3. Türk Çizgi Roman Okurları Ödülleri Sahipleri Belirlendi

vakanuvis

Süper Üye
5 Mar 2011
604
975
Ülkemiz çizgi roman okurlarının Türkiye’de yayınlanan çizgi romanlarla, sanatçılarını, yayıncılarını, çevirmenlerini, satış noktalarını, iletişim alanlarını, e-dergilerini, araştırmacılarını özetle emek verenlerini oyladığı 3. Türk Çizgi Roman Okurları Ödülleri'nin sahipleri belirlendi.

İki aşamalı gerçekleşen oylamada yine kategoriler sunuldu ve okurlar adaylarını önerdi, en çok önerilen adaylar da oylamaya sunulmuş oldu.

Bu sene FRPNET. Net’in katkısıyla hazırlanan güvenli oy kullanma alanında gerçekleşen oylamaya ilgi son derece yoğundu.

Bazı oylamalar arasındaki farkların yanlış anlamalar ve yanlış sonuçlar çıkarmaya götürebileceğinden genele açıklanmayacaktır. Ancak aday olan isimlerin hepsine oylar ve değerlendirmeler; öyle bir zorunluğumuz olmadığı halde, rapor halinde sunulacaktır.

26 Mayıs 2012, Pazar tarihinde saat 14.00’de Dame De Sion Lisesinde gerçekleşecek olan törenle sahiplerine verilecek olan 3. Türk Çizgi Roman Okurları Ödülleri belgeleri törenine tüm çizgi roman okur ve emek verenleri davetlidir.

İşte 3. Türk Çizgi Roman Okurları Ödülleri sahipleri:

EN İYİ EDİTÖR 2011
Bora Öngürer (Yıldız Savaşları - Şemsiye Akademisi)

EN İYİ YABANCI YAZAR 2011
Robert Kirkman (Yürüyen Ölüler)

EN İYİ TÜRK YAZAR 2011
Galip Tekin (Tuhaf Öyküler-Mürekkep)

EN İYİ TÜRK ÇİZER 2011
Galip Tekin (Tuhaf Öyküler)

EN İYİ YABANCI ÇİZER 2011
Jan Duursema - Star Wars

EN İYİ ÇEVİRMEN 2011
İlke Keskin (Marmara Çizgi)

EN FAVORİ KARAKTER 2011
Örümcek Adam (Marmara Çizgi)

EN İYİ COMİCS DİZİSİ 2011
Yıldız Savaşları: Klon Savaşları (JBC)

EN İYİ FUMETTİ DİZİSİ 2011
Zagor (LAL)

EN İYİ FRANKOFON DİZİSİ 2011
Red Kit (YKY)

EN İYİ MANGA 2011
Death Note (Akılçelen)

EN İYİ GRAFİK ROMAN (TEK SAYILIK ALBÜM) 2011
Thor (Marmara Çizgi)

EN İYİ ÇR BASAN YAYINEVİMİZ 2011
JBC

EN İYİ OKUR İLİŞKİSİ KURAN YAYINEVİ 2011
Marmara Çizgi

EN İYİ KAPAK 2011
Şemsiye Akademisi

EN İYİ MİZAH ÇİZGİ ROMANI 2011
Kötü Kedi Şerafettin (Mürekkep Basın Yayın)

EN İYİ ÇİZGİ ROMAN YAYINLAYAN MİZAH DERGİSİ 2011
Uykusuz

EN İYİ MİZAH ÇİZGİ ROMAN ÇİZERİ 2011
Ersin Karabulut

EN İYİ ÇİZGİ ROMAN YAYINLAYAN E-DERGİ 2011
Gölge e-dergi

EN İYİ ÇİZGİ ROMAN ARAŞTIRMACISI 2011
Levent Cantek (Gazete Yazılarıyla)

EN İYİ ÇİZGİ ROMAN ARAŞTIRMA YAZISI (GAZETE, DERGİ, İNTERNET) 2011
Levent Cantek – Cihangir’in Barbar Kedisi (Radikal)

EN İYİ ÇİZGİ ROMAN SATIŞ NOKTASI (SAHAFİYE, KİTABEVİ) 2011
Büyülü Rüzgar (İstanbul)

EN İYİ ÇİZGİ ROMAN SİTE/BLOG 2011
Kahramanlar Sinemada

EN İYİ ÇİZGİ ROMAN FORUMU 2011
Çizgi Diyarı Çizgiroman Diyarı | Çizgiroman Hepimizin! - Çizgiroman,Karikatür,Resim Forumu

ÇİZGİ ROMAN ONUR ÖDÜLÜ 2011
İsmail Gülgeç

Sorularınız için: croplatform@gmail.com

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,307
49,877
NeverLand
Her ne kadar belirli seçeneklere oy kullanmış olsam da, çizgi roman adına düzenlenecek bu tarz etkinlik ve değerlendirmelerin artarak devam etmesi en büyük arzum. Bir arzum da bu etkinliklere olan katılımın üç beş kişiyle sınırlı kalmayarak daha geniş kitlelerle kucaklaşabilmesi. Tabi ki en iyi çizgi roman forumu olarak üçüncü kez değerlendirilmemiz de bizim için çok büyük bir sevinç ve gurur sebebi. Organizasyonu düzenleyen ve oy veren herkese teşekkürler.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,647
Kasımpaşa
Aslında hiç başka bir seçenek gelmedi aklıma..
Kendini beğenmişlikten değil,
Hayatın kendi olağanlığı içinde
benim bir parçam olan bu forum için
herkes aynı şeyi hissediyor diye geliyor bana..
Unutmuştum, iyi oldu öğrenince, sevindim..
Oy veren herkese teşekkür ederim.
Saygı ve sevgilerimle..

serifengin

Onursal Üye
23 Eki 2009
2,616
6,032
İstanbul-İzmir
O kadar rahatımtım ki , nasılsa bizim forum ipi göğüsler diye :)
Tahminimde doğru çıktı.

