2011 Çizgiroman Ödülleri Oylaması Başladı!

vakanuvis

Süper Üye
5 Mar 2011
604
975
Çizgi Roman Derneği (ÇRD) destekli "2. TÜRK ÇİZGİ ROMAN OKURLARI ÖDÜLLERİ" 2010 yılının en iyilerini oylamaya başlıyor. Okurlardan gelen adayların yarıştığı oylamada Türkiye'de yayınlanan çizgi romanların "en"lerinin seçilecek, "en"lerin yayınlanması ve "en"lerin okunması için de diğer okurlar teşvik edileceğini umuyoruz.

2. TÜRK ÇİZGİ ROMAN OKURLARI ÖDÜLLERİ 2011 Oylama için:

Oylama son tarih: 15.01.2012

vakanuvis

Süper Üye
5 Mar 2011
604
975
Ödül oylamasında düzeltmeler yapıldı bağışlayın!

Düzeltmeler!

1 - En İyi Çevirmen Kategorisinde gerçekleşen iki hatayı düzeltmek durumunda kaldık: İlke Keskin'in ismi eklenirken Sina Şehim'in 2010 yılında çevirisi olmaması sebebiyle adaylığı silinmiştir. Bu kategorinin tekrar oylanması gerekmektedir.

2 - New Avengers ile Astonishing X-Men dizileri 2010 yılında yayınlanmamıştır. Her ikisi de listeden çıkarılmıştır. Bu kategori tekrar oyanmak durumundadır.

3 - Burç Üner'in soyadı yanlışlıkla Ünver olarak yazılmış, $ 2.99'un adres açılımı tam olarak 'dır.

Hatalrdan dolayı özür dileriz! 4 kişi kontrol ettik ve yine de bunlar oldu...!

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Ben oyladım, çok keyif aldım..
İki yerde de kendime (sitemize) oy verdim..
Sizde oy veriniz..
Baskı yok!
Zorlama yok!
Her ne kadar benim göz bebeklerim olmasa da
yine de çok güzel bir etkinlik..
Sevgili ÇROP eline sağlık...

neptunn

Süper Üye
27 Tem 2009
1,871
4,941
Forumumuzun müdavimi çizgi roman sevdalısı değerli üyeler ve konuklar;

Şu an yarışta en iyi Çizgi Roman Forumu dalında çok az bir farkla önde görünüyoruz.

Bu açıkçası beni oldukça hayal kırıklığına uğrattı.Açık ara şimdiden birinciliğimizi ilan etmeyi beklerken doğrusu üzüldüm.

Değerli arkadaşlar, evet bu bir yarış netice itibariyle ancak sizden ricam lütfen ilgili siteye giderek oylarınızı kullanın.

Lütfen istirham ediyorum , hiç olmazsa oylarınızı kullanarak forumumuzu onurlandırın.

Ayrıca e-dergimiz ise oylamada açık ara geriye düşmüş.Bu durum kabul edilemez bir şeydir.

Haydi arkadaşlar, şimdi hemen bir kaç dakikamızı alacak olan bu oylamaya katılalım ve oylarımızı vererek şampiyonluğumuzu bütün forum alemine kabul ettirelim.

Biz sizlere güveniyoruz.Siz de bize güvenin ve oyunuzu kullanın.

Bütün değerli forumdaşlarımıza ve konuklarımıza şimdiden teşekkür eder, saygılarımı sunarım.

İlgili Link :

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
e-dergi olarak sadece 2 seçenek olması ne kadar kötü yahu..
umarım bir sonraki yılda 5-10 seçenek olur seviniriz.:)
oy verenlere teşekkürler..

ccahitkar

Onursal Üye
30 Eki 2010
4,805
2,617
metu
Çizgi diyarına oy vermemek mümkünmü ,böyle özgür forum bütün çizgi roman severlerin rüyasında bile görse inanamayacağı bir diyar.Hayaller burada gerçeğe dönüşüyor.

neptunn

Süper Üye
27 Tem 2009
1,871
4,941
Geçen seneye kıyasla oy kullanımı sanki daha fazla gibi geldi bana.

