Tex Maxi 06 - Rio Hondo (Renkli) 2015

yaşlıkurt

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
25 Mar 2011
847
20,185
Germany
Tex Maxi 06 - Rio Hondo (Renkli) 2015

Bu kitabı tekrar incelediğim de birçok hata buldum, eski metodun yetersizliği yüzünden meydana gelen bu hataları düzeltip (Kasım 2015) tekrar yükledim. Bu tarz da koleksiyon yapan arkadaşlar sıfır hatalı bu kitabı indirip diğeri ile değiştirebilirler. Diğer maxi ve özel teksleri de gözden geçirip kontrol edeceğim.
Gerekirse onları da tekrar düzenleyip sizinle paylaşacağım. Saygılar.

m06_1.jpg

m06_2.jpg

Diğer paylaşımlarım:
yaşlıkurt

Son düzenleme:

Hellblazer

Onursal Üye
31 Mar 2012
751
1,581
Gotham
Fazla okumamış olduğum Teks'e de yavaş yavaş alışıyorum ve seviyorum özellikle bu tür çalışmalar sayesinde. Gerçekten baskı kalitesinde olmuş balonlamanız , tebrik ve teşekkür ediyorum :)

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,007
Sarıyer
Nasıl yapıldığını bilmesem de ortaya çıkan görüntü gayet güzel; bence işlemi hızlandıracaksa kullanılabilir bir metot gibi duruyor.

Teşekkür ederim.

bayposta

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Ocak 2011
2,002
20,540
Nasıl yapıldığı hakkında ufak bir tüyo verebilirsen Clone-Baloon yapmayı denemek isteyenler diyarı şenlendirebilir, emeklerin için çok teşekkürler yaşlıkurt.

tappers

Onursal Üye
24 Eyl 2013
637
2,217
ben de çok beğendim.. gerçekten nefis..
sayın yaşlıkurt nasıl yaptınız bu kadar hacimli işi?
anlatırsanız çok memnun oluruz..
tebrik ve teşekkürlerimle..

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,338
hiçbiryerde :)
Çok güzel, heyecanlı ve hüzünlü bir hikayeydi.
Balonlama konusunda teknik bilgim fazla olmasa da
okuyucu olarak gayet rahat okudum. Kolay oluyorsa
böyle gayet iyi bence. Kolay diyorum ama 350 sayfada
birkaç bin balon gerçekten büyük emek. Sağolun,
varolun "yaşlıkurt", teşekkür ederim.

ihtiyardost

Onursal Üye
12 Kas 2010
3,348
65,272
Müthiş bir emekle hazırlanmış dev bir paylaşım.
En derin teşekkürlerimi sunuyorum.
Sağolasın, varolasın yaşlı kurt.

rekent

Yeni Üye
13 May 2015
31
45
Uygulanması oldukça kolay ama akıl edilmesi zor bir yöntem... Tebrikler.. Ama, her iki sayfanın boyutlarını birbirine eşit hale getirmek gerek bu işlem için... Onu nasıl ayarladınız?
Bu yöntem yaygınlaşırsa, renklendirme patlamasına yol açar.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,946
denize sıfır
Bence sırıtmamış.
Lütfen yaptığınız işlemleri resimli anlatımlar bölümümüze de yazar mısınız?
Bir çok kişi öğrenirse dünyamız kısa sürede renklenir. Ancak iyi öğrenilmesi için bir el vermenizi rica ederiz.:)

uluduz

Yeni Üye
4 Eyl 2013
83
258
Bu büyük emeğin için teşekkürler.Defalaca başladığım ama bilinen nedenlerlerle devam ettiremediğim bu çeşit balonlama tekniğini bizlerle paylaşma nezaketini gösterirsen pek çok kişi gibi bende memnun olacağım.

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,043
20,204
Kamlançu
Arkadaşların da söylediği gibi, balonlar başka bir taramadan alındığı halde renkli versiyonda sırıtmadan yerli yerine oturmuş. Zevkle okunacak renkli bir macera olmuş. Ellerinize sağlık.

baybora

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 Şub 2012
892
4,652
İzmir
Azminize hayranım Yaşlıkurt arkadaşım. Zagor'dan sonra Teks'e de el atmışsınız. Ne de güzel yapmışsınız. Daha indirmeden yapılan işin güzelliği tanıtımda belli. Devam edin. Ama Zagor paylaşımlarını aksatmaz iseniz daha iyi olur. Anlaşılır şekilde balonlamadaki bilinmeyenleri açıklamanızı pek çok arkadaş istemiş. Yaparsanız gerçekten de balonlamada hızla yeni örnekler çoğalır.
Çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim.

