Tenten Burhan Yayınları Sayı 22 - Yamyamlar Adası (08.11.1966)

12 Şub 2010
15,006
543,719
tenten2201.jpg

Sayın jfb41 şahsında
Tüm çizgi roman tutkunlarına
Saygılarımla​

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,943
Bu seri Tenten'lerin anteti Tenten Tibet'te kitabının kapağından aşırılmış. Biraz doğu esintili bir kaligrafi. Eh, "bizim" Tenten de orijinaline göre daha doğulu zaten. Yani tencere-kapak... :)

Teşekkürler Profesör...

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,086
Kastamonu
Demiştim "Yamyamlar Adası macerası da vardır Hocam'da," diye... Yanılmamışım.

Çok teşekkür ederiz Hocam. Çarşamba günü Düzlerçamı'na sizi de bekliyoruz inşallah... :)

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,097
Büyük emeklerle bize ulaşan bu değerli kitap ve paylaşım için teşekkür ederim.
Emeklerin büyük hakkın ödenmez abi,sağolasın.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,647
Kasımpaşa
Doğallıkla yorumları okuyunca bu maceranın da bizim işlerden olduğunu anladım.. Zaten bizden başka kimsa doğrudan diğerine yamyam demez.. Bu kadar yamyam başka nerede var ki.. Haluk Abime çok teşekkürler..

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
53
72
denizci
Bu seri Tenten'lerin anteti Tenten Tibet'te kitabının kapağından aşırılmış. Biraz doğu esintili bir kaligrafi. Eh, "bizim" Tenten de orijinaline göre daha doğulu zaten. Yani tencere-kapak... :)

Teşekkürler Profesör...

Üstadım, bana da yabancı gelmiyor diyordum :Z harbiden tam olarak copy yapmışlar :D hatta pes yani bu kadar olmaz :d

aaaaaffftty77788899.png

bbbbgdgdgdgrtrtrt.jpg

fffftttffhhkkkttttttttttt.jpg

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,943

Üstadım, bana da yabancı gelmiyor diyordum :Z harbiden tam olarak copy yapmışlar :D hatta pes yani bu kadar olmaz :d

Yav, adamlar çizgiroman kahramanını kaçırıp, kendi kötü emellerine alet etmişler, bir yazı karakterini de araklamayı başarsınlar, di mi? İşin ilginç yanı Tenten de Stockholm sendromuna tutulmuş gibi bir sürü maceraya atılmış kaçıranlar adına.. :)

Laf, aramızda biz de böyle tipleri seviyoruz galiba.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,130
Tenten'i severim; dinlendirici ve keyif verici bir çizgi romandır.
Uçan tenteni de severim, yamyamlarla uğraşanı da,
yerli çizimini de, yabancı çizimini de...
Sağ olun Sayın "Profesör;
teşekkürlerimi iletiyorum.
Saygılarımla...

bayrakzaf.gif

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,087
36,747
İstanbul
Tenten ile Kaptan'ın olağanüstü(?) maceraları devam ediyor. Tenten "Korkunç fırtınada gemimiz battı. Evet, şimdi hatırlıyorum." diyor ama gemileri hiç batmadı ki. Aman, neyse... :)

Bu arada dikkatli gözleri için sevgili abartman'a ve ilgili görselleri taşıdığı için fındıkfındık'a da teşekkür edelim. Rahmetli Şahap Ayhan yukarıdan tebessümle bakıyordur umarım bize. Saygıyla analım.

Teşekkürler, Haluk Abi.

Bay_X

Onursal Üye
30 Haz 2012
1,672
17,185
Büyük emeklerle bize ulaşan bu değerli kitap ve paylaşım için teşekkür eder, saygılarımı sunarım.

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,943

Bu arada dikkatli gözleri için sevgili abartman'a ve ilgili görselleri taşıdığı için fındıkfındık'a da teşekkür edelim. Rahmetli Şahay Ayhan yukarıdan tebessümle bakıyordur umarım bize. Saygıyla analım.

Taklit aşamasından geçmeyen sanatçı var mıdır bilmiyorum. Ama çoğu kişi bunun kaçınılmaz, hatta ürün veren kişinin kendini bulması için zorunlu aşamalardan biri olduğunu savunur. Ama eninde sonunda aşılmalı bu durum ki, sanat ortaya çıksın. Şahap Ayhan da aşmıştır kanımca. Ben de saygı ile anıyorum kendisini. O yüzden saptamalarımız eleştiriden ziyade, biraz espriili bir dille olsa da "durum bu" demekten öte değil.