Şu foruma gönül verenlerin bu kadar iyi niyetine , bu kadar fedakarlığına rağmen biz bu yarışı kaybedersek, VİP olayı da bize göre ters olacağından biz bu forumun kapısına kilidi vurak gidek.

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,511
Adayları pekte beğendiğimi söyleyemeyeceğim.Forum olarak başabaş gidiyoruz ama sanki birşeyler eksik gibi.E-dergi olarak çok kısıtlamalı olmuş...Herkes kullansın arkadaşlar.

exodus

Aktif Üye
22 Tem 2010
334
112
Adaylar okuyucular tarafından gönderilmiş. Bu oylamanın sonucunu üç aşağı beş yukarı belli kılıyor. Böyle olucağına adaylar dernek tarafından belirlenseydi daha isabetli olurdu. Ayrıca anketler de az seçenekli olmuş. Rahatlıkla arttırılabilirdi. Özellikle çizgiroman konusunda yazılar yazan çok kaliteli bloglar varken.

12 Şub 2010
15,006
543,642
Oylamaya katılım çok az, ama daha uzun bir süre var, Çizgi Diyarı üyelerinin oylamaya ilgi göstermelerini dilerim. Sonuçlar çizgi roman dünyasına hayırlı olsun.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Gözbebeğimiz olan forumumuza gerekli desteği tabi ki verdim.. Burayı her ne kadar onure etsek azdır.

İyi ki varsın Çizgi Diyarı!!..

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,290
4,461
Sevgili arkadaşlar ben kendi hesabıma gurur meselesi yaptım bunu.Herbirimiz yüzlerce,binlerce kez karşılıksız olarak aldık aldık aldık.Burası belki de hepimizin gönül rahatlığı ile ''bizim işte burası''diyeceğimiz bir yıkılmaz kale.Gelin işte birkaç saniyemizi ayıralım ve Diyarımızın tek olduğunu,bizlerin de bu ''tek diyarın onurlu üyeleri''olduğumuzu,konu ile ilgili herkese ama herkese şöyle kasıla kasıla kabul ettirelim,herkese iyi akşamlar.

J

jack

KUTLUKHAN PEKER çizer değilmiydi?

En favori karkter bölümü niye 7 italyan 1 amerikan?Niye hiç Türk karakter yok?7 tane italyan olması saçmalık..

En çr dizisinde volto nascostos/Brendon/julia dünyada çapında ödül almış bone niye yok?

En iyi çr basan yayınevi bu kadar azmıydı diğerlerine noldu??

Ntv nerde?

Stephan king in kara kulseini basan altın kitap nerde?

Everest yayınları nerde?(özelikle başkomser nevzat gibi kaliteli bir eser basılmışken)

Demirbaş nerde?

Doğan kitap nerde???DC vertigodan dünyaca ünlü kutlukhan peker in çizdiği cario türkçe olarak çıkmışken bence 2011 de ki en iyi kitaplardan bir tanesi.

Çizgi düşler nerde?(3. ahit)

En iyi çr satış noktası bu kadar az mıydı?Birileri diğerlerini görmekmi istemedi?

Daha o kadar çok yazacak şey varki..

Ben sadece ÇİZGİ DİYARININ içinde bulunduğu yerlere oy verdim oda çizgi diyarının hatrına..

Bazı arkadaşlar niye üzülüyor gurur meselesi yapıyor anlamdım ÇİZGİ DİYARI
zaten TÜRKİYENİN bir numarası..

Zaten bu kadar tutarsızlıkların olduğu bir yarışmada ÇİZGİ DİYARI gibi bir tutarlı bir sitenin ne işi var..

