Defendor (2009)

agartan

Onursal Üye
28 Haz 2019
1,225
11,297
Sayın Scanfan'ın "İçinden ÇR geçen filmler" listesindeki filmleri (bulabildiğim kadarıyla) paylaşmaya çalışacağım.

Bulabildiğim 7. Film: Defendor 2009 (Koruyucu)

Yönetmen: Peter Stebbings
Senaryo: Peter Stebbings
Ülke: Kanada, ABD, İngiltere
Tür: Komedi, Suç, Dram
IMDb: 6,8/10
Film önemli olmayan 2 ödül kazanmış.

turkcealtyazi.org sitesinden bir yorum:

Aslında oyuncu kimliğiyle tanıdığımız bir isim olan Stebbings'in ilk yönetmenlik denemesi. Eksikleri çok.
Ama fikir ve niyet bu derece sağlam olunca insan görmezden geliyor.

Peter Stebbings Separation isimli vasat bir gerilim filminde yer aldı.
Empire of Dirt isimli bir başka filmde ise tekrar yönetmenlik koltuğunda.
Çok başarılı bir isim olmasa da bir deneyin derim.
Defendor rolünde sadece dursa bile gülünecek bir tipi olan Woody Harrelson harikalar yaratıyor.
Tek başına sahne alıyor sanki. Bu karakteri ondan başkası böyle oynayamazmış zaten. Sadece izleyin ve bana güvenin. Mükemmel gerçekten.
Woody Harrelson ne oynasa nerede oynasa o filmi canlandırıyor ve hep bir artı katıyor.
Flaş filmler olan The Hunger Games, Seven Psychopats ve özellikle de Now You See Me'de de rol aldı.

Woody Harrelson'un bu mükemmel performansına destek veren isimler arasında kötü adam rolünde olmasına rağmen,
filmin her bölümünde gülmemi sağlayan Elias Koteas vardı.
Normalde o kadar sempatik bir tipi olmasa da bu filmde komik geldi bana.
Aslında başarılı bir aktör olan ve uzun bir kariyere sahip Koteas'ı yardımcı oyunculuğun önünde görme fırsatımızın olmamış olması bir şanssızlık.

-baalpteor: The Last Days on Mars ile nispeten daha ön planda oldu, ama filmin kalitesinden şüpheliyim. 5,5/10 IMDb-

Filmde Michael Kelly'nin keyif veren iyi insan portresi de hoştu.
Sinirlerimi geren (ki bu başarısını gösterir) Kat Dennings de apayrı bir tarza sahipti.

Bu film anlayana arşivlik. Kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim. Saygılarımla… 8/10 puan

Bu filmi 20 gün sunumda tuttuktan sonra kaynağını sileceğimi söylemeliyim.
Defendor 1080p çözünürlükte olup, 1,9 GB hacmindedir.

Buradan indirebilirsiniz:

Tam uyumlu altyazı için:

Keyifli seyirler olsun.

Ekli dosyalar

• defendor.jpg
    defendor.jpg
    25 KB · Görüntü: 15
Son düzenleme:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,647
Kasımpaşa

Bu filmi 20 gün sunumda tuttuktan sonra kaynağını sileceğimi söylemeliyim.

Daha önce defalarca yazmışımıdır.
Film paylaşımları ile ilgili olarak bazı kurallar koymaya çalıştık.
Şöyle olsun, böyle olsun aman günde ikiden fazla olmasın şu tarihten eski olsun falan diye...
Hep aklımdan geçen hiçbir sinema paylaşım sitesinde bulunmayan ve sinematek anlayışı film paylaşılmasıydı.
En sonunda bir dostumuz çıkıp belirli bir konu çerçevesinde film paylaşmaya başladı derken yukarıdaki ibareyle karşılaştım.
Muhakkak sizin açınızdan bir anlamı vardır ama ben pek mantıklı bulmuyorum. Bu linklerin hep çalışır olmasını tercih ederim.

