldürmediği zarar vermediği bir canlı varmıdır acaba bu dünyada.En başta insanlık tarihinin en başından beri birbirimizi sonra canlıları ve tabiki doğayı.Kafama hep şu soru takılır ara sıra ,alemlerin en mükemmeli insan diye.Evet insan mükemmel bir sisteme sahip ama sanırım beyinde doğru çalışmayan bir şeyler var gibi.Yinede kötüler kadar iyilerde bir var yoksa çoktan batmıştı bu dünya.Bundan çok uzun yıllar önce hızlı giden bir sürücü 9 yaşındaki abimi bu dünyadan bizlerden ayırdı ve maalesef bu tür acı olaylar yaşanmaya devam ediyor.Sevdikleri kaybetmek zordur.Biz insanların hakkını koruyamazken hayvanları nasıl koruyacağızki.Bu seferki paylaşımınız hüzünlü oldu ama hayatın gerçekleri bunlar maalesef.teşekkürler sayın yaşlıkurt.

Son düzenleme:

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,049
Sarıyer
Bir hayvan sever olarak kirpiye üzüldüm; evcilleştirmesi en zor olan hayvanların bile belli bir rutine alıştırılarak insanlarla iletişim kurmasını sağlamak olası ama maalesef içimizdeki çeşit çeşit "2" ayaklı insan kılıklı hayvanı evcilleştirmek asla mümkün olmuyor.

Zagor, için teşekkür ederim.

ikarus75

Aktif Üye
31 Ağu 2011
358
507
Teşekkür ederim sayın Yaşlıkurt.Acılar sizin gibi dostlarlarla paylaştıkça ve zamanla azalıyor.Ama tabiki değer verdiğimiz her canlının kaybıyla birlikte bizdende bir şeyler gidiyor.Saygılar.

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
26,100
İstanbul
Evimde bir Albino muhabbet kuşumuz var. Bazen akşamları ailecek onunla konuşuyoruz.
Sanki bizi anlıyormuş gibi heyecanla tepki veriyor. "Ona bir şey olursa ne olur"u düşünmek bile
istemiyorum. Kirpinizin ölümüne üzüldüm.
Harika Zagor için gönülden teşekkürler.

memogianni

Süper Üye
26 Haz 2011
896
1,849
İstanbul
Zagor'un yeni sayısını görünce çok mutlu oldum ama yazıyı okuyunca ne diyeceğimi şaşırdım. Bir veteriner hekim ve doğa aşığı olarak hayvanların benim nazarımda çok farklı bir yeri vardır. Üzüntünüzü derinden paylaşıyorum.