Bence böyle bir organizasyonu zaten ÇİZGİ DİYARI nın yapması lazım..
O zaman gerçekten çok daha güzel ve sağlıklı olur..

Benim ÇİZGİ DİYARINI bu kadar sevmemin sebebi günümüzde herşeyin menfaat para çıkar olduğu bir dönemde bu işi karşılıksız hiçbir şey beklemeden göülden paylaşım yapan site üye olurken hiçbirşey beklemeden ayrımcılık yapmadan herkese açık olduğu için..

Alanada alamayanada ÇİZGİ ROMAN okuttuğu için çizgi diyarını çok seviyorum..

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,290
4,461
Jack kardeşim,Çizgi Diyarı'nın bir numara olduğunu senin,benim kabul etmesi değil ki önemli olan,asıl önemli olan bunun tescil edilmesi,bu da işte ancak listede bir numarada yer alırsan olur.Gurur meselesine gelince,evet öyle,gurur meselesi yaptım,hala da yapıyorum,iyi geceler.

J

jack

Bu kadar hatalar tutarsızlıklar yapılan bir organizasyonda çizgi diyarı tescil edilse nolur edilmese nolur...

Bence böyle bir organizasyonda tescil edilmek pek önemli değil.

Bu tip organizasyonları bence çizgi diyarı yapsa daha iyi olur..

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
arkadaşlar bu hatalar olmadan doğruyu bulmak imkansız.katılım sağlansınki
organize edenlerde daha iyiyi yapmak için şevkle çalışsın.
adaylar zaten bu gün belirlenmedi itirazlar veya öneriler günler öncesinden yapılabilirdi.
ilgilenen ,katılan tüm arkadaşlara gönülden teşekkür ederim.:)

hanefi

Süper Üye
13 Şub 2010
3,143
820
Siteye girdim, oyumu (oylarımı) kullandım.
Ancak soruların ve oylanacak kişilerin çok da tutarlı bir şekilde seçildiğini söyleyemem.
Bence de bir şeyler eksik.
Jack kardeşime katılıyorum.
Taraf tutmadan, bias yapmadan böyle organizasyonları hazırlamak gerekiyor.

vakanuvis

Süper Üye
5 Mar 2011
604
975
Eleştiriler oldukça, bunlar konuşuldukça, hatalarımızdan ders çıkardıkça güçleniriz :) Ama dilerim bunu öneride bulunanlar da yapar :O)

Selam Jack:

KUTLUKHAN PEKER çizer değil miydi?
Bizde çizerler aynı zamanda yazar değil mi? Çizgi roman senaristimiz-yazarımız var mı ki profesyonel?

En favori karkter bölümü niye 7 italyan 1 amerikan? Niye hiç Türk karakter yok? 7 tane italyan olması saçmalık..
Bilemedim neden yok acaba? Keşke önerseydiniz diyesim geliyor. Okurlar önerdi biz sadece gerekli koşulları yerine getirenleri oylamaya sunduk. Her kategoriye üç aday gösterilebiliyordu. Gönderdiniz de biz mi koymadık? :O)

En çr dizisinde volto nascostos/Brendon/julia dünyada çapında ödül almış bone niye yok?
Yukarıdaki yanıtın aynı burası için de geçerli. Şaibe olmasın, "kurul seçti, bu bunun adamı, şu şunun adamı" denmesin diye okura soruyoruz. Daha da soracağız. Aldığımız yanıt kalitesi işte o listeler oluyor.

En iyi çr basan yayınevi bu kadar azmıydı diğerlerine noldu??
Geçen sene en çok önerilen 5 yayıneviyle sınırlamıştık bu seneyse bazı kategoriler açılmayınca hemen her önerileni koyduk. Başkası önerildi de biz mi koymadık :Ğ

Ntv nerde?
Bilmem nerede? :d

Stephan king in kara kulseini basan altın kitap nerde?
Önerilmedi burada değil!

