Stalker - İz Sürücü (Uzayda Piknik)

mustibey

Süper Üye
23 Ara 2010
2,166
4,981
Sutrugatsky kardeşlerin "Uzayda Piknik" bilim kurgu romanından esinlenerek Andrei Tarkovski tarafından 1979 yılında sinemaya uyarlanan keyifli bir film. Meraklısına...

Link:

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,324

Filmin uyarlandığı 1971 tarihli roman "Uzayda Piknik" (Roadside Picnic) Çizgi Diyarı'nda mevcut (şurada). Şimdi de romandan uyarlanan 1979 tarihli film "İz Sürücü" (Stalker) geldi, takım tamamlandı. Andrey Tarkovski'nin en iyi filmlerinden biri. "mustibey" zaten iyi kalitede bir kopya sunmuş (2.7 GB). Mutlaka izlenmeli.

Teşekkürler "mustibey".

Not: Filmde benim çok sevdiğim Rus aktris (ve şarkıcı) Alisa Freindlich de oynuyor, ondan şurada biraz bahsetmiştim.

Iz_Surucu.jpg

Son düzenleme:

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,044
20,235
Kamlançu
En sevdiğim şeylerden birisidir, uzayda piknik yapmak.

AYDA%2BMANGAL.jpg

Teşekkürler dostlar, büyük dosyaları gece yarısından sonraya bırakıyorum :)
Ellerinize sağlık...

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,324
1979 Tarihli "Andrey Tarkovski" filmi
"İz Sürücü"nün (Stalker) Türkçe dublajlı Youtube videosunu
doğrudan Youtube üzerinden izleyebilirsiniz. Film tam 2,5 saat sürüyor.:

Stalker (İz Sürücü, 1979) Türkçe Dublaj

Ekran görüntüleri:
stalker_ss.jpg

Not: İlgili 2 konuyu birleştirdim.

Son düzenleme:

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,324

1979 tarihli Stalker "inanç" üzerine bir filmdi. Hayatında sadece 7 film çekmiş olan dahi yönetmen Tarkovski'nin iki bilim kurgu filminden ilki olan 1972 tarihli "Solaris" üzerinden 12 dakikada Tarkovski sinemasına genel bir bakış atıyor, Barış Özcan, Youtube'daki kendi kanalından. "Solaris" filmi de diğeri gibi Youtube'da mevcut. Tabii ki George Clooney'li olanını değil de bu 1972 tarihli orijinalini seyretmenizi öneririm. Bu da diğeri gibi bir roman uyarlamasıydı (Stanislaw Lem'in romanından). Bu kısa videoyu seyrettikten sonra metafor ve sembollerle dolu olan filmlere dönerseniz daha anlaşılır oluyorlar (Bir de programcının önerdiği gibi 2 Tarkovski kitabını okuduktan sonra filmlere dönmek daha da iyi olur. Kitaplar Türkçede çıkmış)

Tarkovski’ye göre Bilim Kurgu

Son düzenleme: