Mikey (1992) Türkçe Altyazılı film

gitarisyen

Çeviri & Balonlama
7 Ara 2016
457
3,784
Hiçbir Şey Ülkesi

Dünya Sinema Tarihinin En Sevimli ve
Aynı Zamanda En Nefret Edilen Çocuklarından Biri:

MIKEY

1992

(Korku / Gerilim Filmi)

lOq5jg.jpg

Türkçe Çeviri / Alt Yazı ve Düzenleme:

bk9E8m.gif

FİLM HAKKINDA BİRKAÇ SÖZ:

Filmin Künyesi / Kimlik Kartı:

Orijinal Adı: Mikey
Türkçe Adı: Mikey
Türü: Korku, Gerilim
Ülkesi: ABD
Dili: İngilizce
Vizyon Tarihi: 01/03/1992
Yönetmen: Dennis Dimster
Senaryo: Jonathan Glassner
Müzik: Tim Truman
Oyuncular: Brian Bonsall, Josie Bissett, Ashley Laurence

Filmin Konusu / Özeti:

Normal bir çocuk gibi gözüken Mikey, ailesini öldürmüş ve kaza süsü vermiş ruh hastası bir çocuktur. Yeni hedefi ise evlatlık verildiği ailedir...

Filmle İlgili Bilgi / Yorum / Görüşlerim:

İnternette biraz araştırma yaparsanız, 1992 yılı yapımı bu filmin baş karakteri olan ve filme de adını veren "Mikey"nin sinema tarihinin en sevimli ama aynı zamanda en fazla nefret edilen çocuklarından biri olduğunu göreceksiniz. (Tabii burada "Mikey" karakterine can veren çocuk oyuncu Brian Bonsall'ın güçlü oyunculuğunun ve performansının önemi de yadsınamaz bir gerçek.) Bundan birkaç yıl önce Türkçe çevirisini yapmak için izlediğimde ben de filmden ve özellikle "Mikey" karakterinden çok etkilenmiştim. Hani şu "düşman başına" dedikleri çocuklardan biri olan "Mikey" bütün filmi sürüklemiş, bana da heyecan ve gerilim dolu bu filmi defalarca izlemek düşmüştü.

Filmde bazı mantık hataları olsa da, 1992 yılına göre oldukça sürükleyici, heyecanlı ve gerilim dolu bir film olan "Mikey" aynı zamanda biraz "sinir bozucu" olma özelliğine de sahip. Her ne kadar IMDb'ye göre filmin türü "Korku / Gerilim" olarak etiketlenmişse de, filmde korkudan ziyade gerilim çok daha ön planda yer alıyor.

Eğer sürükleyici, heyecanlı ve gerilim dolu bir film izlemek istiyorsanız "Mikey"e bir göz atmanızın fena bir fikir olmadığını düşünüyorum.

2015 yılında Türkçe çevirisini ve alt yazı düzenlemesini benim yaptığım bu filmi, isteyenlerin dosya indirme zahmetine katlanmadan doğrudan izleyebilmesi için kendi hesabımdan Youtube'a yükledim. Türkçe alt yazısı filmin içine gömülü olup, video kalitesi "720p" kalite / çözünürlüktedir.

Filmi Türkçe alt yazısı içine gömülü olarak aşağıdaki ekrandan izleyebilirsiniz.

İyi seyirler...

ZMB4Pz.gif
ZMB4Pz.gif
ZMB4Pz.gif

Son düzenleme:

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,045
75,448
hiçbiryerde :)
Tesadüf, dün akşam annemlerdeydim