Süperman Maceraları - Yeni Dünya

comedian

Onursal Üye
13 Tem 2012
1,275
4,695
433947.jpg

Süperman Maceraları - Yeni Dünya (İsim Hakkında Yorum Yok!!!)
Orjinal İsim: Superman - Earth One
J. Michael Straczynski

Çelik Adam, yeni bir nesil için...

Hikâyesini bildiğinizi zannediyorsunuz.

Clark Kent farklıydı. Uçabiliyordu. Duvarların arkasını görebiliyordu. Bakışıyla nesneleri yakabiliyordu. Ölümlüler arasında bir tanrıydı. Ama yalnız ve amaçsızdı.

Çoğu yirmi yaşındakiler gibi hayatıyla ne yapmak istediğini bilmiyordu. İstediği şeyi seçebilirdi: Spor, bilim, finans sektörü veya medya. Sadece gökyüzüyle sınırlıydı... Eğer güçlerini ve gerçek kimliğini dünyadan saklarsa.

Uzak gezegenlerden gelen gemilerle gökyüzü karardığında ve Dünya'nın varlığı tehlikeye girdiğinde, Clark hayatının en zor kararını vermek zorunda kalacaktı: Bütün insanlığın gözlerinin önünde ortaya çıkmak ve normal bir yaşam şansını sonsuza dek feda etmek... Ya da dünyanın yok olmasına izin vermek.

Yazar J. Michael Straczynski, Krypton gezegeninin son evladının hikâyesini modern zamanlara taşıyor ve kendi gezegenini yok eden yabancı güçten insanlığı kurtarmak için verdiği savaşı anlatıyor. Çizer Shane Davis ile beraber, Straczynski çok farklı bir Süperman sunuyor.

(Tanıtım Bülteninden)

Türkçe (Orijinal Dili:İngilizce)
136 s. -- 1. Hamur-- Ciltsiz -- 17 x 26 cm
İstanbul, 2013, 1. Basım

bu sefer fiyatta paylaşacağım çünkü DC telifleri çok pahalı diye yakınan bazı yayınevleri marvel (görece ucuz ya) seirlerini ki özellikle klasik serileri bizlere 25-35 tl arası fiyatlarla sunarken Yapı Kredi Yayınları bir kez daha o fiyatların ne kadar gerçekçi olmadığını çok pahalı telifleri olan DC serisi basarak kanıtladılar. sağolsunlar.

Etiket Fiyatı : 20,00 TL (KDV Dahil)
idefix Fiyatı :15,00 TL (KDV Dahil)

Moderatör tarafında düzenlendi:

abdullah

Çeviri & Balonlama
17 Nis 2011
1,377
3,555
Midgard
İsim biraz fail :D Ayrıca Man of Steel öncesi okunması gereken 2 çizgi romandan biri :D Teşekkürler bu haberi verdiğiniz için.

12 Şub 2010
15,006
543,758
Bankalar arada sırada güzel işler de yapıyorlar:)

YKY Yayınlarını beğeniyorum, yayınların başında bu işi seven birilerinin olduğu anlaşılıyor

Tabii ki alacağım:)

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,612
hiçbiryerde :)
Bence YKY veya NTV gibi holding
yayınevlerinin avantajı her tarafta
reklamlarının olması,bu sayede sürümden
kazanabilmeleri,hatta kar etmeyi düşünmemeleri,
bunu bir prestij olarak görüp başka yerlerde
bundan faydalanmaları :)
Yoksa bugün bir gazeteyi katlayın 1000 sayfalık
kitap eder ve 50 kuruşa satılıyor :)
Bu Süpermen'i ben de merak ettim,
almayı düşünüyorum şimdi..

comedian

Onursal Üye
13 Tem 2012
1,275
4,695
idefix'te yaz kampnyası %35 indirim başladı bazı yayınevlerinde... :)

Süperman Maceraları - Yeni Dünya 13 TL'ye düştü :)

almayı düşünenler fırsatı kaçırmasın :)

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,638
İzmir
Farklı bir evren farklı bir Superman,
ama aynı tat, muhteşem bir şey olacak tekrar Superman okumak.

Lakin bir hayal kırıklığım var. Ben new 52 veya başka bir noktadan sıralı seri beklerken Dünya 01'den bir hikaye geldi. Bakalım devam edecekler mi?

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,451
8,405
İzmir
Sanırım Klasik Maceralar Serisi hariç, hiçbir yayın evi macera sırasını düzgün olarak takip etmiyor. Bu, Tay ve Ceylan Yayınları döneminde de böyleydi, son dönem yayınlarda da. Klasik Thor bile sanırım ileri bir sayıdan başlıyor. İş, bizim çevirmen arkadaşlara kalıyor yine. Yayın evleri bu arkadaşlara birer maaş bağlasa çok iyi olur bence.

abdullah

Çeviri & Balonlama
17 Nis 2011
1,377
3,555
Midgard
Farklı bir evren farklı bir Superman,
ama aynı tat, muhteşem bir şey olacak tekrar Superman okumak.

Lakin bir hayal kırıklığım var. Ben new 52 veya başka bir noktadan sıralı seri beklerken Dünya 01'den bir hikaye geldi. Bakalım devam edecekler mi?

New 52! Superman'i yayınlayacaklarını duyurdular :D Sonrasında Batman bile gelebilir dedikoduları var :D

comedian

Onursal Üye
13 Tem 2012
1,275
4,695
o değilde sıralı sırasız neyse artık balonlamalar felaket... hiç özen göstermemişler... :( bu yayınevlerinde çalışan grafikerleri sokaktan mı topluyorlar anlamadım. "gel arkadaş bak bu çizgi roman bu program al bu yazıları içine koy yeter." diyorlar herhalde. ben böyle iş görmedim. (aslında gördüm diğer yayınevleri. görmedim derken tümünün yaptıklarını kastediyorum) gerekli şeyler ve marmara rezaletinden sonra bir de yky realeti çıktı şimdi. yaw gerekiyorsa gelsinler öğretelim. :)

bir örnek aşağıda :)

20130824145737.jpg

Son düzenleme:

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,638
İzmir
o değilde sıralı sırasız neyse artık balonlamalar felaket... hiç özen göstermemişler... :( bu yayınevlerinde çalışan grafikerleri sokaktan mı topluyorlar anlamadım. "gel arkadaş bak bu çizgi roman bu program al bu yazıları içine koy yeter." diyorlar herhalde. ben böyle iş görmedim. (aslında gördüm diğer yayınevleri. görmedim derken tümünün yaptıklarını kastediyorum) gerekli şeyler ve marmara rezaletinden sonra bir de yky realeti çıktı şimdi. yaw gerekiyorsa gelsinler öğretelim. :)

bir örnek aşağıda :)

20130824145737.jpg

Ahh be; forumumuzda ve bloglarda arkadaşlarımızın amatörce yaptıkları çalışmalarına bakıyorumda profesyonellere sadece gülüyorum.

TopFury

Çeviri & Balonlama
15 Şub 2010
74
147
Somewhere over the rainbow
Bizim tcct olarak yayinladigimiz superman - dunya bir konusunda yaptigim yorumlari burada tekrarlamayacagim...

Bugun remzi kitabevinde batman earth one cildi gordum. 20 dolar bir etiketi vardi. O kadar saglamdi ki cilt. Elinize aldiginizda hissettiginiz o kabartmalar parmaklarinizi gidiklarken akliniza gelen tek sey: bu gercek bir sanat eseridir oluyor... bir earth one cildinin nasil olmasi gerektigini gorunce... superman yeni dunya korsan bir yayin gibi geliyor... sanki bodrumda bir matbaada basilmis gibi.

Tatminsiz, huysuz bir kimse olmak istemiyorum. Elbette yapilan is gelisen sektore buyuk bir katki. Ancak bu katkilarin dogru sekillerde yapilmasini isterdim ben bir cizgiroman sever olarak...