sinameki

Yeni Üye
31 Ağu 2010
54
81
Ellerinize kollarınıza sağlık.... Orijinal sıralamada bu maceranın hangi kitaplara denk geldiğini bilen var mı acaba?

bayposta

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Ocak 2011
2,002
20,540
Bonelli Comics Efsanevi Tex Maceraları Maxi Tex 05 Kuzey Batı Topraklarında 06 Rio Hondo.

sinameki

Yeni Üye
31 Ağu 2010
54
81
Cevap için teşekkürler üstadım... Maxi teks 6 olduğunu biliyorum da... Hani 01'den başlayıp 600 küsura kadar uzanan bir orijinal sıralama var ya... Orada hangi sayılara rastgeliyor diye sormuştum ama... Sanırım bunu o katagorinin dışında düşünmek gerekiyor... Yine de teşekkürler.

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
1,998
11,871

Avantajları:
Balon temizlemeyi gerektirmemesi.
Balonların içinin çok çabuk doldurulması.
Fontların birebir orijinal olması.

Sevgili Yaşlıkurt, söz ettiğiniz yöntemi ilkin, uzun zamandır kullanarak burada bir çok örneğini paylaştığım ve adına da "kolaj" dediğim şeyin yeniden keşfi zannettiysem de "balon temizlemeyi gerektirmemesi" şeklindeki açıklamanız farklı bir yöntem bulduğunuz izlenimi yaratıyor. Eğer daha kolay bir yöntemse öğrenmekten büyük keyif alırım, zira kolaj'da balon temizleme zorunluluğu halen belimi büküyor. :)

Benim gibi bu işlere meraklı arkadaşları yönteminiz konusunda aydınlatırsanız harika olur..

Kolaj yöntemi konusunda şurada hem örnek hem de açıklama vermişim. Bir bakar ve sizin clonebaloon yöntemiyle avantaj ve dezavantajları yönünden kıyaslarsanız çok sevinirim..

rekent

Yeni Üye
13 May 2015
31
45
Hâlâ, işlemin nasıl gerçekleştirildiğine dair bir açıklama gelmemiş olmasına rağmen, benim tahminim, balon silme ile balon yazma işleminin tek işleme indirgenmiş olması şeklinde... Yani balonu silerken aynı anda balon içi yazılar yazılıyor. Tek hamlede...
Anlaşılır şekilde söyleyeyim. İmleç, balon içinde hareket ettirildikçe, balonu beyaza boyamıyor, Türkçe yazılarla dolduruyor.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,491
Clone Balon hakkında bende meraklandım hangi proğramla yaptınız. İlk sayfadaki balonlama çok temiz.

Abartman üstadında dediği gibi kolaj işleminde Renkli sayfa ve balonları alacağımız sayfa açılıp, balonu kesip renkli balonun üstüne yapıştırıyoruz. Ben yaparsam böyle yapıyorum photoshopta.

Daha kolay bir yolu varsa öğrenmek isterizki dünya kadar zagor var. Sipru var. Bazı frankofonlar var.

Kesilen balonu diğer yer yapıştırdığımızda altakalan renkli yabancı balonu temizlemeye gerek kalmıyor ama üsteki fazlalıkları temizlemek gerekiyor.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
Sayın "yaşlıkurt" kardeşim,
bu büyük emek karşısında "gönül dolusu teşekkürler" diyorum,
başka da bir şey diyemiyorum.
Saygılarımla...

bayrakzaf.gif

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,619
38,280
izmir
Şu günlerde renkli Teks yağmuru aldı başını gidiyor. Valla sitemkar olarak söylemedim. Islanmaktan şikayeti olan var mıdır bilemiyorum. Ben şikayetçi değilim yani. Çok teşekkürler.

yaşlıkurt

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
25 Mar 2011
847
20,185
Germany
Bu kitabı tekrar incelediğim de birçok hata buldum, eski metodun yetersizliği yüzünden meydana gelen bu hataları düzeltip (Kasım 2015) tekrar yükledim. Bu tarz da koleksiyon yapan arkadaşlar sıfır hatalı bu kitabı indirip diğeri ile değiştirebilirler. Diğer maxi ve özel teksleri de gözden geçirip kontrol edeceğim. Gerekirse onları da tekrar düzenleyip sizinle paylaşacağım. Saygılar.