The Love Bug (1968)

agartan

Onursal Üye
28 Haz 2019
1,225
11,296
The Love Bug (1968)

Yönetmen: Robert Stevenson
Senaryo: Bill Walsh, Don DaGradi, Gordon Buford
Müzik: George Bruns
Ülke: ABD
Tür: Komedi, Aile, Spor
Süre: 108 dk
Vizyon Tarihi: 24 Aralık 1968 (ABD)
Dil: İngilizce, Çin Lehçesi, İspanyolca
Çekim Yeri: San Francisco, California, ABD
Nam-ı Diğer: Car-Boy-Girl
IMDb Rating: 6.5
2 Ödül

Sunum: 810 MB, 720p, orijinal dilde ve Türkçe altyazısı yanındadır.

"Herbie":

l-the-love-bug-kp3p2.jpg

Bazen imkansız gibi görünen olasılıklar aslında kaçınılmaz olanlardır.
Jim Douglas, mesleğinin elverdiği ölçüde sıradan bir yarış arabası sürücüsüdür.
Çıktığı yolculuk ise oldukça zorludur, çünkü hayatının yarışında bir
Volkswagen Beetle -nam-ı diğer vosvos- ile şampiyon olmaya çalışacaktır.

l-the-love-bug-v34r1.jpg

* ekşi sözlük (+18): *

* Yıllarca tüm VosVosların arkasına "Herbie" yazılmasına vesile olmuştur.
Günün birinde arkasında "kamaşullah" yazan bir VosVos gördüm ve
Herbie ekolünün yıkılışına üzülsem mi sevinsem mi bilemedim...
*

Gordon Buford'un 1961 tarihli Car, Boy, Girl adlı kitabına dayanıyordu.

Herbie'nin marka "53" yarış numarası, L. A. Dodgers beyzbol oyuncusu Don Drysdale'in
hayranı olan yapımcı Bill Walsh tarafından seçilmişti.
(Dodgers'da sporu bırakan Drysdale'in forma numarası 53 idi).

Herbie, Volkswagen L87 inci beyazına boyanmış 1963 Volkswagen Beetle lüks ragtop sedan'dı.
Herbie'nin iç kısmı özel bir yansıtıcı olmayan gri renkli boya ile boyanmış,
böylece kamera ve stüdyo ışıkları yansımayacaktı.
Normal şartlar altında, iç mekan uygun bir beyaz olacaktı.
Herbie'nin California lisans numarası OFP 857, gerçek numaradır.

kisspng-herbie-the-love-bug-volkswagen-beetle-car-die-cas-5b088130a17443.9378325615272840166613.jpg

Filmin açılış sahnesinde "Fireball 500" filminden görüntüler kullanılmış.

Volkswagen marka adı veya logosu, üreticinin Disney'in adını kullanmasına izin vermediği için filmin hiçbir yerinde bulunmuyor.
Bununla birlikte logo, Herbie'yi Jim'in kullandığı ilk sahnede fren pedallarında ve Jim'in fren yaptığı tüm sahnelerde gösteriliyor.
Jim frenleme yapmak için Herbie'yi kapatmaya çalıştığında, kontak anahtarında da anlık olarak seçilebiliyor.
VW "Wolfsburg" direksiyon göbeğindeki kale amblemi de otomobilin iç çekimlerinde görülüyor.
Bununla birlikte Disney, daha sonra üretilen filmlerde Volkswagen ismini teşvik etmiştir
(o yıllarda VW'nin satışları düştüğü için).

Senaryoda, araca sadece "Herbie", "küçük araba" veya "Böcek" deniyordu;
Beetle takma adı, daha sonra Volkswagen tarafından ticari marka yapılmış.

latest

1965 Apollo GT, ABD'nde Oakland, California'daki Uluslararası Otomobiller tarafından üretilen nadir bir spor otomobildi.
3500cc Buick V8 motoruyla birlikte İtalyan tasarımlı bir gövde kullanılmış. (5000cc'lik bir versiyonu da varmış)
Bu araba bugün özel bir koleksiyoncunun elinde ve sarı boyası ile 14 numaralı logosuyla filmdeki gibi restore edilmiş.

Wm8Iytl.jpg

Thorndyke'nin lüks otomobili 1955 Rolls-Royce Silver Wraith'dir.

biga.jpg

Keyifli seyirler, sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

*

sinan.dinler

Aktif Üye
21 Şub 2016
359
1,003
Sn Agartan, paylaştığınız genelde sinematek filmleri meraklısı için çok güzel bir arşiv. Her ne kadar sinematek filmleri pek ilgimi çekmiyorsa da emeğiniz her türlü takdire şayandır.

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,232
Teşekkürler "agartan". Bu film 70'lerin başında ülkemizde çok iyi gişe yapmıştı diye hatırlıyorum. Aslında pek çocuk da sayılmazdık (Lise'deydik) ama nedense bu film de benzerleri gibi çok hoşumuza gitmişti. Belki de yokluktan. Zira ortalarda ne televizyon vardı ne de internet. Eğlence için seçeneklerin kısıtlı olduğu bir devirdi (ama bence bugünden çok daha iyiydi). Bu arada geçen yıl bu filmin çizgi romanını (İng) şurada sunmuştum: Love Bug (1968) - Gold Key Movie Comics

bilginefe

Yeni Üye
8 Tem 2021
5
8
Çoo teşekkür ediyorum

Değerli arkadaşlarım. Bu filmin TÜRKÇE DUBLAJ veya TÜRKÇE ses dosyasına nasıl ulaşabilirim?
Teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

agartan

Onursal Üye
28 Haz 2019
1,225
11,296
Değerli arkadaşlarım. Bu filmin TÜRKÇE DUBLAJ veya TÜRKÇE ses dosyasına nasıl ulaşabilirim?
Teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

Sayın bilginefe, benim için yabancı filmlerde Türkçe dublaj / Türkçe ses dosyası şart değil, altyazı yeterli oluyor.
Filmleri orijinal dilinde izlemeyi sevdiğimden, Türkçe dublaj için bir çaba harcamıyorum.

Bu tarz isteklerinizi buraya: http://www.cizgidiyari.com/forum/ya...i-film-isteklerinizi-buraya-yazin-lutfen.html
yaparsanız, çok daha fazla diyardaş görebilir.

Saygılar.