Tex Özel - 16 - Çöl Yağmacıları (Renkli) 2015

yaşlıkurt

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
25 Mar 2011
847
20,185
Germany
Selam arkadaşlar. Bu hastane havası gibi hissettiren ortamdan bir hafta sonra kurtuluyorum. Bugün hiç giremedim net'e. Kaldığım rehabilatsiyon merkezinde hergün mausumun çıkardığı binlerce klik seslerinden birileri rahatsız olmuş olacak ki beni doktorlara şikayet etmişler. Buna rağmen size bir tam macera Tex özel sayısını balonlama fırsatı buldum ve hemen paylaşıyorum.
No 16 - Çöl Yağmacıları - 227 sayfa renkli.
Saygılar.

Tex_S16_1.jpg

Tex_S16_2.jpg

Diğer paylaşımlarıma ulaşabilmeniz için bağlantı adresim:
yaşlıkurt

Son düzenleme:

İskenderunlu

Onursal Üye
29 Tem 2012
5,347
12,824
iskenderun-Hatay
Kim maus sesinden rahatsız olmuş, bizi getirmesinler oraya :) Teks'den yana bu günlerde şansımız çok iyi,bu arada geçmiş olsun, teşekkürler bu özverili emeğe..

Son düzenleme:

Melih41

Yönetici
4 Ağu 2012
3,697
47,811
Acil şifalar diler çok teşekkür ederim üstadım, harikulade
paylaşımlarınızla bizleri çok mutlu ediyorsunuz..

Hellblazer

Onursal Üye
31 Mar 2012
751
1,581
Gotham
Geçmiş olsun abi , inşallah çabuk iyileşirsin. Bu her zamanki gibi harika olan balonlamanı da çok beğendim , elinden kötü iş çıkmıyor Maşallah. Teşekkür ederim :)

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,043
20,204
Kamlançu
Çizgi romancılara her yerde zorluk çıkarıyorlar, olacak şey değil bu :)
Tekrardan geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum sevgili Yaşlı Kurt. Ve teşekkürlerimi sunuyorum....

ihtiyardost

Onursal Üye
12 Kas 2010
3,347
65,267
Tex yağmurlarında ıslanmak ne güzel şey anne.
Acil şifalar diliyorum sayın Yaşlı Kurt.
Paylaşımlarınızı ayakta alkışlıyorum.

atilkurt

Onursal Üye
4 Ocak 2010
335
1,313
Elinize sağlık ve acil şifalar diliyorum.. Şikayet edenler her yerde, bize uzak Allah'a yakın olsunlar.

yaşlıkurt

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
25 Mar 2011
847
20,185
Germany
50. sayfada atlanılmış olan bir balon tespit ettim, ve düzelttim. İsteyen arkadaşlar bu sayfayı eklediğim linkten indirip değiştirebilirler.

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,824
52,199
Kendi Koltuğunda
Maus kliklerini yan odalardan duyup rahatsız oluyorlarsa yan odalarda kurtadam vardır ancak onlar duyabilir dikkat et kendine birden yaşlıkurtluktan kurtadamlığa geçebilirsin:):19:
Yaşlıkurt üstadım teşekkür ederim ellerine sağlık:46:

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,338
hiçbiryerde :)
Teşekkür ederim üstadım bu ara Blueberry
serisinin son kitabını okuyorum. Vahşi batıda
geçen maceraları Tex maceralarına çok benziyor
ve oldukça iyi kurgulanmış. Bu bakımdan devamında
renkli Tex'lere geçmek iyi olacak.
Sağolun, varolun sevgili dost...

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,619
38,280
izmir
Teks için teşekkürler ediyorum. 16. albümün yenilenmesi gerekiyordu. Bir de renkli olunca tadından yenmez. Acil şifalar diliyorum.

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,726
25,910
ordu-turkey
Abim dinlen istirahat et önce sağlık gelir sen hele bir sağlığına kavuş da ondan sonra bir değil bin kere mouse tıklat yeter ki sağlıklı ol bu emeği hastanelerden yolladığın için çok sağol.

