Lucky Luke (1991).1080p.TR.ENG.

ebuselam

Aktif Üye
18 Kas 2015
229
2,132
bVEyJn.jpg

grYXoL.jpg

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,448
8,401
İzmir
Forumun bu köşesine hiç uğramıyordum. Konuyu ana sayfada görünce bir bakayım dedim. Ebuselam arkadaşımız resmen döktürmüş. Bu güzel film için kendisine çok teşekkür ediyorum. Video döneminde izlediğimi gayet net hatırlıyorum bu filmi. Terence Hill ve kankası Bud Spencer bolca konuk olurdu evimize o yıllar. Hoş bir nostalji oldu...

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,318
Dünyadaki ilk üç Red Kit sinema uyarlaması 1967, 1970 ve 1974 yıllarında Türkiye'de çevrildi. Bunlar "Çifte Tabancalı Damat" (Öztürk Serengil Red Kit'ti), "Red Kit" (Bu kez Red Kit İzzet Günay) ve "Atını Seven Kovboy" (Red Kit: Sadri Alışık). Ama Batılı kaynaklarda bundan pek bahsedilmiyor nedense, sadece Fransız kaynaklarında "Atını Seven Kovboy"dan kısaca bahsediliyor (önceleri buna çok öfkelenirdim). Aslında kabahat belki de biraz bizimkilerdedir. O yıllarda birçok tema (konu, müzik vs) Yeşilçam'da telifsiz olarak kullanılıyordu, Batılılar için yok hükmünde oluyor o zaman (tıpkı kopya Tentenler gibi). Dünyadaki Red Kit uyarlamaları 1991 yılındn itibaren üretilmeye başladı (Tabii canlı karakterlerle çekilen filmlerden bahsediyoruz, ya değilse animasyon uyarlamalar daha öncelere dayanıyor)
Teşekkürler "ebuselam".

Son düzenleme:

01cizgisever

Süper Üye
18 Nis 2016
604
1,265
harika, bu filmi yüksek kaliteli olarak çok aramış idim ebuselam, üstadım bizlere böyle kaliteli ve güzel görüntülü filmleri sunduğu için çok teşekkür ederim indirip arşivimde bulunduracağım saygılarımla.