Yaman Haftalık Çocuk Dergisi Sayı 08 - 25 Mayıs 1979

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,733
44,000
denize sıfır
Bu dergiler hiç elime geçmedi.
Mahallede Kızılmaske'ler kapı önlerinde dolaşırdı ama dergi abilerimizin ilgisini çekmemiş.:)
Teşekkürler Il Grande Kudret.:)

Soleil

Süper Üye
19 Mar 2010
650
980
Çok pahalı olduğu için alamazdık bu dergiyi. Hep içimde bir ukde olarak kalmıştır. Normal çocuk dergisinin 3 katı fiyatına satılırdı. Haliyle uzun süreli olamadı. İçinde Frankofon çizgi romanlar vardı. Bu çizgiromanlar ilgi görmüş olmalı ki, dergi kapandıktan sonra Tercüman Çocuk dergisi bunları satın aldı ve yayınlamaya devam etti. Teşekkürler Sayın Kudret Sabancı.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,097
Zamanında bulamadığımız dergileri bizimle buluşturan dostlar sağ olsun.
Şimdi keyifle okumak üzere arşive gidiyor.
Teşekkürler üstadım.

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,943
Çok pahalı olduğu için alamazdık bu dergiyi. Hep içimde bir ukde olarak kalmıştır. Normal çocuk dergisinin 3 katı fiyatına satılırdı. Haliyle uzun süreli olamadı. İçinde Frankofon çizgi romanlar vardı. Bu çizgiromanlar ilgi görmüş olmalı ki, dergi kapandıktan sonra Tercüman Çocuk dergisi bunları satın aldı ve yayınlamaya devam etti. Teşekkürler Sayın Kudret Sabancı.

Yaman'ın yayına başladığı 1979 yılının Tercüman Çocuk'u sene başı 5 tl'den açmış ağzını ama bir kaç ay içinde önce 7,5 sonra da 10 tl'ye yükseltmiş fiyatını. Milliyet Çocuk ilk aylarda 7,5, sonraları 10 tl'ye satılırken Yaman 15 tl'den Nisan ayında girmiş piyasaya. Pahalı olduğu konusunda haklısınız, ama 3 katı kadar da değil. Tercüman da Milliyet de zaten 1980'in ilk çeyreğinde fiyatını 15 tl'ye çıkarmış.

Anlaşılan ekonomik hareketliliğin yaşadığımız şu günlerdekinden geri kalmadığı yıllarmış, yayıncılar dergilerinin üzerine koydukları rakamdan zarar etmeden satmayı birkaç aydan fazla sürdüremiyorlarmış.

RD1907

Yeni Üye
3 Mar 2016
70
527
Rahmetli babam sayesinde çocuk dergilerinden hiç mahrum kalmadım. 1978'den 1984'e kadar Milliyet Çocuk dergisini her hafta aldım, Yaman Çocuk dergisi aylık olduğu için aslında o kadar da pahalı sayılmazdı bence, onu da ilk sayısından son sayısına kadar almıştım. Hatta Thor ve İskandinav Mitolojisi ile de Yaman Çocuk sayesinde tanışmıştım. Bu dergileri aşırı titizlikle bodrumda kolilerde saklıyordum, şu anda elimde olsalar ne kadar değerli olacaklardı, keşke su basmasaydı... :(

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,353
Sevgili Kudret bey üstadımıza teşekkür ederken internetten bulduğum derginin kapak resmini elden geldiğince elden geçirerek paylaşmak istedim.
Selamlarımla.
Çözünürlüğü çok iyi değil ama yenisiyle yer değiştirene kadar idare eder.
Lanet olasıca gringolar.

KWkInh.jpg