Everest yayınları nerde?(özelikle başkomser nevzat gibi kaliteli bir eser basılmışken)
Yok işte, çizgi roman okuruyum diyenler önermedi... Daha doğrusu açıklamakta sakınca görmüyorum iki öneri geldi Türk grafik novel kategorisinde Komser Nevzat onu da tek başına koyamadık şıklara.

Demirbaş nerde?
Orada :OP

Doğan kitap nerde???
Bilmiyorum valla :Z

DC vertigodan dünyaca ünlü kutlukhan peker in çizdiği cario türkçe olarak çıkmışken bence 2011 de ki en iyi kitaplardan bir tanesi.
eeee, 2011 baskısı ne işi var 2010 oylamasında, billa anlamadım :9

Çizgi düşler nerde?(3. ahit)
Geçen sene Thorgal'ı önerilmişti bu sene hiç bir şeyi...

En iyi çr satış noktası bu kadar az mıydı? Birileri diğerlerini görmek mi istemedi?
Biz de merak ediyoruz açıkçası. Birbirini tanımayan ülkemin her yanından aday gönderen okurları nasıl anlaşıp birilerine gıcık gitti hiç anlamadık. Olur mu olur :)

Daha o kadar çok yazacak şey var ki..
Kendimizi düzeltmek için öğrenmek isteriz ;)

Zaten bu kadar tutarsızlıkların olduğu bir yarışmada ÇİZGİ DİYARI gibi bir tutarlı bir sitenin ne işi var..
Valla bu kadar tutarlı, ilkeli, prensipleri olan bir organizasyonda Çizgi Diyarı olmasaydı üzülürdüm :'(
Hata mı? Daha çok yapacağız! Kimsenin daha önceden kurduğu, emek sarf ettiği herhangi bir sistemin üzerine iş yapmıyoruz. Bir tarafımızdan iş üretip en iyisini başararak bizden sonra yapacaklar için zemin oluşturmaya çalışıyoruz.

Bence böyle bir organizasyonu zaten ÇİZGİ DİYARI nın yapması lazım.. O zaman gerçekten çok daha güzel ve sağlıklı olur..
İnşallah... Kalbimden gelerek söylüyorum "inşallah yaparsınız!". Bu tarz organizasyonlar farklı şablonlarla ne kadar artarsa o kadar iyi olur! Çizgi romana aday göstermek veya oy vermek için okurlar ne kadar düşünmek zorunda kalırsa o kadar yararlı olur.
Çizgi Diyarı böyle bir şey yapsın verebileceğimiz bütün desteği veririz!

Hanefi "Taraf tutmadan, bias yapmadan böyle organizasyonları hazırlamak gerekiyor."
Katılıyorum ve altına imzamı atıyorum :)
Aynaya baktığımda gördüğüm kişiden de utanmıyorum çok şükür.

Herkese iyi oylamalar, düşünmeler, okumalar
Ümit

exodus

Aktif Üye
22 Tem 2010
334
112
İşte sorun da burada oylamaya girecek kişi/kurum vs. dernek tarafından oluşturulmuş bir kurul tarafından seçilmeliydi. Belki o zaman oylamanın objektifliğinden bahsedebilirdim.

