Yaman Haftalık Çocuk Dergisi Sayı 09 - 01 Haziran 1979

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,278
Yaman Çocuk dergileri kendi kategorisinde ki en güzel yayınlardan birisidir.
İçeriği ile o zamanlar bizleri cezbeden dergilerden birisiydi.
Çinliler bir ülkenin geleceğini okumak için çocukların hangi oyunlarla oynadıklarına bakarmış.
Bizim çocuk falında savaş oyunları , toplu tüfenkli strateji oyunları ilk sırada.Hatta bu analizi güçlendirmek için bir parkta çocukları gözlemledim.Aç kapıyı bezirgan başını oynayan kimseyi göremediğim gibi saklambaç bile oynamıyor çocuklar.
Bu çocuklara insancıl oyunlar oynamayı öğretemezsek geleceğimiz karanlık.
Uzun süre savaş oyunlarının bir salgın gibi internet cafelerde sonraları play station salonlarında oynandığını düşündükçe ne kadar sistematik bir saldırı içinde olduğumuzu düşünmüyor değilim.
Holywood yapımı korku ve gerilim filmleri , uzaylı istilası , süper kahraman temalı yapımların toplumların bilinçaltına savaşın gerekliliğini kodladığını düşünenlerden değilim bu konuda ki yargım kati.
Siz son zamanlarda hiç duygusal bir filmin gişe yaptığını gördünüzmü çok ender bir durum olarak evet.
Genellikle istila , savaş , çıldırmış yapay zeka , vur ,kır ,kaç tarzı özel efekt dışında hiç bir özelliği olmayan duygusuz apokaliptik yapımlar.
Holywood artık Darkwood'a dönüşmüş durumda.Karanlık işlerin sinematik altyapısı dışında üretilen çok ciddi filmler maalesef yok.Sonradan öğreniyoruz ki Pentagondan onay alınmadan hiç bir üretim yapılamıyor.Yaklaşık 5 milyar dolarlıkta finansman sağlanıyor.
Ne kadar çok düşünce üretirsek o kadar iyi.
Emekleriniz için çok teşekkür ederim.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,278
İnternet ortamından bulabildiğim kapak resmini ekliyorum.
Daha iyisi bulunana kadar....:)

a4RvAV.jpg