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,131
20,696
bir büyük balık daha geldi.eller havada tex tavada... teşekkürler, yaşlı kurt.

yaşlıkurt

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
25 Mar 2011
847
20,185
Germany
Maus kliklerini yan odalardan duyup rahatsız oluyorlarsa yan odalarda kurtadam vardır :

Benim çoğunluklara geceleri zamanım oluyor, gündüz rahat bırakmıyorlarki.
Gece çok sessiz olunca da bu clik sesleri bayağı duyuluyor.
Hele benimle aynı odada yatan kafayı yemiştir kesin. Sevgiler sana poli23 dostum.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
Öncelikle yürekten geçmiş olsun dileklerimi iletiyor,
harika paylaşımınız ve yoğun emekleriniz için teşekkür ediyorum.
Saygılarımla "yaşlıkurt"...

bayrakzaf.gif

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,988
13,484
Öncelikle geçmiş olsun. Hasta yatağında dinlenmeyip bu çalışmayı bize kazandırdığınız için özellikle teşekkürümü kabul etmenizi dilerim.

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,170
7,981
8. , 28. ve 50. sayfalardaki balonları düzeltip kitabı tekrar yükledim.

yaşlıkurt ostum düzeltme yapacağınızı bilseydim tespitlerimi sizinle paylaşırdım.
Ayıp olur düşüncesi ile yazmamıştım 18-28- ve 50. sayfalara ek olarak, 54-80 ve 168. sayfalarda da birer balon türkçeleşmemiş konuşma vardı.
Ama konuyu pek etkilemediğini de belrtmeliyim.
Ellerinize ve emeklerinize sağlık dostum.
Sağlıklı günler dileklerimle.

yaşlıkurt

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
25 Mar 2011
847
20,185
Germany
Teşekkürler hacılı dostum. Ne demek ayıp olur, bilakis sizin gibi dostların dikkatleri sayesinde hep daha iyiye gidiyoruz. Bütün sayfaları düzeltip tekrar yükledim. Saygılar.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Günaydın dostlar.. Umarım keyfiniz arttıkça artar..
Ufak bir latife ile devam etmek isterim..
Bu başlıkta açılan konuyu 4.kez indiriyorum, artık bir karar verin lütfen...
Anlayış ve çabanız için çok teşekkürler..
Saygılarımla efendim.

12 Şub 2010
15,006
543,642
Tex'in bu macerası Corto Maltese'nin ünlü " Bir Tuz Denizi Şarkısı " veya daha sonra NTV Yayınlarından " Tuzlu Denize Balad " isimli öyküsünden serbestçe apartılmış:)

Hugo Pratt'ın ölümsüz eseri " Bir Tuz Denizi Şarkısı ", bir çizgi roman şaheseridir.

Karakterlerin isimleri bile açıkça Hugo Pratt'ın bu eserinden uyarlanmış. Örneğin çete reisi Vaiz...

Dostumuz Corto Maltese, sahte asker ve çeteci Kirby olmuş
Rasputin Monkey olmuş. Monkey, bildiğimiz Rasputin; yani katil, ahlaksız ve ırz düşmanı

Ama her ikisinin de simaları aynen alınmış

Pandora, Liza olmuş; Kit Willer ise onun kuzeni (adını anımsayamadım:) )
Kurtarıcı İngilizler'in yerini Tex'imiz almış

Corto Maltese'ciler diğer benzerliklerin hemen farkına varacaklardır.

Tex'in elli yıldan fazladır gündemden düşmemesinin nedenlerinden önde gideni, özellikle son yıllarda en iyi çizerlerin istihdam edilmesidir bana göre
Dev albümlerde genellikle daha önce Tex çizmemiş olan ünlü çizerlere Tex macerası çizdirilmiş ve ilginin sürmesi hedeflenmiştir
Son olarak Serpieri'ye çizdirilen ve farklı formatta yayımlanan albümü de bu çerçevede değerlendirmek lazım.

Diğer bir neden ise, bir çok macerada artık kendisini tekrarlamasına rağmen, çoğu maceranın konusu, bu örnekte olduğu gibi tanınmış film ve romanların uyarlanması ile senaryo zorluklarının aşılmaya çalışılması ve bunda da başarılı olunmasıdır.

Tex_zel_16_l_Ya_mac_lar_Renkli_2015_00.jpg
Image00091_003.jpg

Sevgili yaşlıkurt dostumuz da bir süper kahraman

Hastane odalarında, rehabilitasyon merkezlerinde veya ameliyattan sonra yoğun bakım odasında olsa da süper işler yapmaya devam ediyor.

Teksas ve Tommiks'in, Tex'in ve diğer çizgi roman kahramanlarımızın kurşun yedikten sonra yapılan ilk tedavilerini müteakip başları sargılı olarak yataktan fırlayıp kötülerin peşine düşmesini anımsatıyor bu harika paylaşımlarıyla

Bu süper kahramanımızla övünmek de bize düşüyor