agartan

Onursal Üye
28 Haz 2019
1,225
11,297

Daha önce defalarca yazmışımıdır.
Film paylaşımları ile ilgili olarak bazı kurallar koymaya çalıştık.
Şöyle olsun, böyle olsun aman günde ikiden fazla olmasın şu tarihten eski olsun falan diye...
Hep aklımdan geçen hiçbir sinema paylaşım sitesinde bulunmayan ve sinematek anlayışı film paylaşılmasıydı.
En sonunda bir dostumuz çıkıp belirli bir konu çerçevesinde film paylaşmaya başladı derken yukarıdaki ibareyle karşılaştım.
Muhakkak sizin açınızdan bir anlamı vardır ama ben pek mantıklı bulmuyorum. Bu linklerin hep çalışır olmasını tercih ederim.
Sayın Savok;
paylaştığım filmlerin sinematik bilgilerini verdiğim gibi, dosya hacimlerini de yazıyorum; DL yapacak üye bilgilenmiş oluyor.

İnceleyecek olursanız, UL yaptığım dosya.co sitesindeki 30 GB'lık bir kotayı geçmiş durumdayım.

Bu site -öyle sanıyorum- yerli ve milli bir site. :)
Dolayısıyla hem UL, hem DL çok hızlı oluyor.

Bundan ötürü; biraz önce şöyle bir kurnazlık yaptım:
Diyar'a Chrome tarayıcısıyla giriyorum; dosya.co sitesine de chrome üzerinden abone oldum.

Ama masaüstü bilgisayarımda ayrıca bir de Opera tarayıcısı var.
İşte bu Opera üstünden II. bir e-posta adresi aldım.
Bu II. e-posta adresi ile II. bir dosya.co aboneliği aldım. :)

Yani, 30 GB + 30 GB yer sahibi oldum.

Aslında "kurnazlık" değil benimkisi, verilmiş bir hakkın farkına varıp kullanmak.

Ama yine de, 60 GB hacim 720p -yaklaşık- 70-75 film demek.
1080p olarak ise, -en düşük hacim 1,6 GB- 35-40 film demek.

Net'te artık DVD versiyon filmler yok denecek kadar az, olanın da (p2p) paylaşımı çok az;
yanında 720p versiyonu oluyor, (p2p) paylaşım desteği çok fazla oluyor.
(örneğin American Splendor DVD versiyonu, 720p değil. Sadece o versiyonu vardı.)

Aslında yüzlerce vasatın altında film paylaşmaktansa, IMDb 7+ filmleri paylaşmak istiyorum.
Sayın Scanfan'ın "İçinden ÇR geçen filmler" listesindeki filmleri paylaşma fikrine kapılalı 48 saat oldu,
daha önceden niyetim IMDb 7+ filmleri en düşük 720p paylaşmaktı.

Her şeye rağmen (mediafire denemeyeceğim, UL yapılan dosya video ise, DL yapılması için abonelik koşulu var)
Mega.nz sitesini de deneyeceğim.

Ve, aslında ben de size yönetici olmanız sebebiyle bir soru sormak istiyordum; başka bir konuda.
Şöyleki, biliyorsunuz, JOKER filmi ekim ayında ülkemizde vizyona girdi. Belki de gösterimden çıkmıştır bile.
İşte bu filmi, telif haklarına gereken önemi veren bir siteden BluRay diskten riplenmiş bir versiyonunu edindim.
Paylaşım sitesine yükledim, orada asılı duruyor.
Net'te yaptığım araştırmaya göre ancak Nisan 2020'de telif hakkı oluşacak.
"Paylaş" derseniz, indirme linkini vereceğim.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,647
Kasımpaşa
Sevgili dostum açıklamalarını çok beğenerek takip ediyorum.
Scanfan dostumuzun açtığı listeye göre paylaşım yapma fikrin ise baştan bu yana sinema paylaşımları konusunda aklımda olan şey...
Çok güzel paylaşımlar yaparken linklerin silineceği uyarısı biraz kötü sürpriz oldu.
Keşke kalsalar da isteyenler her zaman ulaşabilsinler.
Ancak güncel filmlere ilişkin paylaşım yapılmaması gerekiyor.
Hele de hala gösterimde olan filmler kesinlikle olmamalı.
En az 20-25 yıllık bir süre öncesinden gelen filmler paylaşılırsa daha iyi olur.
Selam ve sevgiler.