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,304
49,801
NeverLand
Bence organizasyondaki en büyük sıkıntı alternatif çokluğundan ziyade çizgi roman sever görünen bazı kesimlerin aslında kendi egosantrik duygularını hayata geçirme kaygılarını yansıtma çabalarıdır.
Organize edenlere değil bu söylediğim.
Kendini yarı tanrı sananlara...
Hangi koşulda ya da durumda olursa olsun, bu site, tek amacı çizgi roman okur sayısını ve ilgisini arttırmak ve bu yolda elinden gelen her şeyi yapmak nosyonundan geri adım atmayacaktır.
Bu iş sadece seversen yapılacak bir iştir. Kim ne derse desin, neyle suçlarsa suçlasın bizim için bu böyledir, böyle de kalacaktır.
Bunu yeniden tüm dostlara hatırlatmak istedim.
Türkiye'de konuyla ilgili 500 kişi kalmış olduğuna inanmak istemiyorum ben.
Bu nedenle istediğiniz adaylara lütfen oylarınızı kullanın.
Burada olmanız bizim her şeyi dosdoğru yaptığımız anlamı taşımamalı.
O nedenle inandığınız seçeneklere oy verin lütfen.
Sevgiyle kalın.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
Oyumu kullandım.
Şayet bu güzide forum 1. olmazsa bu foruma üye olan ve hiçbir sıkıntı yaşamadan çizgi roman okuyan, fakat oy kullanmayan tüm kardeşlerime şimdiden teessüf ediyorum.
Bu bir gurur meselesi...
Lider olduğuna inandığımız forumumuzun liderliğinin teyidi meselesi...
ve bu forum bunu fazlasıyla hak ediyor.
Şu ana kadar arayı çok açmamız gerektiğini düşünürken, böyle olmadığını görünce hem şaşırdım hem de doğrusu üzüldüm.
Bu foruma birincilik yakışır diyen herkesi 2 dakikalarını ayırıp ankete katılmaları için davet ediyorum.
Ayrıca değerli admin kardeşlerimize, anket süresi sona erene kadar bu duyurunun ana sayfada sürekli olarak bulundurulması teklifini sunuyorum.
Saygılarla...

bayrakzaf.gif

Son düzenleme:

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,876
Forumdaki arkadaşların bu ankete gerekli ilgiyi göstermelerini önemle rica ederim.
Çizgi roman adına yapılan bu tür önemli katılımlar çizgi romanın geleceği açısından önemlidir.

Kurşunkale

Kıdemli Üye
10 Ağu 2010
125
96
Çizgi Diyarı'na birer oy da benden; bunu çoktan hak ettiği için.:)
Şu an ''En İyi Çizgi Roman Forumu 2010'' %42 ile birinci durumunda.:)

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,304
49,801
NeverLand
En çok online sayısı 15-20'yi geçmeyen ve benim de severek takip ettiğim altın madalyon'u bu kadar gizli seveni olmasından dolayı kutluyor ve çizgi roman sevgisi konusunu kendi bünyemde yeniden değerlendirmek istiyorum.
Çok şey yazdım da sildim.
Çizgi Diyarı bu ülkenin tek çizgi roman sevdiren forumudur.

silence

Süper Üye
26 Mar 2009
2,346
1,721
En iyi çizgi roman forumu ve en iyi çizgi roman dergisi seçeneklerinden Çizgi Diyarı ve Çizgi Diyarı E Dergi seçeneklerini seçip onaylayıp voteledim.

Diğer seçeneklerle ilgili pek fazla hatta hiç bir bilgim olmadığını itiraf edeyim.Yanlış bir değerlendirme yapılmaması için görüş belirtmedim.

Sonuçlara bakılınca bu yıl da hem en iyi forum hem de en iyi e dergi seçileceğiz.

J

jack

Yarışma yapmak için iş olsun diye yapılıyor bana göre hiçbir değeri yok.

Daha önçede yazmıştım eleştirilerime alakasız cevaplar verdiler vermediklerindede sorumluluğu okura attılar..

Çizgi diyarı babamın oğlu değil öbür çr siteleride..

Çizgi diyarından başka bir çr sitesi seçilirse gülerim ....

5 yaşındaki çoçuğu getirsen güler...

Türkiyede hangi site çizgi diyarının verdiği hizmetleri karşılıksız bir şekilde ticari bir amaç gütmeden veya reklam yapma derdi olmadan veriyor??

Varsa öyle bir site lütfen birisi söylesin yararlanalım hepberaber! yoksada kimsenin zoruna gitmesin..