Papillon / Kelebek (1973) 1080p TR-ENG.

ebuselam

Aktif Üye
18 Kas 2015
229
2,132
papillon12.jpg

papillon(1973)1080ptrengmkv_thumbs.jpg

NOT:Internet Download Manager ile indiriniz.
eyup17607@gmail.com

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,880
52,452
Kendi Koltuğunda
Aynı isimli kitabından uyarlanmış, efsane bir filmdir kendisi . Filmini izlemek yetmez, bir de kitabını okumaklazımdır, kitabının yazarı Henri Charriere…

Kelebek Film Konusu

Henri Channiere'nin romanından uyarlanan bu film ihtilalden sonra hapis cezasına çarptırılan bir grup Fransız mahkumun yaşadıklarını anlatan etkileyici ve dram yüklü bir macera. Fransız Guyana'sındaki kaçışı olmayan bir adada ki hapishaneye gönderilen kelebek lakaplı Henri "Papillion" Charriere (Steve Mcqueen) sürekli olarak kaçmaya çalışmaktadır ve bu çabaları başarısız olur. Oda bundan asla vazgeçmeyecektir. Burada tanıştığı Louis Depo (Dustin Hoffman)'la oluşan dostluklarıyla birlikte onunda yardımını alan Henri hapishanenin vahşi kurallarına karşı daha büyük bir azimle mücadelesine devam eder.

altan

Yönetici
23 Eyl 2011
2,987
106,053
Tekrardan muhteşem film paylaşımlarına hoşgeldiniz. Elinize sağlık, teşekkürler.

igdirnet

Aktif Üye
8 Tem 2016
243
768
Sinema ve çizgi roman birbirinden bağımsız değildir.İkisi de hayal gücüyle beslenir.İnsanda güzel etkiler bırakır.

Bu güzel paylaşımlarınızın devam etmesi dileğiyle.Çok Teşekkürler.

Son düzenleme:

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,318

Filmin uyarlandığı otobiyografik kitabın yazarı Fransız Henri Charriere, film setinin kurulduğu Jamaika'ya gelmiş, çekimlerde hazır bulunmuştu. Ama film piyasaya verilmeden birkaç ay önce, Temmuz 1973'te akciğer kanserinden ölünce filmin son halini göremedi. Kitap bizde de çok satmıştı.

image.jpg

Son düzenleme:

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,318
Gercek hikaye midir bu film?

Kitap çok sattı, film iyi gişe yaptı. Haliyle kaçınılmaz olarak meyve veren bir ağaca taş atılmaya da başlandı. Yaşananların gerçek değil de bir kurmaca olduğunu ileri sürenler oldu. Aşağıdaki videonun orijinalini seyretmiştim (History's Greatest Hoaxes, Papillon: Fact or Fiction). Şimdi Türkçe dublajlısını da koymuşlar, aşağıda: "Tarihin En Büyük Aldatmacaları - Kelebek, Kurmaca mı Gerçek mi". Belgesel 43 dakika.

Tarihin En Büyük Aldatmacaları - Kelebek, Kurmaca mı Gerçek mi

Son düzenleme:

colossus

Aktif Üye
29 Ocak 2012
325
425
USA

Kitap çok sattı, film iyi gişe yaptı. Haliyle kaçınılmaz olarak meyve veren bir ağaca taş atılmaya da başlandı. Yaşananların gerçek değil de bir kurmaca olduğunu ileri sürenler oldu. Aşağıdaki videonun orijinalini seyretmiştim (The Worlds Greatest Hoaxes, Papillon: Fact or Fiction). Şimdi Türkçe dublajlısını da koymuşlar, aşağıda: "Tarihin En Büyük Aldatmacaları - Kelebek, Kurmaca mı Gerçek mi". Belgesel 43 dakika.

Tarihin En Büyük Aldatmacaları - Kelebek, Kurmaca mı Gerçek mi

Cok tesekkur ederim. Babamin en sevdigi filmdir Papillion. Bende onun sayesinde izlemistim. Filmi sevenler bu videoyu kesinlikle izlemesi gerekir. Spoiler vermeden sunu diyebilirim hem kurmaca hem de degil.

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,993
13,517
Televizyonda bir pazar günü seyrettim diye hatırlıyorum. Çok etkileyici bir film. En çok hatırımda klana sahne ise devasa deniz ve o küçük sal. Steve McQuin de D. Hoffman da rolün hakkını iyi vermişlerdi. Yeniden indirip izleyeceğim. Paylaşım için ebuselam'a ve katkılarından dolayı sayın Scanfan'a teşekkür ederim.

Melih41

Yönetici
4 Ağu 2012
3,698
47,929
Harikulade bir eser kitabını okuyup filmini beğendiğim ender yapıtlardan.
Paylaşımlarını keyifle takipteyim, çok teşekkürler Ebuselam..

zento

Yeni Üye
23 May 2019
19
11
Maalesef link ölmüş, yenilemeniz mümkün mü? Teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi: