Yaman Haftalık Çocuk Dergisi Sayı 05 - 04.05.1979

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,097
qnp479.jpg

Tarama direnç11 dostumun.
Kendisine teşekkür ederim.
İyi okumalar dilerim.

yaman çocuk - 05 çd.rar 139.2 MB

Moderatör tarafında düzenlendi:

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,943
Yaman'ın yayın hayatına başlama zamanlaması iyiydi. Diğer çocuk dergileri bir bunalım dönemine girmiş, kendilerini tekrar eder hale gelmişti, zaten yılların Doğan Kardeş'inin piyasadan silinmesi başlıbaşına devasa bir boşluk demekti. Yaman neden bu kadar kısa ömürlü oldu anlamak zor, hele ki hem Avrupa çizgiromanının hem Amerikan Comics tarzının sevilen örneklerini sayfalarına taşımışken.. Yayın hayatı 28 sayı sürmüş bir derginin hala sitayişle anılıyor olması da iyi bir şey tabi.. :)

Teşekkürler Direnç11, teşekkürler Ertuğrul...

dynamo

Onursal Üye
3 Eyl 2009
3,180
4,077
Tercüman Çocuk (Süpermen) ve Yaman Çocuk (Tor) hariç comics yayınlayan çocuk dergisi yok gibi.Tor kapaklı harika dergi için çok teşekkürler.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,130
Değerli dostlarım,
emekleriniz ve bu güzel paylaşımınız için teşekkür ediyor,
selam ve saygılarımı iletiyorum.

bayrakzaf.gif

ginobili

Onursal Üye
E-Dergi Takımı
16 Şub 2010
151
1,612
Sevgili Ertuğrul ve Direnç11'e Yaman Dergisi'nin bu güzel sayısı için teşekkür edelim, ve topa aşağıdaki reklamla girelim;

A26RG7.jpg

19 Nisan 1979 tarihli Perşembe günü çıkan Hürriyet Gazetesi ilanında, "Ders bitince Yaman okunur" mottosu kullanılmış, bir çok dergi gibi Cuma'ları boşuna seçmemişler belli ki:D

O291a0.jpg

Önce Engin Verel ve bu dergideki favori karakterim Bruno Brazil'e bir selam çakalım, Yaman çocukken bizim eve düzenli girerdi, önce resimlerine bakmakla yetinirdim, sonraları okumayı sökünce tekrardan ele almıştım. Bir de bu dergileri tekrardan toplamak isteyen dostlar için ufak bir ipucu verelim; derginin yayını 26ncı sayıda sona ermiştir, ama yarım kalan maceralar sonradan piyasa çıkan Gelişim Yayınlarının hazırladığı üstü kahramanların resimlerinin yeraldığı klişeli 2 adet ciltte olan 27 ve 28nci sayılar vasıtası ile tamamlanabilmiştir. Ne yazık ki dergiler orjinal şekilde ciltlenirken ilk 26 sayının kapağı sökülmüştür. Sevgili Mistercaki sağolsun, ondan görerek aşırdığım fikirle, bu dergileri tek tek toplayıp, kapaklı olarak orjinal cildi içine tekrardan soktum:p Meraklıları için güzel bir örnek olabilir...​

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
53
72
denizci
Milliyet Çocuk'tan sonra, ikinci tuttuğum çocuk dergisi; kesinlikle Yaman'dır, zaten Tercüman Çocuk, Türkiye Çocuk, Hürriyet Çocuk gibi... çocuk dergileri kültürüm aşırı zayıftır, hatta bazılarında yok bile, ama Milliyet Çocuk ve Yaman'da sağlamımdır, Milliyet Çocuk üyesiydim zaten, kaçırdığım hafta asla olmamıştı, eve gelirdi postayla, ah işte hiçbirini saklamadık, Yaman'ın da hepsini almıştım, ama Yaman ilerleyen sayılarında; kaliyesini bir miktar bozmuştu hatırlıyorum, malum; kısa ömürlü de olmuştu zaten, seri tamamlansın; hepsini mutlaka baştan okuyacağım, hem Yaman'dan ne derlemeler de çıkar şimdi, yaman dergidir, çok sağol Zeki abim :)

KEMAL 67

Yeni Üye
7 Şub 2012
7
8
Değerli direnç 11 ve ertuğrul..elinize emeğinize sağlik,ne zamandir aradiğim kitapti fakat 5. Sayinin bulunduğu linkte dosya görünmüyor,mümkünse mediafire da paylaşirmisiniz.?