Butch Cassidy and the Sundance Kid (1969)

agartan

Onursal Üye
28 Haz 2019
1,225
11,297
Butch Cassidy and the Sundance Kid 1969

4 Oscar ödülü. 16 farklı ödül ve 14 adaylık.
IMDb Top 250: #241 (8,0/10 imdb puanı)

Filmle ilgili turkcealtyazi.org sitesindeki bazı yorumlar:

Şu film Paul Newman ve Robert Redford sayesinde bu kadar güzel olmuş, adamlar birlikte filmi o kadar yükseltmişler ki bundan daha iyisi olamazdı.
Mizah konusunda mükemmel uyum sağlamışlar ve oyunculukları bana yeterince samimi geldi.
Bir diğer yandan, güzel bir hikaye ve George Roy Hill'in harika yönetmenliğiyle film 1969'da büyük bir etki yaratarak 4 tane oscar kazanmış.

-Kadınlar mı bankalar mı?
-Birini soyduğunda zaten ötekini de elde edersin.

Western sevenler için tavsiye edilir :)

Butch Cassidy And The Sundance Kid... 1969 yapımı Yönetmen George Roy Hill imzalı Macera-Western örneği.
4 Oscar sahibi film en iyi film başta olmak üzere diğer ödüllerle birlikte 17 tane ödülün sahibidir. Rekor denebilecek kadar ödül kazanmıştır...
Bu film western sevmeyen sinemaseverlere bile kendini sevdirmeyi başarır ..
Çünkü eşsiz müziği eşliğinde filme dahil olduğunuz an sürüklenip gidiyorsunuz..
Filmde kullanılan Burt Bacharach - Raindrops Keep Falling On My Head parçası insanı adeta dinlendiriyor,
bu zamana kadar dinlediğim en iyi film müzikleri arasına girmeyi başarmıştır...
Genel olarak sıkıcı bir atmosfere kesinlikle sahip değil, aslında şaşırtıcı bir şekilde komedinin katkısıyla eğlenceli bir hal alıyor..

Paul Newman ve Robert Redford isimlerini gördüğünüz anda izlenilecek filmlerde rol almışlardır, bundan emin olabilirsiniz..
Oyunculuk performansları hakkında yorum yapmaya gerek duymuyorum ..
Ayrıca 1973 yapımı yine yönetmen George Roy Hill ismini gördüğümüz Üç Kağıtçılar filminde de ikili bir araya gelerek kaliteli bir klasik daha sinemaya kazandırmışlardır..
Butch Cassidy ve Sundance Kid maceralarını mutlaka izlemenizi öneririm..
Gördüğüm en iyi en etkileyici finale sahiptir. Gerçekten her yönü ile orijinal bir yapım.

Mizahi yönü de olan harika bir macera western klasiğiydi.
Ağırlıklı olarak Butch ve Kid'in diyalogları üzerine kurulmasına rağmen iki oyuncu da öylesine yaşayarak ve mükemmel oynuyorlar ki
film insanı sıkmadığı gibi karakterleri benimsiyor ve sevmeye başlıyor. Hatta öyle benimsedik ki bir Stockholm Sendromu yaşadık.

Film için benim söyleyebileceğim; dosya 1,7 GB.
Video 1080p, mp4, altyazısı yanındadır.
Görüntü kalitesini bozmamak için tam senkron altyazıyı videoya yapıştırmadım.

Şuradan alabilirsiniz:

Keyifli seyirler olsun.

Ekli dosyalar

• Butch & Sundance.jpg
    Butch & Sundance.jpg
    39.4 KB · Görüntü: 8