Jason and the Argonauts (1963).720p.TR.ENG.

ebuselam

Aktif Üye
18 Kas 2015
229
2,132
51ocbtyx62l_sx342_.jpg

3317incix3894630.jpg

Ray Luca

Aktif Üye
11 Tem 2016
353
1,340
Çengelköy
Altın Post'u aramaya giden Argonotlarla alakalı bir film anladığıma göre.
İnşallah öyledir.
Bir Eski Yunan efsanesidir.
Orijinal macera Türkiye coğrafyasında geçer genel olarak.
İndirmeye çalışıyorum.
Teşekkürler.

ebuselam

Aktif Üye
18 Kas 2015
229
2,132
Altın Post'u aramaya giden Argonotlarla alakalı bir film anladığıma göre.
İnşallah öyledir.
Bir Eski Yunan efsanesidir.
Orijinal macera Türkiye coğrafyasında geçer genel olarak.
İndirmeye çalışıyorum.
Teşekkürler.
internetdownloadmanager. programıyla indirin çok hızlı iner.

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,323

Sayenizde harika bir bilgi derlenmesi ortaya çıktı sevgili "Motion" üstadım, adeta bir bozyap bulmacanın parçalarının aşama aşama tamamlanması gibi. Örnek verdiğiniz video da en az "iskelet dövüşlü" video kadar ikonik ve unutulmaz, o sahneyi de çok severim. Tanrı Poseidon'un oğlu Triton'un, yerinden oynayan dev kayaları tutarak düşmelerini önlediği ve argonotların teknesinin zarar görmeden geçitten geçebilmelerini sağladığı sahne çok etkileyicidir, özel efekt uzmanı "Ray Harryhausen"in ta 55 yıl önce yaptığı bu "Dynamation" sahnelerini birçok eksper bugünkü bilgisayar (CGI) çekimlerinden daha inandırıcı buluyormuş. Aklımda kaldığı kadarıyla Harryhausen bazı sahneleri günde sadece 18 kare çekerek çok uzun sürelerde tamamlayabilmiş. Aslında bu tür filmleri seyretmeden önce bir ön okuma yapmak daha iyi olacaktır, örneğin Yunan Mitolojisi'nin ilgili bölümlerine göz atmak iyi olur. Ben çoğu bilgileri unutmuşum bile. Örneğin bu sahnedeki mitolojik figürü ben hep Poseidon sanıyordum (ya da Romalıların verdiği adla Neptün), oysa onun oğlu Triton'muş. Bu arada "ebuselam" dostumuz da "Harryhausen" serisini tamamladı gibi bir şey. Türkçe seslendirmeli film için teşekkürler "ebuselam".