Ödüllü ÇROP Yarışması

vakanuvis

Süper Üye
5 Mar 2011
604
975
"Kahrolsun Ekoller Arası Savaş, Yaşasın Çizgi Roman!"

ÇROP'un yeni ödüllü yarışmasına katılmak için tek yapmanız gereken iki çizgi roman ekolünden birer kahraman alarak onları mantıklı bir kompozisyon içinde kurgulayarak bir resimde montajlamak.

Manga, Frankofon, Fumetti, Comics, Mizah (yerli-tür) karakterlerinin dostluklarını bekliyoruz. Veya aşklarını. Veya kavgalarını. Veya sohbetlerini. Veya günlük hayattan paylaşımlarını. Veya... Anladınız siz işte :)
kokteyl.jpg

Yarışma Jürimiz:

Kayra Keri Küpçü
Sibel Bozkurt
Semih Akgün
Ömer Faruk Kalaycı
Ayhan Keçecioğlu
ve
Burç Üner

Jüri, kompozisyon, fikir, uygunluk ve tutarlılık, yaratıcılık ve tasarım becerisi gibi kriterlere 10 üzerinden puanlar vererek ilk ikiyi belirleyecek. İlk iki de hediyesini kazanacak!

Bu Yarışmanın galibi ilk iki tasarım Arkabahçe Yayıncılık'tan tam takım Türkçe Heavy Metal seti kazanacak!

Son Katılım Tarihi - 15 Temmuz 2012
Tasarımlarınızı lütfen "Kahrolsun" başlığıyla aşağıdaki adresimize gönderin!

Sorularınızı ve tasarımlarınızı göndereceğiniz adresimiz:
croplatform@gmail.com

Hones

Guest
11 Nis 2009
3,044
10,053
Sevgili vakanuvis ,

Yeni bir yarışma açınca aklıma bu yarışma geldi. Ödül kazanan Bora Aşık'ın çalışmasını buraya koyma imkanın var mı ? Bir de Bahadır hangi çalışmasıyla ödül kazandı. Ben alttakini çok beğenmiştim :)

Thing+Ve+Hulk+Asterix'in+K%C3%B6y%C3%BCnde.jpg

vakanuvis

Süper Üye
5 Mar 2011
604
975
Dustin selam,

Ömer'in de dediği gibi çok fazla katılım olmamıştı ama yine de yaz yarışması olarak bence yeterliydi. Hem eğlendim de tasarımlara bakarken :)

Bu arada belirteyim benim favorim kazanan tasarımdı. Kompozisyondan çok renk uyumları açısından rahatsız edici yanı yoktu. Perspektif tamdı. Asterix olanda renk farklılıkları ister istemez göze batıyordu ve espriyle kompozisyon hoş olmakla birlikte bu nokta olumsuz dikkat çekti. Sonra, göz, montaj hissini yok edecek gölge aradı yerde v.s....

1.
Ömer Bahadır
130 Puan
Fantastik+D%C3%B6rtl%C3%BC+Spriou+ve+Fantasio'nun+Pe%C5%9Finde.jpg

2.
Bora Aşık
118 Puan
1.jpg