Yakın Tarihimiz - 1962 - Sayı 1

farubi

Aktif Üye
20 Eki 2009
317
5,186
j7a0.jpg

İçindekiler
...................
Devirlerden Hatıralar..3
Atatürk'ün Açtırdığı İlk ve Son Dava..6
Cavid Bey Neden Tevkif Edildi..10
Rauf Orbay..13
Rauf Orbay'ın Hatıraları..16
İttihadı Terakki Cemiyetine Nasıl Girdim..23
İstiklal Savaşında Denizciler..25
Medine Müdafaası..28
Medine Kahramanına..31
Atatürk'ün Bütün Söylev ve Demeçleri..32

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,503
Bu dergilerden bizim kütüphaneden 3 cilt çıktı, 1 nci sayıdan 38 nci sayıya kadar ve artık bizim, tarayacak arkadaş olursa gönderebilirim ve hatta ben en iyisi karargaha göndereyim.

ikarus75

Aktif Üye
31 Ağu 2011
356
500
Günümüz tarih dergileri bu eski tarih dergileri yanında çok sönük kalıyor.Bu dergilerde sadece tarih okursunuz.Sİyasete bulaşmamış yayınlar bunlar.Günümüz tarih programlarını izliyorumda bazıları resmen rezalet.Cine5 te bir tarihçi var adam resmen yobazın önde gideni.Adam TRT 1 de Ertuğrul dizisinin yapımcisıyla programa çıkmış tartışıyorlar.Bizim kıtzeka tarihçi hoca adama ne diyor biliyormusunuz ,efendim dizide Ertuğrul Gazi neden sol eliyle yemek yiyormuş?Yakişık alirmıymıymiş.Adam ne diyeceğini şaşırdı.

Son düzenleme:

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,503
Müslümanız diyoruz müslümanlığı bilmiyoruz, Türküz diyoruz Tarihimizi bilmiyoruz, biz her şeyi kısa yoldan kestirmeden yapan bir milletiz herhalde, günlük yaşamımda çok karşılaşıyorum, doğruyu söylediğiniz halde karşınızdaki inanmak istediğine inanıyor, siz ne söylerseniz söyleyin.

Şimdi Ertugrul Gazi sol eliyle yemek yediği için gavurmu olmuş sormak lazım o tarihçiye, ne alaka sağ sol el yemek yemesinin tarihimizle.

2 gün izne ayrıldım, sırf eskilerden bi şeyler bulabilme ümidiyle baya bi kitap ve kolileri boşaltıp tekrar düzeltmem gerekiyor.

Çılgın bir çağdayız, internet manyağı olduk, her şeyi google amcaya facebooka soran bir millet olduk. Ve bunu birileri gayet iyi kullanıyor.

Bizlere de düşen elimizden geldiği kadar tarihimizi, kültürümüzü, yaşamımızı velhasıl her şeyimizi iyi veya kötü yüklemek.

Belki bir resim bir kelime ararken birileri bakarda feyz alır.

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,726
25,910
ordu-turkey
Bu dergilerden bizim kütüphaneden 3 cilt çıktı, 1 nci sayıdan 38 nci sayıya kadar ve artık bizim, tarayacak arkadaş olursa gönderebilirim ve hatta ben en iyisi karargaha göndereyim.

Değerli kardeşim bu dergiler toplamda 52 sayı olmalı ben bir dönem taramıştım bir bakayım gerçi benim taradıklarım ciltten taranmış olduğu için sizin gibi ustaların yaptığı taramaları gördükten sonra hala var mı bilmiyorum ama ham olarak varsa ve o berbat haliyle istenirse elimdekileri ekleyebilirim..

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,503
Abi taranmış varsa düzenleriz, muhtemel 4 ncü ciltte vardır ama nerden çıkacak göreceğiz bizim kütüphaneden 3 cilt tamam bende şu anda.