Ve diğer ödül sahiplerine gelince hepsi bileğinin hakkıyla adilane hakettiler ödülerini bana göre.
İster Manga , ister Comics , ister Frakofon , ister Fumetti istersede Karikatür dergileri olsun çizgi adına verilen her emek için keşke herkese ödül verilebilse.

Hep Çizgi romanı daha iyi yere getirebilmek adına yapılan bu ender çalışmaya ön ayak olan sevgili Ümit Kireçci nezdinde FRP.NET ve Ç.R.O.P ,un değerli emekçilerini kutlarım.

Geride kaldığını düşünen ödül alamayanlarında gönlümüzde en büyük ödül sahipleri olduğunuda unutmamalıyız.

Her sene daha iyiye doğru gitmesi dileğiyle...
BRAVO ÇİZGİ DİYARI!!!!!!!!

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,097
Herkese hayırlı olsun...
Daha iyi olmak ve daha iyisini yapmak için devam...

Lami Tiryaki

Onursal Üye
21 Nis 2009
513
3,729
ÇROP en iyi forum ödülüne layık görülen Çizgi Diyarı'nı ve müdavimlerini tebrik ediyorum.
Selamlar
Lami

kemancı

Yeni Üye
14 Kas 2011
19
39
Fedakarlık ,samimiyet, muhabbet, özveri, sonsuz paylaşım,vefa ÇİZGİ DİYARI'nın kafamdaki yeni ismi. Hepinize çok teşekkürler unuttuğum romanları tekrar okuma fırsatı verdiğiniz için,

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
26,100
İstanbul
Sanırım bu durum artık çizgi roman dünyasında bir marka olduğumuzun bir göstergesi.
Hayırlı olsun.

Sinbad

Süper Üye
12 Mar 2009
972
1,164
Niyet hayır akibet hayır oldu.Bu forum yola çıkarken iyi niyetle kimseyi katogorize etmeden sınıflandırmadan paylaşsın paylaşmasın yağ çeksin çekmesin herkesin ÇR okumaya hakkı var diye yola çıktı.Bu hayırlı niyetin akibetide hayırlı oldu oluyor olacak (inşallah).
Böyle bir forumun bu tip ödülleri alması artık sıradan bir hale geldi, geliyor, gelecek(inşallah)....
Forumumuza hayırlı uğurlu olsun.

Son düzenleme:

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,621
İzmir
Bir çok seçenekte benim oy verdiğim adaylar seçilmemiş olsa da forumumuzun yine en iyi olarak şeçilmiş olmasından mutluyum. Bu istikrar artık forumumuzu marka haline getirmiştir. ''En İyi'' olduğu tekrar tescillenmiştir.

Bütün dostlara teşekkürler.

vakanuvis

Süper Üye
5 Mar 2011
604
975
O kadar rahatımtım ki , nasılsa bizim forum ipi göğüsler diye :)
Tahminimde doğru çıktı.

Ve diğer ödül sahiplerine gelince hepsi bileğinin hakkıyla adilane hakettiler ödülerini bana göre.
İster Manga , ister Comics , ister Frakofon , ister Fumetti istersede Karikatür dergileri olsun çizgi adına verilen her emek için keşke herkese ödül verilebilse.
Hep Çizgi romanı daha iyi yere getirebilmek adına yapılan bu ender çalışmaya ön ayak olan sevgili Ümit Kireçci nezdinde FRP.NET ve Ç.R.O.P ,un değerli emekçilerini kutlarım.
Geride kaldığını düşünen ödül alamayanlarında gönlümüzde en büyük ödül sahipleri olduğunuda unutmamalıyız.
Her sene daha iyiye doğru gitmesi dileğiyle...
BRAVO ÇİZGİ DİYARI!!!!!!!!

Arkadaşlar merhaba,

Şerif Engin'e ve bu oylama dahil sokakta kitap okuma, Ali Recan'ı ziyaret gibi birçok etkinliğimize katılan ve para hak getire "hiç bir maddi şey" kazandırmayan etkinlikleri daha da arttırarak yapmamız için bize enerji veren tüm dostlara teşekkür ederim. Sadece çizgi romana katkı sağlamak gibi bir derdimiz var başkaca da bir şey yok!

Forum alalına sahip çıkan ve onun için zahmete giren dostları tebrik ederim. Umarım daha büyük işler yapılır, hepsinin de içinde yer alır güzellikleri çizgi roman adına çoğaltırsınız :)